جام جم البرز

رهبری

  اخبار اختصاصی 
  • سیدنصرالدین میرعرب شاهی خبرنگار فرهنگی و اجتماعی جام جم 22مهرماه را روز جهانی استاندارد نامیده اند.مردم با واژه استاندارد آشنایی کافی دارند و در گفتگوهای روزانه از این واژه بطور مکرر استفاده می کنند، وبرای رعایت اصول و قوانین استاندارد درهر کشوری سازمانی با همین نام مشغول هدایت،مدیریت و نظارت بر وظایف و مسئولیتهای ویژه خود هستند
  • امینه،بانوی آرپی جی زن دفاع مقدس امینه ،بانوی مجاهدی که از دوران هشت سال دفاع مقدس درجای جای بدنش ،سوغات به یادگار دارد.
  • وقتی یک بسیجی پزشک می شود او را از سال ها قبل می شناختم. شیفته اخلاقش بودم. فروتن بود و بسیار متواضع. خیلی خوب درس می خواند. در همان موقع حدس می زدم که در آینده به مدارج بالای علمی خواهد رسید. اما آن چه که بیشتر مرا جذب او کرد، پایبندی دوستم به مسلمانی و تعهد اجتماعی بود. وقتی جنگ شروع شد، آن جوان درس خوان و مبادی آداب، یک پایش در جبهه بود و پای دیگرش در دبیرستان – بعد هم که در کنکور قبول شد – و در دانشگاه. چه کسی می توانست باور کند که او، با آن آرامش و تواضع و با آن علاقه ای که به تحصیل داشت، در جبهه ها تاب بیاورد و سنگر، خانه دوم او باشد؟ اما دوست من در تمام سال هایی که جنگ ادامه داشت، در جبه ها ماند. او هم درس خواند و هم جنگید و یکی از چهره های شناخته شده دفاع مقدس شد.
  • اصحاب قلم و عاطفه جوانان در انتخاب شغل خود بسیار حساس هستند و تا جایی که ممکن است، به گونه‌ای دست به انتخاب می‌زنند که هم راحت باشد و هم بدون استرس. اما در این بین جوانانی یافت می‌شوند که شغلی را انتخاب می‌کند که از قضا هم استرس دارد و هم بی‌بهره از بهره‌های مالی و مادی عموم مشاغل دیگر است. تا آن‌جا که دومین (و به نقلی اولین) شغل پر زحمت و پر استرس جهان نامیده می‌شود. شغلی که تنها و تنها عشق است و عشق و جز عشق در آن چیزی نیست.
  • اعزام ۳۰ نفر برای شرکت در مسابقات جهانی گرجستان دکتر سایان جوانترین دانشمند و فیلسوف ایرانی که بنیانگذار سبک علمی ورزشی سایان در کشور است، از اعزام ۳۰ نفر از شاگردانش برای شرکت در مسابقات جهانی گرجستان اگوست ۲۰۱۸ خبر داد و گفت: این مسابقات در بخش رینگی مبارزات هنرهای فردی شمشیر، چوب، نانچیکو، تریکینگ (شکستن اجسام سخت) در رده‌های سنی خردسالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسال و با حضور کشورهایی چون روسیه، اسپانیا، اکراین، ترکیه، پاکستان، هند و... در دهم مرداد ماه سال جاری به‌مناسبت عید گرجی‌ها در گرجستان برگزار می‌شود.
  • بیمارستان «مریم» یکی از ظرفیت‌های خوب استان البرز در حوزه سلامت است مدیرکل بهزیستی استان البرز با حضور در بیمارستان مریم، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این بیمارستان، از اتعقاد قرارداد بهزیستی و بیمارستان مریم در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
  • آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، مجاهدين خلق و انديشه عبور از مبارزات مسلحانه؛ مبارزه مردمي به جاي مبارزه مسلحانه
  • انتصاب مشاور استاندار در امور روحانیون و رابط ائمه جمعه و جماعات استاندار البرز با صدور حکمی، حجت الاسلام و المسلمین شیخ فضل الله ذاکری، معاون نظارت و امور شرعی نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر را به عنوان مشاور استاندار در امور روحانیون و رابط ائمه جمعه و جماعات، منصوب کرد.

زنان در پست های مدیریتی کمترین نقش را دارند

    زنان در پست های مدیریتی کمترین نقش را دارند

رئیس مرکز پژوهش ها و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج، با اشاره به این که زنان در پیروزی انقلاب بیشترین سهم را داشتند، اظهار کرد: این در حالی است که در جامعه کنونی کمترین نقش را دارند و این منصفانه نیست.

گروه‌های 8 گانه لیگ قهرمانان آسیا تکمیل شد

    گروه‌های 8 گانه لیگ قهرمانان آسیا تکمیل شد

با صعود ذوب آهن و حذف سایپا گروه‌های 8 گانه لیگ قهرمانان آسیا تکمیل شد.

تنها یاریگرتان، خدا باشد

    تنها یاریگرتان، خدا باشد

شهید «محمد محمد پور» در سال،1340 در یکی از روستاهای شهرستان «هشترود» زمانی که قحطی و خشکسالی در آن منطقه عارض شده بود، چشم به جهان گشود. دوران کودکی و نوجوانی خود را که همراه با از کار افتادگی پدرش بود توام با سختی و مشقت فراوان در کنار خانواده ایثارگرش سپری نمود و در همان دوران کلیه امور مربوط به خانه و کشاورزی را بر دوش می کشید و جهت مرتفع شدن مشکلات مادی خانواده با دستمزد اندک به کار در خارج از منزل همت می گماشت.

آموزش فرهنگ رانندگی را باید از مدارس شروع کرد

    آموزش فرهنگ رانندگی را باید از مدارس شروع کرد

شهردار کرج گفت: سازمان های مردم نهاد نقش به سزایی در ارتقاء فرهنگ ترافیکی، کاهش حوادث و افزایش ایمنی در رانندگی دارند.

نخود مانع تغییر DNA

    نخود مانع تغییر DNA

نخود از تشکیل سلول های سرطانی ناشی از تغییر DNA جلوگیری میکند.

پیام های مردمی

  پیام های مردمی

خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن026-32210009دفتر تحریریه روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.

ایجاد بسترهای لازم برای شادی مردم

  ایجاد بسترهای لازم برای شادی مردم

رئیس کمیسیون نظارت و تحول ادرای شورای اسلامی شهر کرج گفت:دو مجتمع تفریحی گردشگری در باغ جهان و حصار کرج با همکاری بخش خصوصی احداث می شود.

سرپرست دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری البرز منصوب شد

  سرپرست دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری البرز منصوب شد

استاندار البرز با صدور حکمی سعید شفیعیان را به عنوان سرپرست دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری البرز منصوب کرد.

همایش بزرگ سرمایه گذاری در شهر جدید هشتگرد

  همایش بزرگ سرمایه گذاری در شهر جدید هشتگرد

همایش سرمایه گذاری در شهر جدید هشتگرد با حضور مهندس طاهرخانی معاون وزیر مسکن و شهرسازی در امور شهرهای جدید کشور، مهندس ارتقائی معاون عمرانی استانداری البرز و فرماندار شهر کرج، دکتر جعفری مدیر عامل شهر جدید هشتگرد، شهرداران قدیم و جدید هشتگرد و جمع زیادی از سرمایه گذاران بخش های مختلف کشور در محل پارک گلستان شهر جدید هشتگرد برگزار گردید.

رییس پلیس راهور گفت طرح زوج و فرد در استان قابل اجرا نیست

  رییس پلیس راهور گفت طرح زوج و فرد در استان قابل اجرا نیست

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز خواستار در اختیار گرفتن کنترل دوربینهای شهری شد.

پرواز بادبادک‌ها در آسمان کرج

  پرواز بادبادک‌ها در آسمان کرج

جشنواره بادبادک‌ها با حضور بیش از پانصد نفر از خانواده‌های کرجی در پارک باغستان کرج برگزار شد.

نگاهی سریع به "گام دوم انقلاب"

  نگاهی سریع به "گام دوم انقلاب"

رهبر معظم انقلاب در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی بیانیه‌ای خطاب به مردم و به ویژه جوانان صادر فرمودند.

رقابت ۳۲پیرایشگر در ساوجبلاغ

  رقابت ۳۲پیرایشگر در ساوجبلاغ

با هدف ایجاد انگیزه و تشویق جوانان به اشتغال، یک دوره مسابقه بین پیرایشگران ساوجبلاغی برگزار شد.

درمان یکی از نادرترین بیماری‌های کودکان در البرز

  درمان یکی از نادرترین بیماری‌های کودکان در البرز

بیماری کلوآک دختر بچه کرمانی با توان متخصص البرزی در کرج با موفقیت درمان شد.

مردم باردیگر از آرمان های نظام محافظت کردند

  مردم باردیگر از آرمان های نظام محافظت کردند

مردم با حضور باشکوه در راهپیمایی 22 بهمن بار دیگر از آرمان های نظام اسلامی محافظت کردند.

اجرای طرح شهید بهنام محمدی در ۵۹ مدرسه استان البرز

  اجرای طرح شهید بهنام محمدی در ۵۹ مدرسه استان البرز

پنجاه و نه مدرسه در استان البرز با اجرای طرح شهید بهنام محمدی پرورش نوجوانان انقلابی را آغاز کردند.

اخبار قاصدک
    بزغاله مهربان

بزغاله مهربان

یکی بود، یکی نبود. توی یک جنگل سرسبز، میمون و بزغاله ای در همسایگی هم زندگی می کردند. بزغاله مهربان بود. دلش می خواست که همیشه به دیگران کمک کند. اگر مشکلی برای دوستانش پیش می آمد، فورا خودش را می رساند و آن مشکل را حل می کرد.