هم اندیشی در مورد کنترل آلودگی هوای کرج

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • گروه‌های 8 گانه لیگ قهرمانان آسیا تکمیل شد با صعود ذوب آهن و حذف سایپا گروه‌های 8 گانه لیگ قهرمانان آسیا تکمیل شد.
  • تنها یاریگرتان، خدا باشد شهید «محمد محمد پور» در سال،1340 در یکی از روستاهای شهرستان «هشترود» زمانی که قحطی و خشکسالی در آن منطقه عارض شده بود، چشم به جهان گشود. دوران کودکی و نوجوانی خود را که همراه با از کار افتادگی پدرش بود توام با سختی و مشقت فراوان در کنار خانواده ایثارگرش سپری نمود و در همان دوران کلیه امور مربوط به خانه و کشاورزی را بر دوش می کشید و جهت مرتفع شدن مشکلات مادی خانواده با دستمزد اندک به کار در خارج از منزل همت می گماشت.
  • آموزش فرهنگ رانندگی را باید از مدارس شروع کرد شهردار کرج گفت: سازمان های مردم نهاد نقش به سزایی در ارتقاء فرهنگ ترافیکی، کاهش حوادث و افزایش ایمنی در رانندگی دارند.
  • نخود مانع تغییر DNA نخود از تشکیل سلول های سرطانی ناشی از تغییر DNA جلوگیری میکند.
  • پیام های مردمی خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن026-32210009دفتر تحریریه روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.
  • ایجاد بسترهای لازم برای شادی مردم رئیس کمیسیون نظارت و تحول ادرای شورای اسلامی شهر کرج گفت:دو مجتمع تفریحی گردشگری در باغ جهان و حصار کرج با همکاری بخش خصوصی احداث می شود.
  • سرپرست دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری البرز منصوب شد استاندار البرز با صدور حکمی سعید شفیعیان را به عنوان سرپرست دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری البرز منصوب کرد.
  • همایش بزرگ سرمایه گذاری در شهر جدید هشتگرد همایش سرمایه گذاری در شهر جدید هشتگرد با حضور مهندس طاهرخانی معاون وزیر مسکن و شهرسازی در امور شهرهای جدید کشور، مهندس ارتقائی معاون عمرانی استانداری البرز و فرماندار شهر کرج، دکتر جعفری مدیر عامل شهر جدید هشتگرد، شهرداران قدیم و جدید هشتگرد و جمع زیادی از سرمایه گذاران بخش های مختلف کشور در محل پارک گلستان شهر جدید هشتگرد برگزار گردید.
  • رییس پلیس راهور گفت طرح زوج و فرد در استان قابل اجرا نیست رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز خواستار در اختیار گرفتن کنترل دوربینهای شهری شد.
  • پرواز بادبادک‌ها در آسمان کرج جشنواره بادبادک‌ها با حضور بیش از پانصد نفر از خانواده‌های کرجی در پارک باغستان کرج برگزار شد.

هم اندیشی در مورد کنترل آلودگی هوای کرج

امیر حسین حسنی

هم اندیشی در مورد کنترل آلودگی هوای کرج
1396/1/23
12:43 1395

به گزارش جام جم البرز و به نقل از روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کرج؛ حمیدرضا لشگری معاون مدیرکل و رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کرج در مورد وضعیت آلودگی هوای کرج اظهار داشت؛ بنا به بررسی های به عمل آمده،64 درصد از آلودگی هوا مربوط به منابع آلاینده متحرک شامل خودروها و موتورسیکلت ها بوده و 36 درصد دیگر مربوط به منابع آلاینده ثابت نظیر صنایع و موتورخانه های مسکونی می باشد و نصب قطعات کاتالیست بر روی خودروهای حمل و نقل عمومی شامل ناوگان تاکسیرانی و شرکت اتوبوسرانی با تامین هزینه از طرف دولت می تواند قسمت اعظم مشکلات آلودگی هوا را مرتفع نماید.
وی افزود؛ در این جلسه پیشنهادات خوبی برای کنترل آلودگی هوا مطرح شد که از مهمترین موضوعات مطرح شده می توان به تداوم و تثبیت طرح زوج و فرد در مسیرهای مشخص شده، ممنوعيت تردد كاميون در محدوده شهر و اتوبان كرج تهران در ساعات مشخص،  ایجاد مراکز ارائه دوچرخه و اختصاص مسیرهایی ویژه دوچرخه سواری شهروندان، گشت و پایش مشترک با موضوع جلوگیری از سوزاندن پسماند و زباله در سطح شهر با مشارکت شهرداری، نیروی انتظامی و کارشناسان حفاظت محیط زیست اشاره کرد.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر