فیبر نوری را در شبکه های داخلی ساختمان ها استفاده کنید

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • تاکید بر فرهنگ سازی،با تولید برنامه های پرمخاطب نماینده ولی فقیه درالبرز: تولید برنامه هایی که با برنامه ریزی و فکر انجام شود باعث جذب مخاطب خواهد شد.
  • استفاده از ظرفیت رسانه برای آگاهی بخشی به مردم کارگروه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا وارز با حضور مدیرکل صداوسیما مرکز البرز برگزار شد.
  • چرا نباید یک عنکبوت را کشت؟ اگر چه عنکبوت ها ممکن است ترسناک باشند و شما آن ها را دوست نداشته باشید، ولی کشتن آن ها بیش از آن که برای خانه شما مفید باشد، مضر است.
  • پروژه ناراضی سازی مردم در چله انقلاب ملت ایران تجربه چهل سال زندگی در لوای نظام مقدس جمهوری اسلامی را پشت سر می گذارد و مسئولین نظام به ویژه مقام معظم رهبری تاکید بر هر چه باشکوه تر برگزار شدن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی دارند. اما ظاهرا در مقام عمل ، شاد و خرسند شدن مردم در چهل سالگی نظام برای عده ای خوشایند نیست و این سخن به دلایل ذیل است:
  • نقش دوچرخه در حمل و نقل امروزه با توجه به روند فزاینده کاربرد اتومبیل های شخصی و مسائل و معضلات اقتصادی ،اجتماعی،زیست محیطی و ... که در پی داشته است،گسترش حمل و نقل عمومی و شیوه های غیر موتوری به عنوان راه حل های اساسی شناسایی شده اند.گرچه گسترش سیستم های حمل و نقل عمومی از قبیل اتوبوس و تاکسی و مترو و ... یک اقدام ارزشمند و مناسب برای کاهش بحران ترافیک در شهرهای بزرگ است، اما در کنار آن می توان با گسترش شیوه های دیگر حمل و نقل مانند دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه غیر موتوری به عنوان راه حل های مکمل برای کاستن از معضلات ترافیکی استفاده کرد.
  • نشست صمیمی استاندار البرز با اهالی هنر استاندار البرز گفت : اهالی فرهنگ و هنر البرز مانع خاصی سر راه فعالیت خود ندارند.
  • پیام های مردمی توجه خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن02632210009دفتر تحریریه سرپرستی روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.
  • بهار اقتصادی با پوشاک زمستانی مجموعه تولیدی جامه بافت در استان البرز باتوجه به کیفیت تولید محصولاتش، همواره سفارش تولید از کشورهای اروپایی مانند ایتالیا دارد.
  • دیابتی ها چه میوه هایی بخورند؟ متخصصان تغذیه و سلامت افراد دیابتی را به خوردن انواع خاصی از میوه‌ها تشویق می‌کنند که نه تنها برای بدن مفید هستند بلکه به کنترل انسولین در خون نیز کمک می‌کند.
  • آغاز سرشماری حیات وحش طالقان طرح سرشماری زمستانه حیات وحش مناطق شکار ممنوع طالقان آغاز شد. خبرنگار جام جم- البرز: در این طرح محیط بانان به مدت 3 روز در 20مسیر در منطقه طالقان از گونه های مختلف حیات وحش سرشماری خواهند کرد.

فیبر نوری را در شبکه های داخلی ساختمان ها استفاده کنید

فیبر نوری را در شبکه های داخلی ساختمان ها استفاده کنید
1396/9/25
12:43 1395

مدیر مخابرات منطقه البرز تأکید کرد:

فیبر نوری را در شبکه های داخلی ساختمان ها استفاده کنید

در حاشیه چهارمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان البرز گفت و گویی صمیمانه و اختصاصی را با مهندس حمید همت زاده مدیر مخابرات منطقه البرز ترتیب دادیم که ماحصل آن را با هم می خوانیم:

به عنوان اولین سئوال مهمترین دست آورد شرکت مخابرات در این نمایشگاه چه بوده است؟

یکی از مهمترین توفیقات ما در این نمایشگاه معرفی FTTH یا تانوما (تار نوری مخابرات و یکی از سرویس های اینترنتی) می باشد که این شرکت در سال 96 به طور جدی به دنبال مطرح کردن این موضوع بود. پیش از این برای سرویس های اینترنتی منازل از سیم مسی استفاده می شد که محدودیت هایی را برای برخی از سرویس ها ایجاد می کرد. به عنوان مثال همانگونه که قابلیت ارائه سرویس ویس را بر روی خطوط مسی داشتیم، سرویس دیتا  (ADSL)را هم می توانستیم بر روی این سیم انتقال دهیم. اما  ADSL با توجه به فاصله مشترک با مرکز تلفن می توانست سرعت مشترک را تعین کند به عبارتی هر چه نزدیکتر بود سرعت بیشتر و هر چه دورتر بود، سرعت کمتری را داشت و این موضوع باعث شد تا ما برای فراهم کردن بستر با کیفیت تر و بهتر سرویس فیبر نوری FTTH   یا تانوما) را فراهم کنیم و به درب منازل ببریم.

این سرویس را برای خوانندگان روزنامه تعریف کنید؟

«FTTH» که مخفف واژه انگلیسی Fiber To The Home  به معنی «فیبر تا خانه» است، به تکنولوژی جدیدی اطلاق می شود که به جای استفاده از کابل مسی از فیبر نوری بهره می برد تا بتواند سرویس های گوناگونی از جمله تلفن، فیلم های سه بعدی و همچنین اینترنت و دیگر سرویس های دیتای تجاری را با سرعت و کیفیتی بسیار بالاتر از کابل مسی در اختیار مشترکین قرار دهد. تا کنون براي70 هزار مشترک ظرفيت سازي كرده ايم و 990 نقطه را در سطح استان آماده نموديم تا مشترکین بتوانند از این سرویس بهره مند شوند.

تانوما چه ویژگی و مزایایی دارد؟

پهنای باند اینترنتی و تعداد خطوط تلفن دلخواه، قابلیت استفاده از سرویس های دیتای متنوع مخابراتی و غیر مخابراتی، حذف تمامی کابل های مسی ارتباطی، کاهش نویز، ارتباط صوتی و تصویری با کیفیت بالا، طول عمر بالاتر نسبت به کابل های مسی و افزایش چشمگیر پایداری ارتباط.

با این فناوری سرعت اینترنت چند درصد افزایش پیدا کرده است؟

با این سرویس تا 100مگ را می توانیم پوشش دهیم.

از نظر هزینه نسبت به سرویس سابق چه تفاوتی دارد؟

هزينه اجرای فیبر در ساختمان 3/1 هزينه اجرای سیم مسی مي باشد، اجرای آن صرفه جویی قابل ملاحظه ای را در پی دارد. تعرفه سرويس هاي اين خدمت هم مناسب و منطقي است.

تانوما چه مزایایی برای ساختمان های بزرگ مسکونی و تجاری دارد؟

با اجرای طرح تانوما توسط مخابرات، تمامی ساختمان های بزرگ اداری، تجاری و حتی مسکونی می توانند با استفاده از این سرویس و با هزینه ای پایین تر نسبت به شبکه های اینترنت اقدام به نوسازی شبکه های داخلی ساختمان های خود نموده و از سرویس های مخابراتی متنوع بهره مند گردند.

چه توصیه ای برای سازمان های مربوطه همچون شهرداری، سازمان نظام مهندسی و فعالان عرصه ساخت و ساز دارید؟

درخواستم از دست اندرکاران گرامی ساخت و ساز و تلاشگران عزیز در شهرداری این است که برای بستر داخلی ساختمان هاي نوساز دیگر از سیم مسی استفاده نکرده و از فیبر نوری استفاده کنند. در صورت نیاز به مشاوره کارشناسان مخابرات آماده پاسخگویی بوده و در این زمینه مشاوره های لازم را ارائه خواهیم داد. در حال حاضر با سازمان نظام مهندسی هم هماهنگی های لازم را انجام داده ایم تا در ساخت و سازهای جدید بتوانیم از بسترهای فیبر نوری در ساختمان ها بهره ببریم، چون روی این بستر امکان این وجود دارد که هم voice، هم دیتا و همچنین سرویس های آینده را پوشش دهد.

امسال در این زمینه مرکزی با عنوان علم و فناوری ایجاد کرده ایم که در آينده اي نزديك  کار خود را آغاز خواهد کرد .

آیا از عملکرد نمایشگاه رضایت دارید؟

عملکرد این نمایشگاه برای اطلاع رسانی فعالیت های مخابرات و معرفی سرویس ها رضایت بخش بود.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر