توسعه خوشه های صنعتی در استان، زمینه ساز افزایش تولید و ورود به بازارهای جهانی

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • تاکید بر فرهنگ سازی،با تولید برنامه های پرمخاطب نماینده ولی فقیه درالبرز: تولید برنامه هایی که با برنامه ریزی و فکر انجام شود باعث جذب مخاطب خواهد شد.
  • استفاده از ظرفیت رسانه برای آگاهی بخشی به مردم کارگروه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا وارز با حضور مدیرکل صداوسیما مرکز البرز برگزار شد.
  • چرا نباید یک عنکبوت را کشت؟ اگر چه عنکبوت ها ممکن است ترسناک باشند و شما آن ها را دوست نداشته باشید، ولی کشتن آن ها بیش از آن که برای خانه شما مفید باشد، مضر است.
  • پروژه ناراضی سازی مردم در چله انقلاب ملت ایران تجربه چهل سال زندگی در لوای نظام مقدس جمهوری اسلامی را پشت سر می گذارد و مسئولین نظام به ویژه مقام معظم رهبری تاکید بر هر چه باشکوه تر برگزار شدن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی دارند. اما ظاهرا در مقام عمل ، شاد و خرسند شدن مردم در چهل سالگی نظام برای عده ای خوشایند نیست و این سخن به دلایل ذیل است:
  • نقش دوچرخه در حمل و نقل امروزه با توجه به روند فزاینده کاربرد اتومبیل های شخصی و مسائل و معضلات اقتصادی ،اجتماعی،زیست محیطی و ... که در پی داشته است،گسترش حمل و نقل عمومی و شیوه های غیر موتوری به عنوان راه حل های اساسی شناسایی شده اند.گرچه گسترش سیستم های حمل و نقل عمومی از قبیل اتوبوس و تاکسی و مترو و ... یک اقدام ارزشمند و مناسب برای کاهش بحران ترافیک در شهرهای بزرگ است، اما در کنار آن می توان با گسترش شیوه های دیگر حمل و نقل مانند دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه غیر موتوری به عنوان راه حل های مکمل برای کاستن از معضلات ترافیکی استفاده کرد.
  • نشست صمیمی استاندار البرز با اهالی هنر استاندار البرز گفت : اهالی فرهنگ و هنر البرز مانع خاصی سر راه فعالیت خود ندارند.
  • پیام های مردمی توجه خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن02632210009دفتر تحریریه سرپرستی روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.
  • بهار اقتصادی با پوشاک زمستانی مجموعه تولیدی جامه بافت در استان البرز باتوجه به کیفیت تولید محصولاتش، همواره سفارش تولید از کشورهای اروپایی مانند ایتالیا دارد.
  • دیابتی ها چه میوه هایی بخورند؟ متخصصان تغذیه و سلامت افراد دیابتی را به خوردن انواع خاصی از میوه‌ها تشویق می‌کنند که نه تنها برای بدن مفید هستند بلکه به کنترل انسولین در خون نیز کمک می‌کند.
  • آغاز سرشماری حیات وحش طالقان طرح سرشماری زمستانه حیات وحش مناطق شکار ممنوع طالقان آغاز شد. خبرنگار جام جم- البرز: در این طرح محیط بانان به مدت 3 روز در 20مسیر در منطقه طالقان از گونه های مختلف حیات وحش سرشماری خواهند کرد.

توسعه خوشه های صنعتی در استان، زمینه ساز افزایش تولید و ورود به بازارهای جهانی

توسعه خوشه های صنعتی در استان، زمینه ساز افزایش تولید و ورود به بازارهای جهانی
1396/9/25
12:43 1395

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز، اظهار داشت: توسعه خوشه های صنعتی، زمینه رسیدن به مقیاس بالا از جمله در تولید محصولات و ادامه خدمات و دستیابی به بازارهای جهانی را فراهم می سازد.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان البرز؛ جهانگیر شاهمرادی با اشاره به اهمیت توجه به خوشه های صنعتی در استان گفت: خوشه صنعتی به مجموعه ای از واحدهای کسب و کار گفته می شود که در یك منطقه جغرافیایی و یك گرایش صنعتی متمرکز شده و با همكاری و تكمیل فعالیت های یكدیگر، به تولید و عرضه تعدادی کالا و خدمات می پردازند که از چالش ها و فرصت های مشترك برخوردارند.

وی با اشاره به اینکه در ساختار خوشه‌اي، مجموعه‌اي از شركت‌ها در يك مسير و در جهت رفع موانع و مشكلات مشترك پيرامون خود با يكديگر همكاري می کنند و در اين مسير از حمايت دولت برخوردار خواهند بود، افزود: استان البرز از ظرفیت و پتانسیل های ویژه ای برای ایجاد و توسعه خوشه های صنعتی برخوردار اسـت و لازمه موفقیت در این امر نیز وجود اطلاعات و آمارهای شـفاف و همكاری تمامی نهادهای دست اندرکار است.

شاهمرادی خاطرنشان کرد: توسعه خوشه های صنعتی، زمینه رسیدن به مقیاس بالا از جمله در تولید محصولات و ادامه خدمات و دستیابی به بازارهای جهانی را فراهم می سازد.

وی با اشاره به لزوم مطالعه عمیق و ریشه ای در خصوص راهكارهای توسعه خوشه های صنعتی بر داشتن اطلاعات شفاف، جامع و دقیق از واحدهای شهرک ها و نواحی صنعتی و خارج از آنها تاکید کرد و افزود: در جهت ایجاد خوشه ها باید راهكارهایی مناسب جهت ارتباط موثر بین ذینفعان خوشه ها و عاملین آنها ایجاد شود.

شاهمرادی بیان کرد: پیاده سازی خوشه های صنعتی ضمن ساماندهی مشاغل خانگی و صنایع کوچک، بهره گیری این واحدهای از تسهیلات و حمایت های دولتی را افزایش داده و منجر به افزایش توان رقابتی در بازارهای هدف در مقایسه با محصولات سایر کشور می شود.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر