توسعه خوشه های صنعتی در استان، زمینه ساز افزایش تولید و ورود به بازارهای جهانی

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

توسعه خوشه های صنعتی در استان، زمینه ساز افزایش تولید و ورود به بازارهای جهانی

توسعه خوشه های صنعتی در استان، زمینه ساز افزایش تولید و ورود به بازارهای جهانی
1396/9/25
12:43 1395

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز، اظهار داشت: توسعه خوشه های صنعتی، زمینه رسیدن به مقیاس بالا از جمله در تولید محصولات و ادامه خدمات و دستیابی به بازارهای جهانی را فراهم می سازد.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان البرز؛ جهانگیر شاهمرادی با اشاره به اهمیت توجه به خوشه های صنعتی در استان گفت: خوشه صنعتی به مجموعه ای از واحدهای کسب و کار گفته می شود که در یك منطقه جغرافیایی و یك گرایش صنعتی متمرکز شده و با همكاری و تكمیل فعالیت های یكدیگر، به تولید و عرضه تعدادی کالا و خدمات می پردازند که از چالش ها و فرصت های مشترك برخوردارند.

وی با اشاره به اینکه در ساختار خوشه‌اي، مجموعه‌اي از شركت‌ها در يك مسير و در جهت رفع موانع و مشكلات مشترك پيرامون خود با يكديگر همكاري می کنند و در اين مسير از حمايت دولت برخوردار خواهند بود، افزود: استان البرز از ظرفیت و پتانسیل های ویژه ای برای ایجاد و توسعه خوشه های صنعتی برخوردار اسـت و لازمه موفقیت در این امر نیز وجود اطلاعات و آمارهای شـفاف و همكاری تمامی نهادهای دست اندرکار است.

شاهمرادی خاطرنشان کرد: توسعه خوشه های صنعتی، زمینه رسیدن به مقیاس بالا از جمله در تولید محصولات و ادامه خدمات و دستیابی به بازارهای جهانی را فراهم می سازد.

وی با اشاره به لزوم مطالعه عمیق و ریشه ای در خصوص راهكارهای توسعه خوشه های صنعتی بر داشتن اطلاعات شفاف، جامع و دقیق از واحدهای شهرک ها و نواحی صنعتی و خارج از آنها تاکید کرد و افزود: در جهت ایجاد خوشه ها باید راهكارهایی مناسب جهت ارتباط موثر بین ذینفعان خوشه ها و عاملین آنها ایجاد شود.

شاهمرادی بیان کرد: پیاده سازی خوشه های صنعتی ضمن ساماندهی مشاغل خانگی و صنایع کوچک، بهره گیری این واحدهای از تسهیلات و حمایت های دولتی را افزایش داده و منجر به افزایش توان رقابتی در بازارهای هدف در مقایسه با محصولات سایر کشور می شود.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر