ارتقای امنیت اجتماعی در گرو مشارکت معتمدین با پلیس

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

ارتقای امنیت اجتماعی در گرو مشارکت معتمدین با پلیس

ارتقای امنیت اجتماعی در گرو مشارکت معتمدین با پلیس
1396/9/26
12:43 1395

فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ:

ارتقای امنیت اجتماعی در گرو مشارکت معتمدین با پلیس

فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ در نشست صمیمانه با معتمدین محلی، ارتقای امنیت اجتماعی را منوط به مشارکت معتمدین با پلیس دانست.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ سرهنگ احمد جبارپور در نشست تخصصی که با محوریت پیشگیری از آسیب های اجتماعی و با همت معاونت اجتماعی این فرماندهی در ستاد انتظامی شهرستان برگزار شد، ارتقاء و پایدار بودن نظم و امنیت اجتماعی را مستلزم مشارکت و همکاری معتمدین با پلیس بیان کرد.

وی، نقش و تاثیرگذاری معتمدین را در تولید امنیت اجتماعی در سطح جامعه مهم ارزیابی کرد و گفت: افراد معتمد خود بخشی از خانواده ناجا به شمار می روند و در این راستا تعامل سازنده ای صورت گرفته است.

جبارپور اظهار داشت: تشکیل شورای معتمد پلیس، عامل مهمی در تحقق فرآیند جامعه محوری پلیس به شمار می رود چرا که امروز پلیس جامعه محور، امنیت محور و محله محور عمل می کند و در تلاش است تا با بهره گیری از ظرفیت و پتانسیل مردمی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی گام های موثری را بردارد.

وی افزود: شناسایی و رفع عوامل آسیب زای محلی از طریق طرح مسائل و مشکلات در شورای معتمد و چاره جویی خود اهالی محلات بخشی از اقدامات پیشگیرانه در مقابل با جرائم و آسیب های اجتماعی است.

فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ در ادامه اقداماتی چون برگزاری کارگاه های آموزشی در سطح مدارس، مساجد، مجامع عمومی، برگزاری نمایشگاه و توزیع اقلام چاپی، ارائه خدمات مشاوره فعال برای اقشار مختلف جامعه در کلاس های آموزشی با موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی را تنها بخشی از برنامه های اجرا شده توسط کارشناسان اجتماعی این فرماندهی در سال جاری اعلام کرد.

گفتنی است معتمدین حاضر در جلسه در پایان این نشست، از اقدامات به عمل آمده از سوی فرماندهی انتظامی شهرستان ساوجبلاغ را در برقراری نظم و امنیت و پیشگیری از آسیب ها و تهدیدات اجتماعی موجود در جامعه قدردانی کردند.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر