تفکر و اندیشه مقام معظم رهبری امتداد و توسعه تفکر امام راحل است

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

تفکر و اندیشه مقام معظم رهبری امتداد و توسعه تفکر امام راحل است

تفکر و اندیشه مقام معظم رهبری امتداد و توسعه تفکر امام راحل است
1396/9/26
12:43 1395

نخستین همایش تبیین اندیشه های مقام معظم رهبری به همت اداره تبلیغات اسلامی و بسیج رسانه شهرستان ساوجبلاغ با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولین این شهرستان در فرهنگسرای امام علی شهر هشتگرد برگزار شد.

ساوجبلاغ- خبرنگار جام جم: حجت الاسلام محمدی مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوجبلاغ ضمن معرفی حجت الاسلام دکتر ذوعلم به تشریح برنامه های این اداره پرداخت.

سپس حجت الاسلام والمسلمین دکتر ذوعلم به تبیین اندیشه های مقام معظم رهبری پرداخت و  شاخص های اسلام ناب محمدی و تفاوت آن با انواع اسلام آمریکایی را در شناخت اندیشه های حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) دانست و گفت: با مراجعه به سخنرانی های ۱۴ خرداد مقام معظم رهبری در سال های گذشته می توان به شناسایی این شاخص ها پرداخت.

وی ضمن اشاره به اندیشکده های آمریکایی و چهره سازی های آن ها از اسلام، اظهار داشت: برخلاف القای روشن فکرنماها، اسلام ناب محمدی بر اساس پشتوانه منطقی، عقلانی و استدلالی شکل گرفته است.

ذوعلم تصریح کرد: دین اسلام و نبی مکرم اسلام(ص) مسیر خاصی بر روی تفکر، اندیشیدن، آزاد اندیشی داشتند و آن را می توان در تاکید رهبر معظم انقلاب بر کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها، حوزه ها و حوزه های فرهنگی یافت.

وی، انقلاب اسلامی را یک مسئله جهانی دانست و اذعان داشت: امروزه دیدگاه های امام راحل و مقام معظم رهبری  در کشور های آمریکای لاتین مطالعه و ترجمه و بر روی آن فکر می شود و  اگر ما عقبه در درون کشور و در دانشگاه ها و مدارس و حوزه های علمیه به آن نپردازیم به مرور زمان سست خواهد شد.

حجت الاسلام ذوعلم تأکید کرد: وظیفه انسان انقلابی شناخت فکر و اندیشه اصلی اسلام است و این اندیشه را می توان از رهنمودهای امام راحل و حضرت امام خامنه ای پیدا کرد.

وی، انقلاب اسلامی را انقلابی عقلانی دانست و لزوم شکل گیری تمدن نوین اسلامی را در برابر تمدن نوین غرب متذکر شد و ادامه داد: برای هر انسان مومن انقلابی الزامی است که تفکر انقلابی را بشناسد و آن را عنوان زیرساخت اندیشه خود سازد و همانگونه بیندیشیم که مقام معظم رهبری می اندیشند.

حجت الاسلام ذوعلم حضور در نماز جمعه، نماز جماعت، حضور در مناسبت های اسلامی و انقلابی، تلاش کار و تدبیر برای حل مشکلات مردم و برای پیشرفت علمی و فرهنگی جامعه، مطالعه و درس خواندن و تلاش علمی در کنار حفظ ارزش های اسلامی و انقلابی را از ملزومات شکل گیری تمدن نوین اسلامی در برابر غرب عنوان کرد و ابراز داشت: ما باید بتوانیم کلام حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری را بر اساس پشتوانه هایی که در روایات و در کلام معصومین دارد، خوب نشر کنیم و به عنوان خطوط فکری تلقی کنیم.

وی در ادامه مقام معظم رهبری را علاوه بر صفات موجود، یک اندیشمند عمیق نواندیش، مجتهد و راه گشا در جهان اسلام خواند و افزود: وظیفه ما با وجود در اختیار داشتن منابع، شناخت مولفه ها و تشکیل حلقه های مبارزه می باشد.

ذوعلم در جمع بندی مطالب خاطرنشان کرد: نگاه ما به تفکر و اندیشه مقام معظم رهبری به عنوان یک نظام اندیشه ای و نظام فکری دارای استدلال از قبل انقلاب تا به حال باشد و تفکر و اندیشه مقام معظم رهبری امتداد و توسعه تفکر امام راحل است.

وی اذعان داشت: اندیشه امام راحل و مقام معظم رهبری یک اندیشه انسانی و بشری محض نیست و اندیشه ای الهی و متکی بر منابع و حیانی است و برگرفته از منابع دینی با نگاه اسلام ناب می باشد و در مقابله با تعاریف از اسلام برآمده است.

حجت الاسلام ذوعلم در پایان جامعه دارای تفکر، بصیرت، اندیشه ورزی و اهل تحقیق را دور از تردید و تزلزل دانست و این شاخص ها را وحدت آفرین و انسجام بخش و باعث پیشرفت های روز افزون فرهنگی، علمی و سیاسی دانست.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر