مهندسی معکوس یکی از افتخارات شرکت الماسه ساز

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

مهندسی معکوس یکی از افتخارات شرکت الماسه ساز

مهندسی معکوس یکی از افتخارات شرکت الماسه ساز
1396/9/27
12:43 1395

تونل ها و فضاهای زیرزمینی برای اهداف گوناگونی ایجاد می شوند که از آن میان می توان به تونل های حمل و نقل و دسترسی، تونل های انتقال آب، فضاهای زیرزمینی بزرگ (ایستگاه مترو، نیروگاه ها، انبارهای زیرزمینی و کارگاه های استخراج مواد معدنی) اشاره کرد.

بر اساس تعاریف انجام شده در انجمن بین المللی مکانیک سنگ، سنگ ها به لحاظ ساختار به زمین های نرم و زمین های سخت تقسیم می شوند، در انواع ماشین های T.B.M بر اساس شرایط زمین، از دیسک کاتر و ناخن های حفاری یا هر دو آنها به صورت همزمان استفاده می گردد که تمامی ابزارهای مذکور در شرکت الماسه ساز تولید می شوند.

به منظور آشنایی بیشتر با پیشینه، محصولات و افتخارات این شرکت با رضا رحیمی طاری مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت الماسه ساز گفت و گوی اختصاصی انجام داده ایم که ماحصل آن را با هم می خوانیم:

به عنوان اولین سئوال کمی از خودتان برای خوانندگان روزنامه بگوئید؟

متولد 1316 هستم و 44 سال در سازمان صنایع دفاع و صنایع هوا فضا وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افتخار خدمت داشته ام.

پس از بازنشستگی نیز در پروژه تولید PVC و VCM بندر ماهشهر به مدت دو سال، در شرکت سیمان ایلام هم به مدت یک سال و به عنوان عضو هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت الماسه ساز (از خرداد سال 1386 تا به امروز) به صنعت این مرز و بوم خدمت کرده ام.

لطفاً به طور مختصر از پیشینه و محصولات شرکت بیان کنید؟

این شرکت در سال 1364 موافقت اصولی خود را برای تأسیس کارخانه در  شهر صنعتی هشتگرد از وزارت صنایع دریافت و مراحل خرید و استقرار ماشین آلات و افتتاح آن تا سال 1375 به طول انجامید. محصولات تولیدی آن عبارتند از ابزارهای براده برداری از جنس تنگستن کارباید موسوم به الماسه و هلدر (گیره الماسه) که در زمینه های تراشکاری، فرزکاری، سوراخکاری، ماشین کاری مخصوص و برش کاربرد دارند.

از جمله محصولات دیگر می توان به موارد زیر اشاره کرد: ناخن دستگاه و ناخن های حفاری جهت مصارف در دستگاه های TBM برای متروسازی، سدسازی، دوزه های کشش و فرامین مختلف جهت مصارف تولید سیم، کابل و الکترودسازی و محصولات دیگری از جنس تنگستن کارباید که در صنایع نفت، گاز، معادن، سنگ های معدنی و وزارت دفاع و وزارت نیرو به کار می روند را تولید و با فروش اقلام فوق الذکر به قسمت های مذکور گام مهمی در این صنعت برداشته و موفقیت های بسیاری کسب کرده است. ضمناً از سال 1385 با شریک چینی کینگ دریم مقدار 15 درصد از مته های مختلف حفاری را تکمیل و سال 1390 بیش از چهار هزار از مته های دکمه ای 4/5 تا 26 اینچ را تولید و به شرکت نفت تحویل داده است.

کمی درباره شرکت توضیح دهید؟

در بدو تأسیس، شرکت به صورت صددرصد خصوصی به ثبت رسید ولی به علت گشایش اعتبار برای ماشین آلات مورد نیاز تولید در بانک ملت مسئولین بانک مذکور ضمن مشارکت مدنی 34 درصد از سهام شرکت الماسه ساز را خریداری کرده و در حال حاضر به علت افزایش سرمایه بانک ملت 93 درصد از کل سهام شرکت را در اختیار داشته و 7 درصد مابقی به بخش خصوصی تعلق دارد. تعداد کل سهام این کارخانه مشتمل بر 78225 سهم و به ارزش هر سهم 100 هزار تومان است.

مساحت کل این مجموعه 12 هزار مترمربع که 11 هزار متر مربع در آن بنا و تأسیسات ایجاد گردیده است و مجهز به دستگاه مولد انرژی برق (ژنراتور) می باشد.

فضای داخلی متشکل از 4 سالن تولیدی است که در آن محصولات الماسه، هلدر و ساخت قالب و ابزارهای موردنیاز تمامی صنایع تولیدی کشور تولید می شود و سالن چهارم نیز به تولید و مونتاژ مته های حفاری نفت اختصاص دارد.

نمایندگی های این شرکت هر ساله ضمن فروش تولیدات این صنعت به صنایع مختلف کشور مقادیر متنابهی از محصولات الماسه ساز را به کشورهای مختلف صادر می کنند. این کار در صورت رفع تحریم توسط خود شرکت انجام خواهد شد.

سایت www.almasesaz.com  در برگیرنده اطلاعات مکفی درباره محصولات تولیدی الماسه ساز است.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر