گسترش فعالیت های فرهنگی برای پیشگیری از اعتیاد

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

گسترش فعالیت های فرهنگی برای پیشگیری از اعتیاد

گسترش فعالیت های فرهنگی برای پیشگیری از اعتیاد
1396/9/28
12:43 1395

فرماندار ساوجبلاغ با اشاره به آثار مخرب اعتیاد در جامعه برگسترش فعالیت های فرهنگی برای پیشگیری و کنترل اعتیاد در این شهرستان تاکید کرد.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان ساوجبلاغ؛ ابوالقاسم پالیزگیر در نشست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان ساوجبلاغ که در سالن اجتماعات بخشداری چهارباغ برگزار شد خواستار همکاری ادارات برای تداوم اجرای مبارزه با مواد مخدر در نقاط آلوده این شهرستان به ویژه بخش چهارباغ شد.

وی افزود: اعتیاد را می توان یک مسمومیت مزمن دانست که هم برای شخص و هم برای خانواده اش مضر است.

پالیزگیر با اشاره به ظرفیت های هنری به استفاده از این پتانسیل در قالب نمایشگاه های عکس و کاریکاتور و تئاتر برای پیشگیری و کنترل اعتیاد، اظهار داشت: استفاده از فضای مجازی و بیان تهدیدهای موادمخدر راهکار مناسبی است که باید کار گروه فرهنگی از آن بهره ببرد.

فرماندار ساوجبلاغ راه اندازی خط ملی شبانه روزی مشاوره درمان اعتیاد برای کسانی که می خواهند از این طریق مشاوره بگیرند را راهکار مناسب برای آگاهی خانواده ها بیان کرد و گفت در این خصوص تبلیغات گسترده ایی صورت گیرد تا مردم از خطرات این پدیده شوم اطلاعات بیشتری داشته باشند.

وی بیان کرد: بهزیستی دستگاه متولی آسیب های اجتماعی است و ادارات دیگر هم بر حسب مسئولیت کمک کنند تا هر کدام از متولیان این امر به درستی کار خود را انجام دهند.

فرماندار ساوجبلاغ از اقدام سپاه در مبارزه با موادمخدر و کمک به بیماران اعتیاد قدردانی کرد و گفت: از زمانی که سپاه این مسئولیت را پذیرفته شاهد کاهش اعتیاد در مناطقی مانند ملک آباد و مهدی آباد هستیم.

وی گفت: بیشترین آسیب ما در خصوص مواد مخدر و کارتن خواب ها به حواشی مرز کرج و زندان قزلحصار بر می گردد که منطقه مهدی آباد و ملک آباد را آلوده می کند.

دادستان ساوجبلاغ هم خواستار کمک بیشتر مسئولان استانی به طرح پیشگیری و مبارزه با موادمخدر در شهرستان ساوجبلاغ شد.

حیدر جعفری گفت: بودجه کافی در اختیار ادارات نیست و توانشان اجازه فعالیت بیشتری را نمی دهد.

گفتنی است بیان گزارش یک ماهه مبارزه با موادمخدر و طرح پاکسازی، توسط پلیس بخش پایانی این نشست بود و کشف ٨ کیلوگرم تریاک، 250گرم شیشه، ١٥٠گرم هروئین، ٨٠ لیتر مشروبات دست ساز و یک کلت کمری به همراه ٤٨ تیر و دستگیری ١٩قاچاقچی عمده و ٤٤ خرده فروش مهمترین فعالیت های پلیس ساوجبلاغ در یک ماه گذشته بیان شد.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر