گسترش فعالیت های فرهنگی برای پیشگیری از اعتیاد

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • تاکید بر فرهنگ سازی،با تولید برنامه های پرمخاطب نماینده ولی فقیه درالبرز: تولید برنامه هایی که با برنامه ریزی و فکر انجام شود باعث جذب مخاطب خواهد شد.
  • استفاده از ظرفیت رسانه برای آگاهی بخشی به مردم کارگروه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا وارز با حضور مدیرکل صداوسیما مرکز البرز برگزار شد.
  • چرا نباید یک عنکبوت را کشت؟ اگر چه عنکبوت ها ممکن است ترسناک باشند و شما آن ها را دوست نداشته باشید، ولی کشتن آن ها بیش از آن که برای خانه شما مفید باشد، مضر است.
  • پروژه ناراضی سازی مردم در چله انقلاب ملت ایران تجربه چهل سال زندگی در لوای نظام مقدس جمهوری اسلامی را پشت سر می گذارد و مسئولین نظام به ویژه مقام معظم رهبری تاکید بر هر چه باشکوه تر برگزار شدن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی دارند. اما ظاهرا در مقام عمل ، شاد و خرسند شدن مردم در چهل سالگی نظام برای عده ای خوشایند نیست و این سخن به دلایل ذیل است:
  • نقش دوچرخه در حمل و نقل امروزه با توجه به روند فزاینده کاربرد اتومبیل های شخصی و مسائل و معضلات اقتصادی ،اجتماعی،زیست محیطی و ... که در پی داشته است،گسترش حمل و نقل عمومی و شیوه های غیر موتوری به عنوان راه حل های اساسی شناسایی شده اند.گرچه گسترش سیستم های حمل و نقل عمومی از قبیل اتوبوس و تاکسی و مترو و ... یک اقدام ارزشمند و مناسب برای کاهش بحران ترافیک در شهرهای بزرگ است، اما در کنار آن می توان با گسترش شیوه های دیگر حمل و نقل مانند دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه غیر موتوری به عنوان راه حل های مکمل برای کاستن از معضلات ترافیکی استفاده کرد.
  • نشست صمیمی استاندار البرز با اهالی هنر استاندار البرز گفت : اهالی فرهنگ و هنر البرز مانع خاصی سر راه فعالیت خود ندارند.
  • پیام های مردمی توجه خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن02632210009دفتر تحریریه سرپرستی روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.
  • بهار اقتصادی با پوشاک زمستانی مجموعه تولیدی جامه بافت در استان البرز باتوجه به کیفیت تولید محصولاتش، همواره سفارش تولید از کشورهای اروپایی مانند ایتالیا دارد.
  • دیابتی ها چه میوه هایی بخورند؟ متخصصان تغذیه و سلامت افراد دیابتی را به خوردن انواع خاصی از میوه‌ها تشویق می‌کنند که نه تنها برای بدن مفید هستند بلکه به کنترل انسولین در خون نیز کمک می‌کند.
  • آغاز سرشماری حیات وحش طالقان طرح سرشماری زمستانه حیات وحش مناطق شکار ممنوع طالقان آغاز شد. خبرنگار جام جم- البرز: در این طرح محیط بانان به مدت 3 روز در 20مسیر در منطقه طالقان از گونه های مختلف حیات وحش سرشماری خواهند کرد.

گسترش فعالیت های فرهنگی برای پیشگیری از اعتیاد

گسترش فعالیت های فرهنگی برای پیشگیری از اعتیاد
1396/9/28
12:43 1395

فرماندار ساوجبلاغ با اشاره به آثار مخرب اعتیاد در جامعه برگسترش فعالیت های فرهنگی برای پیشگیری و کنترل اعتیاد در این شهرستان تاکید کرد.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان ساوجبلاغ؛ ابوالقاسم پالیزگیر در نشست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان ساوجبلاغ که در سالن اجتماعات بخشداری چهارباغ برگزار شد خواستار همکاری ادارات برای تداوم اجرای مبارزه با مواد مخدر در نقاط آلوده این شهرستان به ویژه بخش چهارباغ شد.

وی افزود: اعتیاد را می توان یک مسمومیت مزمن دانست که هم برای شخص و هم برای خانواده اش مضر است.

پالیزگیر با اشاره به ظرفیت های هنری به استفاده از این پتانسیل در قالب نمایشگاه های عکس و کاریکاتور و تئاتر برای پیشگیری و کنترل اعتیاد، اظهار داشت: استفاده از فضای مجازی و بیان تهدیدهای موادمخدر راهکار مناسبی است که باید کار گروه فرهنگی از آن بهره ببرد.

فرماندار ساوجبلاغ راه اندازی خط ملی شبانه روزی مشاوره درمان اعتیاد برای کسانی که می خواهند از این طریق مشاوره بگیرند را راهکار مناسب برای آگاهی خانواده ها بیان کرد و گفت در این خصوص تبلیغات گسترده ایی صورت گیرد تا مردم از خطرات این پدیده شوم اطلاعات بیشتری داشته باشند.

وی بیان کرد: بهزیستی دستگاه متولی آسیب های اجتماعی است و ادارات دیگر هم بر حسب مسئولیت کمک کنند تا هر کدام از متولیان این امر به درستی کار خود را انجام دهند.

فرماندار ساوجبلاغ از اقدام سپاه در مبارزه با موادمخدر و کمک به بیماران اعتیاد قدردانی کرد و گفت: از زمانی که سپاه این مسئولیت را پذیرفته شاهد کاهش اعتیاد در مناطقی مانند ملک آباد و مهدی آباد هستیم.

وی گفت: بیشترین آسیب ما در خصوص مواد مخدر و کارتن خواب ها به حواشی مرز کرج و زندان قزلحصار بر می گردد که منطقه مهدی آباد و ملک آباد را آلوده می کند.

دادستان ساوجبلاغ هم خواستار کمک بیشتر مسئولان استانی به طرح پیشگیری و مبارزه با موادمخدر در شهرستان ساوجبلاغ شد.

حیدر جعفری گفت: بودجه کافی در اختیار ادارات نیست و توانشان اجازه فعالیت بیشتری را نمی دهد.

گفتنی است بیان گزارش یک ماهه مبارزه با موادمخدر و طرح پاکسازی، توسط پلیس بخش پایانی این نشست بود و کشف ٨ کیلوگرم تریاک، 250گرم شیشه، ١٥٠گرم هروئین، ٨٠ لیتر مشروبات دست ساز و یک کلت کمری به همراه ٤٨ تیر و دستگیری ١٩قاچاقچی عمده و ٤٤ خرده فروش مهمترین فعالیت های پلیس ساوجبلاغ در یک ماه گذشته بیان شد.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر