فتنه 96 خاموش شد، مطالبات مردم فراموش نشود!

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

فتنه 96 خاموش شد، مطالبات مردم فراموش نشود!

فتنه 96 خاموش شد، مطالبات مردم فراموش نشود!
1396/10/18
12:43 1395

در ایامی که ملت شریف و انقلابی ایران در تکاپوی برگزاری مراسم سالگرد حماسه 9 دی بود، دولت های آمریکا، انگلیس، اسرائیل و آل سعود از بیرون مرزها و عده ای عواملشان از درون دست به اغشاشات زدند تا به گمان خود ضمن تحت الشعاع قرار دادن مراسم بصیرتی سالگرد حماسه 9دی به دیگر اغراض خویش دسترسی پیدا کنند.

نظریه پردازان اسرائیلی گفتند: هدف از ایجاد نا آرامی در ایران منحرف کردن اذهان از تحولات بیت المقدس است، و نیز گفتند: بی ثباتی در ایران موجب سرگرمی در داخل می شود و برای اسرائیل حاشیه امنیت تولید می کند.

در ایران تجمعات که با اعتراضات خیابانی نسبت به گرانی و بیکاری و برخی مفاسد دیگر آغاز شد و با سوءاستفاده اغتشاشگران تداوم یافت، مقام معظم رهبری در بهمن سال 1395 پیش بینی کرده و فرمودند: اگر مردم به صحنه می آیند و از نظام حمایت می کنند دلیل بر رضایت آنان از وضعیت موجود نیست. اما مسئولین مثل سایر هشدارهای رهبری پیرامون فتنه و نفوذ و جنگ نرم، این بار نیز موضوع را جدی نگرفتند و سرانجام نارضایتی مردم به صحنه های خیابانی کشیده شد.

نکته ای که بسی جای شگفتی دارد و شرکت کنندگان در راهپیمایی ضد اغتشاش و آشوب نیز بالاتفاق تصریح کردند، اینکه گرانی هست، بیکاری هست، نابسامانی اداری هست اما هیچکدام دلیل نمی شود که اموال عمومی به غارت رود و سلب آسایش از مردم گردد و پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را به آتش کشیده شود که آشوبگران همه ی  این ظلم ها را در حق جمهوری اسلامی روا داشتند. با این توصیف برخی از مسئولین منکر نابسامانی های اجتماعی و اقتصادی هستند و آنها را نفی می کنند. که انکار این نابسامانی ها خود موجب جریحه دار شدن دل مردم می شود.

دولت مردان مدعی هستند شاخص های اقتصادی در وضعیت خوب یا مطلوب است اما آنچه گریبان گیر مردم می باشد گرانی غیرقابل تحمل است که برای رفع آن چاره ای نمی شود. خانواده ای که حداقل دستمزد دریافت می کند و به مبلغ یارانه دل خوش کرده چگونه می تواند یک زندگی آبرومند و شرافتمندانه ای را بگذراند؟! . به فرموده مرجع عالیقدر حضرت آیت ا... مکارم شیرازی: « خاموش شدن فتنه اخیر دشمنان، به معنای فراموشی مطالبات مردم نیست.» لذا مسئولین باید به فکر حل دو معضل عمومی جامعه باشند: یکی مهار گرانی و دیگری افسار گسیختگی فضای مجازی.

محمدحسین روحی یزدی

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر