نیروگاه انرژی خورشیدی در استان مستقر می شود

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) بر همه مسلمانان تسلیت باد دیگر آن خنده‌ی زیبا به لب مولا نیست همه هستند ولی هیچ کسی زهرا نیست
  • حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی همه مسلمانان جهان حمایت از ولایت و رهبری مهمترین درس و الگوی حضرت فاطمه زهرا (س) برای مسلمانان است.
  • سپیده کاشانی «نمای نزدیک» دریچه ای خواهد بود برای نمایاندن گوشه ای از ذوق و استعداد شما. منتظرتان هستیم تا عکس و گزیده شرح حال و نمونه ای از آثار ادبی و هنری خود را برای درج در این ستون ارسال فرمایید. شرکت شما را در این اقتراح ارج می نهیم. «نمای نزدیک»
  • تاکید بر فرهنگ سازی،با تولید برنامه های پرمخاطب نماینده ولی فقیه درالبرز: تولید برنامه هایی که با برنامه ریزی و فکر انجام شود باعث جذب مخاطب خواهد شد.
  • استفاده از ظرفیت رسانه برای آگاهی بخشی به مردم کارگروه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا وارز با حضور مدیرکل صداوسیما مرکز البرز برگزار شد.
  • چرا نباید یک عنکبوت را کشت؟ اگر چه عنکبوت ها ممکن است ترسناک باشند و شما آن ها را دوست نداشته باشید، ولی کشتن آن ها بیش از آن که برای خانه شما مفید باشد، مضر است.
  • پروژه ناراضی سازی مردم در چله انقلاب ملت ایران تجربه چهل سال زندگی در لوای نظام مقدس جمهوری اسلامی را پشت سر می گذارد و مسئولین نظام به ویژه مقام معظم رهبری تاکید بر هر چه باشکوه تر برگزار شدن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی دارند. اما ظاهرا در مقام عمل ، شاد و خرسند شدن مردم در چهل سالگی نظام برای عده ای خوشایند نیست و این سخن به دلایل ذیل است:
  • نقش دوچرخه در حمل و نقل امروزه با توجه به روند فزاینده کاربرد اتومبیل های شخصی و مسائل و معضلات اقتصادی ،اجتماعی،زیست محیطی و ... که در پی داشته است،گسترش حمل و نقل عمومی و شیوه های غیر موتوری به عنوان راه حل های اساسی شناسایی شده اند.گرچه گسترش سیستم های حمل و نقل عمومی از قبیل اتوبوس و تاکسی و مترو و ... یک اقدام ارزشمند و مناسب برای کاهش بحران ترافیک در شهرهای بزرگ است، اما در کنار آن می توان با گسترش شیوه های دیگر حمل و نقل مانند دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه غیر موتوری به عنوان راه حل های مکمل برای کاستن از معضلات ترافیکی استفاده کرد.
  • نشست صمیمی استاندار البرز با اهالی هنر استاندار البرز گفت : اهالی فرهنگ و هنر البرز مانع خاصی سر راه فعالیت خود ندارند.
  • پیام های مردمی توجه خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن02632210009دفتر تحریریه سرپرستی روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.

نیروگاه انرژی خورشیدی در استان مستقر می شود

نیروگاه انرژی خورشیدی در استان مستقر می شود
1396/10/19
12:43 1395

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری البرز از روند پیگیری استقرار نیروگاه انرژی خورشیدی در کار گروه اقتصادی خبر داد.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز؛ پنجمین جلسه کارگروه توسعه اقتصادی استان با حضور عبادا... کامکار در محل استانداری البرز برگزار شد.

وی در این جلسه با اعلام خبر گفت: برای اجرای این طرح در  بدو امر اراضی ۲۰۰ هکتاری پیش بینی شده است.

معاون استاندار افزود: در خصوص وضعیت پروژه های مزرعه خورشیدی مقرر شد اداره کل منابع طبیعی در فاز اول مختصات ۲۰۰ هکتار را به شرکت توزیع برق اعلام تا این شرکت نیز استعلام های لازم را در خصوص پست و سایر موارد انجام و ظرف یک هفته به مرکز خدمات سرمایه گذاری اعلام شود.

وی تصریح کرد: همچنین مقرر شد ۲۰۰ هکتار زمین تعیین شده برای احداث نیروگاه های خورشیدی جمعاً با ظرفیت ۱۰۰ مگا وات باشد و بهره بردار می تواند هم متقاضی سرمایه گذاری داخلی و هم متقاضی سرمایه گذاری خارجی باشند و اولویت با کسانی است که برای طرح های سرمایه گذاری خارجی در مرکز خدمات سرمایه گذاری و برای طرح های سرمایه گذاری داخلی در پارک علم و فناوری و شرکت توزیع برق استان درخواست اولیه خود را تا کنون ارایه داده اند‌.

کامکار ادامه داد: به منظور بررسی بیشتر این موضوع مقرر شد جلسه کارشناسی با حضور کارشناسان پارک علم و فناوری، اداره کل منابع طبیعی، شرکت توزیع نیروی برق استان، شرکت برق منطقه ای تهران و مرکز خدمات سرمایه گذاری در پارک علم و فناوری برگزار و نتایج به مرکز خدمات سرمایه گذاری اعلام تا در جلسه آتی کار گروه انرژی های تجدید پذیر ارائه و بررسی شود.

وی افزود: همچنین مقرر شد ۷۰۰ الی ۸۰۰ هکتار زمین در اشتهارد به منظور توسعه سرمایه گذاری در سایر بخش های مرتبط با نیروگاه های خورشیدی توسط اداره کل منابع طبیعی اعلام و مختصات زمین جهت بررسی به شرکت توزیع برق استان ارسال شود.

معاون استاندار در خصوص بررسی موضوع طرح خدماتی و سرمایه گذاری جایگاه CNG گفت: این طرح نیز به علت عدم اعتبار تسهیلات ارزان چنانچه متقاضی بخواهد از محل اعتبارات بانکی جهت اخذ تسهیلات به منابع بانکی معرفی می شود.

وی در خصوص موضوع طرح سرمایه گذار خارجی بیان کرد: با توجه به اینکه طرح تکمیل نشده طبق ضوابط از طریق مراجع ذی صلاح پیگیری و در صورت موافقت نسبت به تکمیل پروژه اقدام لازم صورت گیرد.

گفتنی است بررسی مصوبات جلسه قبل کارگروه اقتصادی، با عملیاتی شدن ۲۰۰ هکتار اقتصاد دارایی در خصوص آخرین وضعیت پروژه های مزرعه خورشیدی، بررسی موضوع طرح خدماتی و سرمایه گذاری جایگاه CNG هشتگرد و طرح سرمایه گذاری خارجی از دستور جلسه این نشست بود.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر