نیروگاه انرژی خورشیدی در استان مستقر می شود

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

نیروگاه انرژی خورشیدی در استان مستقر می شود

نیروگاه انرژی خورشیدی در استان مستقر می شود
1396/10/19
12:43 1395

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری البرز از روند پیگیری استقرار نیروگاه انرژی خورشیدی در کار گروه اقتصادی خبر داد.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز؛ پنجمین جلسه کارگروه توسعه اقتصادی استان با حضور عبادا... کامکار در محل استانداری البرز برگزار شد.

وی در این جلسه با اعلام خبر گفت: برای اجرای این طرح در  بدو امر اراضی ۲۰۰ هکتاری پیش بینی شده است.

معاون استاندار افزود: در خصوص وضعیت پروژه های مزرعه خورشیدی مقرر شد اداره کل منابع طبیعی در فاز اول مختصات ۲۰۰ هکتار را به شرکت توزیع برق اعلام تا این شرکت نیز استعلام های لازم را در خصوص پست و سایر موارد انجام و ظرف یک هفته به مرکز خدمات سرمایه گذاری اعلام شود.

وی تصریح کرد: همچنین مقرر شد ۲۰۰ هکتار زمین تعیین شده برای احداث نیروگاه های خورشیدی جمعاً با ظرفیت ۱۰۰ مگا وات باشد و بهره بردار می تواند هم متقاضی سرمایه گذاری داخلی و هم متقاضی سرمایه گذاری خارجی باشند و اولویت با کسانی است که برای طرح های سرمایه گذاری خارجی در مرکز خدمات سرمایه گذاری و برای طرح های سرمایه گذاری داخلی در پارک علم و فناوری و شرکت توزیع برق استان درخواست اولیه خود را تا کنون ارایه داده اند‌.

کامکار ادامه داد: به منظور بررسی بیشتر این موضوع مقرر شد جلسه کارشناسی با حضور کارشناسان پارک علم و فناوری، اداره کل منابع طبیعی، شرکت توزیع نیروی برق استان، شرکت برق منطقه ای تهران و مرکز خدمات سرمایه گذاری در پارک علم و فناوری برگزار و نتایج به مرکز خدمات سرمایه گذاری اعلام تا در جلسه آتی کار گروه انرژی های تجدید پذیر ارائه و بررسی شود.

وی افزود: همچنین مقرر شد ۷۰۰ الی ۸۰۰ هکتار زمین در اشتهارد به منظور توسعه سرمایه گذاری در سایر بخش های مرتبط با نیروگاه های خورشیدی توسط اداره کل منابع طبیعی اعلام و مختصات زمین جهت بررسی به شرکت توزیع برق استان ارسال شود.

معاون استاندار در خصوص بررسی موضوع طرح خدماتی و سرمایه گذاری جایگاه CNG گفت: این طرح نیز به علت عدم اعتبار تسهیلات ارزان چنانچه متقاضی بخواهد از محل اعتبارات بانکی جهت اخذ تسهیلات به منابع بانکی معرفی می شود.

وی در خصوص موضوع طرح سرمایه گذار خارجی بیان کرد: با توجه به اینکه طرح تکمیل نشده طبق ضوابط از طریق مراجع ذی صلاح پیگیری و در صورت موافقت نسبت به تکمیل پروژه اقدام لازم صورت گیرد.

گفتنی است بررسی مصوبات جلسه قبل کارگروه اقتصادی، با عملیاتی شدن ۲۰۰ هکتار اقتصاد دارایی در خصوص آخرین وضعیت پروژه های مزرعه خورشیدی، بررسی موضوع طرح خدماتی و سرمایه گذاری جایگاه CNG هشتگرد و طرح سرمایه گذاری خارجی از دستور جلسه این نشست بود.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر