خط «بی آر تی» در دهه فجر راه اندازی می شود

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

خط «بی آر تی» در دهه فجر راه اندازی می شود

خط «بی آر تی» در دهه فجر راه اندازی می شود
1396/10/21
12:43 1395

شهردار کلانشهر کرج خبر داد:

خط «بی آر تی» در دهه فجر راه اندازی می شود

شهردار کرج از افتتاح خط «بی آر تی» در دهه فجر خبر داد و اظهار امیدواری کرد: با اقدامات زیرساختی همزمان با عمران و آبادانی شهر، کرج از شهری عبوری به شهری اقامتی تبدیل شود.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج؛ اصغر نصیری در برنامه رادیویی «البرز من سلام»  با بیان این خبر  عنوان کرد: راه اندازی خطوط ریلی نقش به سزایی در روانسازی ترافیک شهری دارد.

وی با اشاره به اینکه ایجاد خط «بی آر تی» می تواند تاثیر زیادی بر کاهش ترافیک داشته باشد، تصریح کرد: یک خط بی آر تی در دهه فجر در خط شهید بهشتی افتتاح می شود.

نصیری با بیان اینکه توسعه بزرگراه ها به تنهایی نمی تواند مشکل ترافیک را رفع کند، بیان کرد: گسترش زیرساخت های ترافیک مانند بزرگراه ها باید همزمان با توسعه خطوط ریلی صورت گیرد.

کرج از شهری عبوری به شهری اقامتی تبدیل شود

نصیری در ادامه اظهار امیدواری کرد: مشارکت مردم در بحث مدیریت شهری زمینه را برای ایجاد تحول ساختاری این کلانشهر از شهری عبوری به شهری اقامتی تبدیل کند.

وی افزود: نقش مردم در توسعه شهری نقشی بی بدیل است چرا که اهمیت آنان به شهر خود در توسعه و پیشرفت آن شهر نقش مهم تری خواهند داشت.

نصیری خاطرنشان کرد: در نظر داریم مولفه شهر انسانی را پر رنگ تر کنیم تا این فرآیند در سطح شهر نهادینه شود.

 وی با بیان اینکه هوشمند سازی شهر ها یکی از مسائل مهم حوزه مدیریت شهری است، گفت: هوشمند سازی شهر در قالب سامانه اجرای سامانه "آی تی اس" با هدف کاهش هزینه های شهری، افزایش نظارت ها و ایجاد تعامل سازنده بین نهاد های اداره کننده شهر اجرایی می شود.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر