تهدید بافت فرسوده را با نوسازی به فرصت تبدیل کنیم

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

تهدید بافت فرسوده را با نوسازی به فرصت تبدیل کنیم

تهدید بافت فرسوده را با نوسازی به فرصت تبدیل کنیم
1396/10/23
12:43 1395

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج:

تهدید بافت فرسوده را با نوسازی به فرصت تبدیل کنیم

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج اظهار داشت: با توجه به اینکه بافت های فرسوده، ناکارآمد و ناپایدار شهری، یک تهدید بزرگ برای کشور به شمار می روند می طلبد که برای نوسازی بافت های فرسوده در مناطق باید مشوق های لازم در نظر گرفته شود.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج؛ احدالله احمدی پرگو در دومین همایش فرصت های سرمایه گذاری در شهرداری کرج که در سالن همایش سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرج، برگزار شد، تاکید کرد: بافت های فرسوده هم به لحاظ خطرات احتمالی ناشی از وقوع زلزله در معرض تهدید جدی قرار دارند و هم به لحاظ بالا بودن نرخ آسیب های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نیازمند رسیدگی هستند و به نظر می رسد در حال حاضر این مهم تنها با سرمایه گذاری بخش خصوصی محقق می شود.

وی ابراز داشت: تراکم تشویقی می تواند تاثیر بیشتری بر انگیزه ساکنان محلات برای نوسازی بافت فرسوده داشته باشد لذا بر همین اساس حوزه معاونت شهرسازی معماری شهرداری کرج در فرآیند صدور پروانه به صورت ویژه تمامی مشوق های لازم اعم از بخشودگی های عوارض و اعطای افزایش تراکم به ویژه (در صورت تجمیع املاک ریز دانه) اعمال خواهد نمود که این امر می تواند زمینه را برای رونق نوسازی در بافت های فرسوده فراهم کند.

پرگو تاکید کرد: با توجه به اهمیت این مسئله مجموعه مدیریت شهری کرج هر آنچه را که در توان داشته باشد به کار می بندد تا نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده شهر کرج محقق شود.

گفتنی است در پایان این مراسم مسئولین و سرمایه گذاران به بحث و تبادل نظر در این خصوص پرداختند و مراتب آمادگی خویش را از ابراز همراهی با اقدامات اخیر شهرداری که بر بازسازی و بهسازی بافت های فرسوده متمرکز شده است، اعلام کردند.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر