تخلفات ساختمانی در کرج 40 درصد کاهش یافت

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

تخلفات ساختمانی در کرج 40 درصد کاهش یافت

تخلفات ساختمانی در کرج 40 درصد کاهش یافت
1396/10/23
12:43 1395

شهردار کرج خبر داد:

تخلفات ساختمانی در کرج 40 درصد کاهش یافت

شهردار کرج از کاهش 40 درصدی تخلفات ساختمانی و ارتقای سطح کیفی ساخت و سازها در این کلانشهر طی سه ماهه گذشته سال جاری خبر داد.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج؛ اصغر نصیری با اعلام این خبر عنوان کرد: طی سه ماهه گذشته سال جاری، با همکاری معاونت خدمات شهر و اداره کل بازرسی شهرداری این کلانشهر، نظارت بر روند ساخت و سازها به گونه ای بوده که تخلفات در این بخش تا 40 درصد کاهش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه هیچ عذر و بهانه ای در ارتباط با ساخت و سازهای غیر مجاز در شهر قابل توجیه نیست، ادامه داد: فعالان عرصه ساخت و ساز نباید از کیفیت ساخت و سازها با به کارگیری مصالح ساختمانی کم کیفیت و لحاظ نکردن استاندارها بکاهند، از طرفی مسئولان شهرداری این کلانشهر نیز موظف هستند با هرگونه ساخت غیر قانونی برخورد کنند و مانع از آن شوند.

نصیری اذعان داشت: باید بدانیم سود حاصل از تخلفات ساختمانی به نفع هیچ شخصی نیست و جان و مال مردم را نیز با خسارات جبران ناپذیری رو به رو می کند؛ بر این اساس شهرداری کرج در حیطه وظایف خود و با نظارت و گشت زنی های شبانه روزی به دنبال آن است تا این معضل را به حداقل ممکن برساند.

وی افزود: ارائه آموزش های لازم به شهروندان و سازندگان در راستای آگاهی به مقررات ملی ساختمان، رعایت ضوابط شهرسازی، ایمنی و آتش نشانی و مبلمان شهری در ساخت و سازها از عواملی است که تخلفات را در حد چشمگیری کاهش می دهد.

شهردار کرج در پایان خاطر نشان کرد: این مجموعه به منظور ریشه کن کردن ساخت و سازهای غیرمجاز در حال تدوین لایحه و ارسال آن به شورای اسلامی شهر است تا نظارت بر ساخت های شهری را به بخش خصوصی واگذار کند و شرکت هایی که واجد شرایط لازم هستند را بر اساس آیین نامه و شرح وظایف در این زمینه به کار گیرد.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر