تخلفات ساختمانی در کرج 40 درصد کاهش یافت

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

تخلفات ساختمانی در کرج 40 درصد کاهش یافت

تخلفات ساختمانی در کرج 40 درصد کاهش یافت
1396/10/23
12:43 1395

شهردار کرج خبر داد:

تخلفات ساختمانی در کرج 40 درصد کاهش یافت

شهردار کرج از کاهش 40 درصدی تخلفات ساختمانی و ارتقای سطح کیفی ساخت و سازها در این کلانشهر طی سه ماهه گذشته سال جاری خبر داد.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج؛ اصغر نصیری با اعلام این خبر عنوان کرد: طی سه ماهه گذشته سال جاری، با همکاری معاونت خدمات شهر و اداره کل بازرسی شهرداری این کلانشهر، نظارت بر روند ساخت و سازها به گونه ای بوده که تخلفات در این بخش تا 40 درصد کاهش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه هیچ عذر و بهانه ای در ارتباط با ساخت و سازهای غیر مجاز در شهر قابل توجیه نیست، ادامه داد: فعالان عرصه ساخت و ساز نباید از کیفیت ساخت و سازها با به کارگیری مصالح ساختمانی کم کیفیت و لحاظ نکردن استاندارها بکاهند، از طرفی مسئولان شهرداری این کلانشهر نیز موظف هستند با هرگونه ساخت غیر قانونی برخورد کنند و مانع از آن شوند.

نصیری اذعان داشت: باید بدانیم سود حاصل از تخلفات ساختمانی به نفع هیچ شخصی نیست و جان و مال مردم را نیز با خسارات جبران ناپذیری رو به رو می کند؛ بر این اساس شهرداری کرج در حیطه وظایف خود و با نظارت و گشت زنی های شبانه روزی به دنبال آن است تا این معضل را به حداقل ممکن برساند.

وی افزود: ارائه آموزش های لازم به شهروندان و سازندگان در راستای آگاهی به مقررات ملی ساختمان، رعایت ضوابط شهرسازی، ایمنی و آتش نشانی و مبلمان شهری در ساخت و سازها از عواملی است که تخلفات را در حد چشمگیری کاهش می دهد.

شهردار کرج در پایان خاطر نشان کرد: این مجموعه به منظور ریشه کن کردن ساخت و سازهای غیرمجاز در حال تدوین لایحه و ارسال آن به شورای اسلامی شهر است تا نظارت بر ساخت های شهری را به بخش خصوصی واگذار کند و شرکت هایی که واجد شرایط لازم هستند را بر اساس آیین نامه و شرح وظایف در این زمینه به کار گیرد.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.