تخلفات ساختمانی در کرج 40 درصد کاهش یافت

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) بر همه مسلمانان تسلیت باد دیگر آن خنده‌ی زیبا به لب مولا نیست همه هستند ولی هیچ کسی زهرا نیست
  • حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی همه مسلمانان جهان حمایت از ولایت و رهبری مهمترین درس و الگوی حضرت فاطمه زهرا (س) برای مسلمانان است.
  • سپیده کاشانی «نمای نزدیک» دریچه ای خواهد بود برای نمایاندن گوشه ای از ذوق و استعداد شما. منتظرتان هستیم تا عکس و گزیده شرح حال و نمونه ای از آثار ادبی و هنری خود را برای درج در این ستون ارسال فرمایید. شرکت شما را در این اقتراح ارج می نهیم. «نمای نزدیک»
  • تاکید بر فرهنگ سازی،با تولید برنامه های پرمخاطب نماینده ولی فقیه درالبرز: تولید برنامه هایی که با برنامه ریزی و فکر انجام شود باعث جذب مخاطب خواهد شد.
  • استفاده از ظرفیت رسانه برای آگاهی بخشی به مردم کارگروه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا وارز با حضور مدیرکل صداوسیما مرکز البرز برگزار شد.
  • چرا نباید یک عنکبوت را کشت؟ اگر چه عنکبوت ها ممکن است ترسناک باشند و شما آن ها را دوست نداشته باشید، ولی کشتن آن ها بیش از آن که برای خانه شما مفید باشد، مضر است.
  • پروژه ناراضی سازی مردم در چله انقلاب ملت ایران تجربه چهل سال زندگی در لوای نظام مقدس جمهوری اسلامی را پشت سر می گذارد و مسئولین نظام به ویژه مقام معظم رهبری تاکید بر هر چه باشکوه تر برگزار شدن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی دارند. اما ظاهرا در مقام عمل ، شاد و خرسند شدن مردم در چهل سالگی نظام برای عده ای خوشایند نیست و این سخن به دلایل ذیل است:
  • نقش دوچرخه در حمل و نقل امروزه با توجه به روند فزاینده کاربرد اتومبیل های شخصی و مسائل و معضلات اقتصادی ،اجتماعی،زیست محیطی و ... که در پی داشته است،گسترش حمل و نقل عمومی و شیوه های غیر موتوری به عنوان راه حل های اساسی شناسایی شده اند.گرچه گسترش سیستم های حمل و نقل عمومی از قبیل اتوبوس و تاکسی و مترو و ... یک اقدام ارزشمند و مناسب برای کاهش بحران ترافیک در شهرهای بزرگ است، اما در کنار آن می توان با گسترش شیوه های دیگر حمل و نقل مانند دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه غیر موتوری به عنوان راه حل های مکمل برای کاستن از معضلات ترافیکی استفاده کرد.
  • نشست صمیمی استاندار البرز با اهالی هنر استاندار البرز گفت : اهالی فرهنگ و هنر البرز مانع خاصی سر راه فعالیت خود ندارند.
  • پیام های مردمی توجه خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن02632210009دفتر تحریریه سرپرستی روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.

تخلفات ساختمانی در کرج 40 درصد کاهش یافت

تخلفات ساختمانی در کرج 40 درصد کاهش یافت
1396/10/23
12:43 1395

شهردار کرج خبر داد:

تخلفات ساختمانی در کرج 40 درصد کاهش یافت

شهردار کرج از کاهش 40 درصدی تخلفات ساختمانی و ارتقای سطح کیفی ساخت و سازها در این کلانشهر طی سه ماهه گذشته سال جاری خبر داد.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج؛ اصغر نصیری با اعلام این خبر عنوان کرد: طی سه ماهه گذشته سال جاری، با همکاری معاونت خدمات شهر و اداره کل بازرسی شهرداری این کلانشهر، نظارت بر روند ساخت و سازها به گونه ای بوده که تخلفات در این بخش تا 40 درصد کاهش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه هیچ عذر و بهانه ای در ارتباط با ساخت و سازهای غیر مجاز در شهر قابل توجیه نیست، ادامه داد: فعالان عرصه ساخت و ساز نباید از کیفیت ساخت و سازها با به کارگیری مصالح ساختمانی کم کیفیت و لحاظ نکردن استاندارها بکاهند، از طرفی مسئولان شهرداری این کلانشهر نیز موظف هستند با هرگونه ساخت غیر قانونی برخورد کنند و مانع از آن شوند.

نصیری اذعان داشت: باید بدانیم سود حاصل از تخلفات ساختمانی به نفع هیچ شخصی نیست و جان و مال مردم را نیز با خسارات جبران ناپذیری رو به رو می کند؛ بر این اساس شهرداری کرج در حیطه وظایف خود و با نظارت و گشت زنی های شبانه روزی به دنبال آن است تا این معضل را به حداقل ممکن برساند.

وی افزود: ارائه آموزش های لازم به شهروندان و سازندگان در راستای آگاهی به مقررات ملی ساختمان، رعایت ضوابط شهرسازی، ایمنی و آتش نشانی و مبلمان شهری در ساخت و سازها از عواملی است که تخلفات را در حد چشمگیری کاهش می دهد.

شهردار کرج در پایان خاطر نشان کرد: این مجموعه به منظور ریشه کن کردن ساخت و سازهای غیرمجاز در حال تدوین لایحه و ارسال آن به شورای اسلامی شهر است تا نظارت بر ساخت های شهری را به بخش خصوصی واگذار کند و شرکت هایی که واجد شرایط لازم هستند را بر اساس آیین نامه و شرح وظایف در این زمینه به کار گیرد.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر