جلسه هماهنگی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) بر همه مسلمانان تسلیت باد دیگر آن خنده‌ی زیبا به لب مولا نیست همه هستند ولی هیچ کسی زهرا نیست
  • حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی همه مسلمانان جهان حمایت از ولایت و رهبری مهمترین درس و الگوی حضرت فاطمه زهرا (س) برای مسلمانان است.
  • سپیده کاشانی «نمای نزدیک» دریچه ای خواهد بود برای نمایاندن گوشه ای از ذوق و استعداد شما. منتظرتان هستیم تا عکس و گزیده شرح حال و نمونه ای از آثار ادبی و هنری خود را برای درج در این ستون ارسال فرمایید. شرکت شما را در این اقتراح ارج می نهیم. «نمای نزدیک»
  • تاکید بر فرهنگ سازی،با تولید برنامه های پرمخاطب نماینده ولی فقیه درالبرز: تولید برنامه هایی که با برنامه ریزی و فکر انجام شود باعث جذب مخاطب خواهد شد.
  • استفاده از ظرفیت رسانه برای آگاهی بخشی به مردم کارگروه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا وارز با حضور مدیرکل صداوسیما مرکز البرز برگزار شد.
  • چرا نباید یک عنکبوت را کشت؟ اگر چه عنکبوت ها ممکن است ترسناک باشند و شما آن ها را دوست نداشته باشید، ولی کشتن آن ها بیش از آن که برای خانه شما مفید باشد، مضر است.
  • پروژه ناراضی سازی مردم در چله انقلاب ملت ایران تجربه چهل سال زندگی در لوای نظام مقدس جمهوری اسلامی را پشت سر می گذارد و مسئولین نظام به ویژه مقام معظم رهبری تاکید بر هر چه باشکوه تر برگزار شدن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی دارند. اما ظاهرا در مقام عمل ، شاد و خرسند شدن مردم در چهل سالگی نظام برای عده ای خوشایند نیست و این سخن به دلایل ذیل است:
  • نقش دوچرخه در حمل و نقل امروزه با توجه به روند فزاینده کاربرد اتومبیل های شخصی و مسائل و معضلات اقتصادی ،اجتماعی،زیست محیطی و ... که در پی داشته است،گسترش حمل و نقل عمومی و شیوه های غیر موتوری به عنوان راه حل های اساسی شناسایی شده اند.گرچه گسترش سیستم های حمل و نقل عمومی از قبیل اتوبوس و تاکسی و مترو و ... یک اقدام ارزشمند و مناسب برای کاهش بحران ترافیک در شهرهای بزرگ است، اما در کنار آن می توان با گسترش شیوه های دیگر حمل و نقل مانند دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه غیر موتوری به عنوان راه حل های مکمل برای کاستن از معضلات ترافیکی استفاده کرد.
  • نشست صمیمی استاندار البرز با اهالی هنر استاندار البرز گفت : اهالی فرهنگ و هنر البرز مانع خاصی سر راه فعالیت خود ندارند.
  • پیام های مردمی توجه خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن02632210009دفتر تحریریه سرپرستی روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.

جلسه هماهنگی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم

جلسه هماهنگی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم
1396/10/23
12:43 1395

در ماهدشت برگزار شد؛

جلسه هماهنگی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم

جلسه هماهنگی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در ماهدشت با حضور نمایندگان دستگاه های عضو برگزار شد.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز؛ علیرضا عسگری سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ماهدشت ضمن قدردانی از حضور نمایندگان دستگاه ها افزود: انسجام، هماهنگی و هم افزایی بین نهادهای مختلف موجب می شود از ظرفیت های بالقوه یکدیگر برای اجرای فعالیت های فرهنگی و هنری به ویژه قرآنی بهره برد.

وی در راستای اجرای منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت به موضوع حفظ و تدبر در قرآن اظهار داشت: چند سالی است که معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام به برگزاری آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم در تمامی استان ها نموده است که امسال هم در استان البرز شانزدهمین دوره این آزمون در اسفند ماه برگزار خواهد شد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ماهدشت تصریح کرد: الحمدا... شهر ماهدشت هر ساله رتبه خوبی را در برگزاری این آزمون داشته است و امیدواریم امسال هم با همت همه دستگاه ها و اتحادیه های قرآنی شاهد رشد حداکثری این رویداد بزرگ قرآنی باشیم.

در ادامه حجت الاسلام دهقاندار با اشاره به فعالیت های حوزه قرآن و عترت در سطح استان گفت: مجموعه ای از فعالیت ها در حوزه قرآنی را در ساختار جدید دنبال می کنیم و امیدواریم با تکیه بر همه ظرفیت ها قدم های موثرتری نسبت به گذشته برداریم.

وی افزود: یکی از این فعالیت ها، برگزاری آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم است که می تواند انگیزه و امتیاز فراوانی در بین مخاطبین، جامعه قرآنی و فعالان دینی و قرآنی ایجاد کند.

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز گفت: تبلیغ و اطلاع رسانی به جامعه هدف و مخاطبین و ورود به مراحل اجرایی نهایی در بخش ها و سطوح مختلف از اقداماتی است که باید در اولین فرصت انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: آزمون کتبی روز ۱۰ اسفندماه سال جاری برگزار می شود و نتیجه آزمون نیز بلافاصله پس از بیست و چهار ساعت در روز یازدهم اسفندماه اعلام خواهد شد.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر