تاثیرآب و هوا در تصادفات جاده ای

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) بر همه مسلمانان تسلیت باد دیگر آن خنده‌ی زیبا به لب مولا نیست همه هستند ولی هیچ کسی زهرا نیست
  • حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی همه مسلمانان جهان حمایت از ولایت و رهبری مهمترین درس و الگوی حضرت فاطمه زهرا (س) برای مسلمانان است.
  • سپیده کاشانی «نمای نزدیک» دریچه ای خواهد بود برای نمایاندن گوشه ای از ذوق و استعداد شما. منتظرتان هستیم تا عکس و گزیده شرح حال و نمونه ای از آثار ادبی و هنری خود را برای درج در این ستون ارسال فرمایید. شرکت شما را در این اقتراح ارج می نهیم. «نمای نزدیک»
  • تاکید بر فرهنگ سازی،با تولید برنامه های پرمخاطب نماینده ولی فقیه درالبرز: تولید برنامه هایی که با برنامه ریزی و فکر انجام شود باعث جذب مخاطب خواهد شد.
  • استفاده از ظرفیت رسانه برای آگاهی بخشی به مردم کارگروه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا وارز با حضور مدیرکل صداوسیما مرکز البرز برگزار شد.
  • چرا نباید یک عنکبوت را کشت؟ اگر چه عنکبوت ها ممکن است ترسناک باشند و شما آن ها را دوست نداشته باشید، ولی کشتن آن ها بیش از آن که برای خانه شما مفید باشد، مضر است.
  • پروژه ناراضی سازی مردم در چله انقلاب ملت ایران تجربه چهل سال زندگی در لوای نظام مقدس جمهوری اسلامی را پشت سر می گذارد و مسئولین نظام به ویژه مقام معظم رهبری تاکید بر هر چه باشکوه تر برگزار شدن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی دارند. اما ظاهرا در مقام عمل ، شاد و خرسند شدن مردم در چهل سالگی نظام برای عده ای خوشایند نیست و این سخن به دلایل ذیل است:
  • نقش دوچرخه در حمل و نقل امروزه با توجه به روند فزاینده کاربرد اتومبیل های شخصی و مسائل و معضلات اقتصادی ،اجتماعی،زیست محیطی و ... که در پی داشته است،گسترش حمل و نقل عمومی و شیوه های غیر موتوری به عنوان راه حل های اساسی شناسایی شده اند.گرچه گسترش سیستم های حمل و نقل عمومی از قبیل اتوبوس و تاکسی و مترو و ... یک اقدام ارزشمند و مناسب برای کاهش بحران ترافیک در شهرهای بزرگ است، اما در کنار آن می توان با گسترش شیوه های دیگر حمل و نقل مانند دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه غیر موتوری به عنوان راه حل های مکمل برای کاستن از معضلات ترافیکی استفاده کرد.
  • نشست صمیمی استاندار البرز با اهالی هنر استاندار البرز گفت : اهالی فرهنگ و هنر البرز مانع خاصی سر راه فعالیت خود ندارند.
  • پیام های مردمی توجه خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن02632210009دفتر تحریریه سرپرستی روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.

تاثیرآب و هوا در تصادفات جاده ای

تاثیرآب و هوا در تصادفات جاده ای
1396/11/21
12:43 1395

تصادفات جاده ای یکی از اصلی ترین عوامل مرگ میر و صدمات جانی و مالی محسوب می شود که آثار سنگین اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی آن جوامع بشری را به شدت مورد تهدید قرار داده است.

در اثر تصادفات روزانه تعداد کثیری از مردم در ایران جان خود را از دست می دهندکه این امر فاجعه ای ملی محسوب می شود. عوامل متعددی ممکن است در بروز تصادفات نقش داشته باشند که از جمله آنها می توان به مشکلات ناشی از طراحی هندسی جاده شرایط و عوامل انسانی اشاره کرد.

از میان عوامل محیطی که ایمنی و پایداری حمل نقل را تحت تاثیر قرار می دهند می توان به نقش پدیده های اقلیمی همچون بارندگی یخبندان باد و مه اشاره کرد.

تاثیر سه متغیر عمده هواشناسی (برف ، باران و میانگین درجه حرارت ) در تصادفات جاده ای.

نتایج نشان داد که به ترتیب بارش، میانگین درجه حرارت و برف در بروز سوانح جاده ای از اهمیت بسیاری برخوردار هستند.

ایمنی عبور و مرور یکی از اصول اساسی در مهندسی ترافیک و برنامه ریزی حمل و نقل است. به طوری که در کشورهای توسعه یافته همگام با توسعه سایر بخش های مهندسی ترافیک موضوع ایمنی نیز مورد توجه قرار گرفته و با انجام مطالعات و تسهیلات لاز ، سعی شده است که تصادفات و پیامدهای ناشی از آن تا حد ممکن به حد اقل برسد.

سرگرد علی دوستانی - رئیس اداره فرهنگ ترافیک

 

 

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر