تاریخ انقلاب همچون رودی بسیار خروشنده در حرکت است

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • نماز شب بخشی از رزم شبانه پسرم بود رامین معمولاً هر شب کشیک می‌داد و نماز شب می‌خواند. شب‌هایی هم که نوبتش نبود از دوستانش می‌خواست او را برای رزم شبانه بیدار کنند. منظورش برای نماز شب بود. می‌گفتند خیلی شجاع بود و به جای دیگران هم کشیک می‌داد.
  • سخت‌ترین روز اسارتم تیرباران ۶۰ نفر از دوستانم بود هر اسیری را بر طبق مهارتی که داشت در گروه‌هایی جا می‌دادند. مثلاً گروه بناها، آهنگرها، باربر‌ها و...، چون ما تازه‌وارد بودیم در گروه حمل بار قرار گرفتیم. باورکردنی نبود که از ما می‌خواستند کیسه‌های سیمان یا سنگ‌های سنگین را روی دوشمان بیندازیم و چند کیلومتر در ناهمواری کوهستان جا‌به‌جا کنیم
  • قتل با ماده سرطان‌زا! در رابطه با قتل مرحوم ربانی، روزی با آقای... در تهران در منزل قبلی ایشان -گویا اختیاریه بود- صحبت کردیم که چگونه یک ضربه به ایشان بزنیم. گفت: ما وسایل و امکانات سمی و دارو‌های مسموم‌کننده و سرطان‌زا در اختیار داریم که می‏توان به صورت نامرئی فرد را مسموم نمود که در اثر این مسمومیت، به سرطان کشنده مبتلا خواهد شد...
  • «صلوات» حلّال مشکلات حاج‌احمد بود با وقوع زلزله بم در سال ۱۳۸۲ شهید کاظمی خیلی خودجوش و جهادی امکانات نیروی هوایی را در خدمت زلزله‌زده‌ها قرار داد. ایشان با آماده‌سازی فرودگاه بم، ناوگان نیروی هوایی سپاه را برای نجات مردم بم بسیج کرد
  • هشدار آبفای البرز به شهروندان برای رعایت صرفه جویی در آب شرکت آب و فاضلاب استان البرز به شهروندان استان برای رعایت بیشتر صرفه جویی در مصرف آب هشدار داد.
  • فلسفه خبر ؛ در منطقِ خبیر سکوت بود و سایه و سیاهی و خدا در خلوت خلود تنها بود. بعد از آن به حکم " کُن فَیَکون " آسمان‌ها و زمین، جماد و نبات و حیوان و فرشته آفریده شدند و باز خدا تنها بود. آن گاه تنهایی‌اش را در عالم قِدَم و آیینه احدیًت و تماشاخانه وحدت به نظاره نشست
  • پیام های مردمی فضای سبز خیابان رسالت واقع در جنب بازار بزرگ ملاصدرا در حال از بین رفتن است. لطفا مسئولان شهرداری نسبت به بازسازی فضای سبز مذکور و آبیاری درختان حاشیه خیابان با جدیت اقدام نمایند.
  • استان البرز با کمبود 100 میلیون متر مکعبی آب مواجه می‌شود با روند فعلی مهاجرت به استان البرز تا سال 1405 شمسی، این استان با کمبود آب شرب به میزان 100 میلیون متر مکعب در سال مواجه می‌شود.
  • صدای مسلسل و فریاد معترضان بلند شد آیت‌الله میرزا حسین سبزواری: در سنه ۱۳۵۲قمری حکم شد که باید کلاه بین‌المللی پوشیده شود که عبارت از کلاه دوره بود و مردم همگی اطاعت کرده و پوشیدند، مگر مشهد که قیام و مخالفت کرد.
  • یک نفر در کسوت روحانیت منکر وجوب حجاب شد! مروری بر زمینه‌ها و چگونگی دست‌یازی رضاخان به فرهنگ و لباس ایرانیان در آیینه روایت‌ها

تاریخ انقلاب همچون رودی بسیار خروشنده در حرکت است

تاریخ انقلاب همچون رودی بسیار خروشنده در حرکت است
1396/11/23
12:43 1395

در دهمین همایش پیشکسوتان انقلاب اسلامی استان البرز مطرح شد؛

تاریخ انقلاب همچون رودی بسیار خروشنده در حرکت است

دهمین همایش پیشکسوتان انقلاب اسلامی استان البرز با حضور مبارزان و شهیدان زنده دوران انقلاب اسلامی ایران در مسجد رسول اکرم(ص) کرج برگزار شد.

کرج- خبرنگار جام جم: در ابتدای مراسم حجت الاسلام والمسلمین مهدی قدس محلاتی در سخنانی کوتاه ضمن تبریک ایام ا... دهه فجر و خوش آمدگویی به مدعوین در این همایش عنوان پیشکسوتی را نشان از لیاقت مبارزان انقلاب دانست و ابراز داشت: فجرآفرینان عزت را به امت بازگرداندند و تجلیل از پیشکسوتان همیشه در صحنه امری ضروری در این ایام ا... می باشد.

وی همچنین حضور پیشکسوتان انقلاب از اقشار مختلف همچون سلسله روحانیت، اصناف و بازاریان، مسئولین ارگان ها، نهادها و سازمان های دولتی را در این همایش گرامی داشت.

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی مشاور رئیس قوه قضائیه سخنران ویژه این مراسم ضمن تبریک ایام شکوهمند دهه فجر، گفت: مردم دوران ساز، تاریخ ساز و تحول آفرین حرکتی بزرگ را در زمان ظلم و ستم، سیاهی و تباهی، فساد و جنایت با یک نور رهایی بخش همراه با سلامتی و طهارت، شرف و عزت را در فضای جهان گستراندند و جهان امروز ما را نورافشان کردند.

وی افزود: خوشا به حال مردم و شما پیشگامان و پیشتازان این حرکت و این انقلاب، خوشا به حال شهیدان و رزمندگان، جانبازان و خانواده های ایثارگر و همه مومنین از جمله مرد و زن با ایمان و بزرگواری که در این راه صادقانه و ایثارگرانه با همه وجود، همه هستی، همه عشق و با همه دلدادگی و امیدواری در این راه استوار بوده و تا امروز پای انقلاب بزرگ ثابت قدم مانده اند.

وزیر سابق دادگستری ضمن گرامیداشت یاد امام راحل، شهیدان انقلاب و پیشکسوتان مرحوم ابراز داشت: هفته گذشته حاج سید محمد مدرسی از پیشکسوتان انقلاب در کرج دار فانی را وداع گفت.  

وی اظهار داشت: در آستانه چهل سالگی انقلاب قرار داریم و باید برگردیم و ببینیم که آیا شعارهایمان را محقق کرده ایم؟ شعارهایمان زنده است؟   

پورمحمدی ادامه داد: امروز در مجلس بزرگداشت رویداد تاریخی حضور داریم تا از یک حادثه تاریخی بزرگ تجلیل کنیم، این حادثه بزرگ تاریخی اهمیت به سزایی داشته و جای تجلیل، تحلیل و الهام گیری دارد که از تلاشگران این حادثه بزرگ باید قدردانی شود و از آنها درس بیاموزیم.

وی با اشاره به فلسفه وجودی ایام ا... دهه فجر ابراز داشت: سالگرد انقلاب بزرگداشت یک حادثه تاریخی نیست بلکه حادثه 22 بهمن جریان زنده زندگی ما است.

وزیر اسبق کشور اذعان داشت: تاریخ انقلاب به تاریخ نپیوسته است بلکه همچون رودی بسیار خروشنده در حرکت است.

وی گرامیداشت یاد و خاطره جانفشانی ها در این روزها و همچنین بازگویی حوادث را برای جوانان نسل سوم و چهارم را مورد تأکید قرار داد و گفت: داستان انقلاب، داستان یک نهال زنده است که رشد دارد و به حیاتش ادامه می دهد.

پورمحمدی تصریح کرد: در این نشست ها باید نقاط ضعف و قوت و میزان پیشرفت ها ارزیابی شود تا مشخص شود که آفت ها، نگرانی ها و دغدغه ها چیست؟ و چگونه باید این نهالی که به درخت تنومند و یک شجره طیبه تبدیل شده از آن چگونه حفظ و حراستش کنیم.

وی در خصوص کیفیت انتقال انقلاب به نسل های آینده خاطر نشان کرد: باید توجه کنیم که این انقلاب را چگونه تحویل می دهیم؟ چکار کنیم تا این انقلاب با این عظمت بماند؟ چه کنیم که اگر این انقلاب اشکالاتی دارد به نسل بعد با نقص و اشکال و معیوب تحویل ندهیم بلکه تلاش کنیم آن را کم اشکال تر، درست و شفاف تحویل دهیم.

این عضو شاخص جامعه روحانیت مبارز با اشاره به شعارهای اصلی و محوری این انقلاب گفت: استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی آرمان و خواسته های مردم این بوده است و امروز کشور ما کشوری است مستقل و شعار استقلال در بهترین شکل محقق شده که به شهادت همه دشمنان و تمامی مخالفین مستقل ترین کشور بوده و حتی اکنون خود آمریکا در زیر یوغ صهیونیست ها است.  

وی اضافه کرد: امروز رییس جمهور آمریکا، ابرقدرت دنیا با این همه توانایی و قدرت اقتصادی و نظامی در مقابل ایران زمین گیر شده و این تهدیدها، سراسیمه گری ها، بی تابی ها، پرخاشگری ها و اتهام زنی هایش یکسره نشان از ناتوانی در برنامه های آن دارد.

پورمحمدی، امروز سرنوشت کشور را در کف اختیار و قدرت مردم عنوان کرد و گفت: شاید ساختارها، مقررات و قوانین محدودیت و الزامات را ایجاد می کند اما سرنوشت کشور به دست رئیس جمهوری است که از سوی مردم انتخاب می شود و نمایندگان مجلس خبرگان، مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهرها و روستاها نیز منتخبین مردم هستند.

وی در خصوص انتقاد در فضای مجازی اظهار داشت: خود دولت مدعی آزاد بودن شبکه های اجتماعی است و بیشترین انتقادها نیز از طریق این فضای مجازی به دولت وارد می شود، تمامی دست اندرکاران و صاحب نظران معتقدند فضای مجازی باید کنترل شود و این کنترل برای جلوگیری از انتقاد نیست بلکه فضای مجازی نباید جامعه را به سوی فساد، ناامنی و هرج و مرج بکشاند.

مشاور رئیس قوه قضائیه ادامه داد: شیوع و انتشار دروغ، تهمت و شایعه از طریق فضای مجازی از معایب این تکنولوژی به شمار می رود و احتمال دارد یک جامعه را نا امن نموده و به آن آسیب وارد نماید.

وی خاطرنشان کرد: همین چندی پیش اقتصاد کشور آمریکا دچار بحران شد که در حدود 20 سال اخیر بی سابقه بود و ترامپ رسانه ها و فضای مجازی را مقصر این اتفاق معرفی کرد.

پورمحمدی ابراز داشت: جمهوری اسلامی ایران امروز در حوزه آزادی بهترین شرایط را تجربه می کند و گام هایی که در این راستا برداشته ایم قابل مقایسه با گذشته نیست، در هر محفلی مردم انتقادشان را به صورت حضوری، در محافل، در سایت ها و روزنامه ها بیان می کنند.

وی افزود: امروز جمهوریت در کشور رکن اساسی تمامی تحولات به شمار می رود و رهبر معظم انقلاب در سخنان اخیرشان اعتقاد عمیقشان را نسبت به مردم سالاری دینی بیان کردند.

وزیر اسبق کشور تصریح کرد: رفتار دشمن و رقیب جایگاه شما را تعریف می کند اگر رقیب از شما ترسید بدانید که موفقید، اگر دشمن ساز و برگ زیادی تدارک دید و هر روز تهدید کرد بدانید که نقشه هایش را زمین گیر کرده اید.

وی اذعان داشت: بیشترین ظلمی که به ملتی روا شده فلسطین است، مردمی که سرزمین شان غصب شده و آواره گشته اند و جوانان شان نیز هر روز کشته شده و یا در زندان ها به بدترین وضع شکنجه می شوند. بیش از 70 سال است که بزرگترین ظلم تاریخ معاصر به مردم فلسطین اعمال می شود، البته 50 سال قبل از آن نیز این درگیری ها با صهیونیست ها وجود داشته است.

عضو جامعه روحانیت مبارز تهران بیان داشت: دین اسلام و دین اهل بیت(ع)، دین حنیف، پاک و نجات بخش است که کشور ما در این راه دشمنان بسیاری داشته و حتی عربستان و وهابیت نیز یکی از سردمدارانی هستند که تحقیرآمیزترین شرایط در انتقال پایتخت اسرائیل از تلاویب به قدس را پذیرفته اند.

وی اضافه کرد: نظامی که بیشترین دشمنی تاریخی را در دفاع از اسلام داشته است، کشور ما بوده و شهادت بسیجی های نوجوان، مدافعان حرم و ملتی که از همه داشته هایش می گذرند، نشانگر این حقیقت است.

وزیر دادگستری دولت یازدهم اعلام کرد: دشمنان اعتراف کردند فلج کننده ترین تحریم ها را بر علیه کشور ما اعمال کرده اند اما علی رغم این فشارها و بزرگترین جنگ اقتصادی، کشورمان به رتبه هیجدهمین قدرت اقتصادی جهان دست یافته است.

وی هشدار داد و گفت: یک عده می گویند وضع اقتصادی ما خراب است بله، مشکل داریم، گرانی، بیکاری، فقر، تورم و ضعف برخی از مسئولان هست و کسی هم نباید آن را توجیه کند اما دستاوردها قابل توجه نیز داریم که در طول 40 سال مردم، مسئولان و کارشناسان زحمت کشیده اند، امروز آمریکا، اسرائیل، اروپا و کشورهای بزرگ آسیا و دشمنان منطقه ای ایران را یک قدرت امنیتی و نظامی می دانند علی رغم همه محدودیت و تنگناها، از تهدیدها، حرف ها، مصاحبه ها، نگرانی ها و دغدغه هایشان به وضوع این معنی روشن است.

پورمحمدی با بیان اینکه بزرگترین داعش شناس دنیا هستیم، اذعان داشت: از اول انقلاب منافق، ضد انقلاب و تروریست داشتیم و زودتر از همه با جنس داعش روبرو شدیم و از باورهایمان دفاع کردیم.

وی مردم را بزرگترین سرمایه نظام دانست و افزود: مردم دغدغه و نگرانی دارند اما وفادار به نظام، انقلاب و کشورشان هستند.

مشاور رئیس قوه قضائیه فساد را افعی هفت سر عنوان کرد و گفت: با توکل به خدا، تقوی و صبوری برای همه جریان های حق مدار در مقابل فساد و تبعیض خواهیم ایستاد و در این راه خداوند متعال به ملت، کشور، رهبری، نظام و روحانیت و پیشکسوتان ما انرژی و همت عنایت فرماید.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر