استقلال. ازادی. جمهوری اسلامی.

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

استقلال. ازادی. جمهوری اسلامی.

استقلال. ازادی. جمهوری اسلامی.
1396/11/23
12:43 1395

باخون خود نوشتیم.

استقلال. ازادی. جمهوری اسلامی.

در روزهای پایانی دی ماه سال 57 با شتاب گرفتن انقلاب اسلامی یک شعاری در میان شعارهای مردم شنیده میشد که بسیار متفاوت و کلیدی بود.که با گسترش موج این شعار در میان افکار عمومی به وضوح مشخص شد که ریشه نارضایتی مردم از حکومت پهلوی در چیست.? که یقینا مسایل معیشتی نبود. واز سویی دیگر با این شعار استراتژیک مسیر و اینده انقلاب برای مردم و جهانیان تبیین گردید.

کمتر کسی در ان روزها باور میکرد که حرکت انقلاب اسلامی با این سرعت به پیروزی برسد. اما در این میان دو نکته اساسی بود که خیلی از تحلیل گران به ان دقت نداشتند1وجود رهبری هوشمندانه و مدبرانه حضرت امام خمینی 2حضور مسولانه همه اقشار مردم با هرنوع نژاد و دین وگرایش سیاسی در صحنه که عامل اصلی پیروزی و بقا انقلاب گردیده.

اما نکته کلیدی در این موضوع بحث صیانت و پاسداری شعاری است که با خون دهها هزار دلاور ایرانی به ثمر نشست. شاید برای بعضیها در این دوره از عمر جمهوری اسلامی از اینکه پیشینانشان گفتند با خون خود نوشتیم...... جای سوال باشدچرا و چگونه? بله مردمی که از بی عدالتی. نبود ازادی و دیکتاتوری مطلق و..... به سطوح اماده بودن با دست خالی به میدان امده و با ارتش تا دندان مسلح شاه که حتی تانک و تیربار به خیابان اورده بود بدون واهمه و با تمام وجود به میدان مبارزه امدند و واقعا با اهدا جان شیرین خود به این شعار کلیدی دست پیدا کردند.

این شعار فراتر از یه شعار معمولی و مبارزاتی بودنه تنها شعار نبود بلکه نقشه راه اینده انقلاب بود که در اینجا به اختصار به صیانت از این شعار میپردازیم.

استقلال،

کشور ایران علی رغم وجود منابع گوناگون و متعدد الهی و برخوردار بودن از نیروهای کار امد و متخصص عملا از بهرمندی این منابع و متخصصین محروم بوده که کلیه تصمیمات کلان کشور در حوزهای سیاسی. اقتصادی. نظامی و.....در خارج از کشور ودر کاخهای سرخ و سفید غرب و شرق گرفته میشد  که ابن رفتار باعث سرخوردگی ملت ایران در مقابل دیگر ملل شده بود. از این رو مردم ایران با تکیه بر دانش فنی و داشتهای ملی خود ایستادگی کرده و بدون تکیه بر قدرتهای خارجی شرق وغرب بر روی پای خود ایستاده  وهرگز اجازه نخواهند داد که هرگز تصمیمات اصلی این کشور در کاخهای رنگی شرق و غرب گرفته شود.

ازادی.

این موهبت بزرگ الهی که به انسان ارزانی شده در هیچ شرایطی کسی حق صلب ان را ندارد که در اصول 23و24 و175 قانون اساسی جمهوری اسلامی درخصوص این موضوع به صراحت تاکید شده. صیانت از این شعار کلیدی و معنوی که در حقیقت پایه و مبنای کلیه ساختهارهای اجتماعی. سیاسی و فرهنگی مبتنی بر  اصل اساسی ازادی شکل گرفته. بر همه مسولین ومدیران ارشد نظام میباشد که با تاسی از فرامین رهبری وحفظ اصول ارزسهای اخلاقی جامعه مسیر را برای همه احاد مردم در دستیابی به اطلاعات و ازادیهای مصرح در قانون اساسی هموار نمایند که در سایه ازادی وایجاد فضای گفتگو و شفاف میتوان جامعه ای پویا و پابدار داشت.

جمهوری اسلامی.

در عرصه جهانی اقسام حکومتها برای سرنوشت مردم تصمیم میگیرند.اما مردم ایران با احساس مسولیت در سرنوشت خویش مبتنی بر رعایت قواتین اسلامی. خواهان جمهوریتی بودند با محتوای اسلام ناب محمدی وپرهیز از هرگونه تفکر متحجرانه که تاکنون علی رغم برخی تندرویهای غیر اصولی مبنی بر جدا کردن جمهوریت از اسلامیت اما خوشبختانه با تیز بینی حضرت امام ودر ادامه هم با درایت رهبری انقلاب  این بخش از شعار کلیدی  همچنان مصون و محفوظ مانده که در این برهه حساس برهمه مردم است که همانند گذشته با هوشمندی خاص در صیانت از جمهوری اسلامی پاسداری نموده که مبادا بدخواهان این مرز و بوم سودای دیگری به سر داشته که قصد اسیب رساندن به جمهوریت و اسلامی بودن این نظام را داشته باشند.

برماست که با تمام توان از دست اورد خون شهدایمان حفاظت نماییم..با خون خود از استقلال . ازادی و جمهوری اسلامی دفاع خواهیم کرد.

علی خیلدار

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر