استقلال. ازادی. جمهوری اسلامی.

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • ایستادگی آمریکا در برابر انقلاب اسلامی نشان از تاثیر گذاری و اقتدار این نظام در دنیا است کرج- خبرنگار جام جم: حجت الاسلام والمسلمین روحی یزدی در جلسه شورای اداری شهرستان اشتهارد که با حضور امام جمعه و فرماندار شهرستان برگزار گردید .
  • معرفی آستان مقدس امامزاده حسن(ع ) آستان مقدس امامزاده حسن(ع) در ضلع جنوب شرقی میدان قدس(شاه عباسی) کرج واقع شده است.
  • توزیع اجناس احتکاری کشف شده در بازار مدیر کل تعزیرات حکومتی البرز :اجناس احتکاری کشف شده به زودی به چرخه عرضه کالا وارد خواهد شد.
  • اجلاسیه ٤١٤ شهید شهرستان ساوجبلاغ برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوجبلاغ، اجلاسیه ٤١٤ شهید گلگون کفن شهرستان ساوجبلاغ با حضور اقشار مختلف مردم بویژه خانواده معظم و معزز شهدا، حجت الاسلام و المسلمین ناطقی امام جمعه هشتگرد، دکتر بهمنی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، مهندس پالیزگیر فرماندار شهرستان ، بابایی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوجبلاغ و دیگر مسئولین این شهرستان با سخنرانی سردارعروج مشاورعالی فرمانده کل سپاه پاسداران در مصلای امام خمینی(ره) هشتگرد برگزار گردید.
  • پویش پاک سازی طبیعت درالبرز جمعی از هنرمندان البرزی به مناسبت روز جهانی پاک سازی زمین از زباله، در پویش طبیعت را هنرمندانه نگهداری کنیم شرکت کردند.
  • ستاره هایی در تاریکی شب صدای عاشورا، صدای امام شهیدان امام حسین(ع) است که می گوید:« آیا کسی هست که مرا یاری کند؟» امام عزیز ما آن زمان پرچم مبارزه با ظالمان عالم را بر دوش کشید و تسلیم نشد. آن قدر مقاومت کرد تا به همراه همه یارانش به شهادت رسید.
  • یادواره شهدای ورزشکار شهرستان ساوجبلاغ یادواره 32شهید سرافراز ورزشکار شهرستان ساوجبلاغ با حضور جمع کثیری از ورزشکاران،مردم ومسئولان در سالن 9 دی شهر هشتگرد برگزار شد.
  • برگزاری رزمایش بسیجیان البرز با رویکرد خدمت رسانی بسیجیان استان البرز با رویکردی متفاوت در رزمایش عاشورایی سپاهیان محمد(ص) با هدف وحدت، ایستادگی و پیشرفت شرکت کردند. به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز البرز؛ رزمایش امروز با عنوان "سپاهیان محمد (ص) 2" و با حضور 19گردان بیت المقدس بسیج برگزار و پس از رزمایش رزمی – فرهنگی نیروها برای اجرای ماموریت خود به مناطق مختلف اعزام می شوند.
  • او از تئوری‌پردازان و اصلاح‌گران فکری جهان اسلام بود ایشان قطعاً شخصیتی متنفذ، روشنفکر و روشنگر و درواقع احیاگر اندیشه‌های شهید آیت‌الله صدر بود. شهید آیت‌الله صدر با نبوغی خارق‌العاده و بی‌نظیر، حرکت مهمی را پایه‌گذاری کرد و شهید آیت‌الله حکیم به شکلی برجسته و روشن آن مسیر را ادامه داد و نقش بسیار برجسته‌ای را در تنویر افکار مردم عراق ایفا کرد
  • حاج‌علی دلتنگ برادر و پسر شهیدش بود باقی ماندن نام نیک آرزوی قلبی پدر بود. او از ندیدن پسرش ناراحت و دلتنگ بود ولی از ته دل از شهادت، عاقبت بخیری و افتخار بزرگی که عارف به جا گذاشته بود، احساس غرور و شعف می‌کرد. برای یک پدر هیچ چیزی با ارزش‌تر از این نیست که پسرش نام خانواده را بلند و سرافراز کند

استقلال. ازادی. جمهوری اسلامی.

استقلال. ازادی. جمهوری اسلامی.
1396/11/23
12:43 1395

باخون خود نوشتیم.

استقلال. ازادی. جمهوری اسلامی.

در روزهای پایانی دی ماه سال 57 با شتاب گرفتن انقلاب اسلامی یک شعاری در میان شعارهای مردم شنیده میشد که بسیار متفاوت و کلیدی بود.که با گسترش موج این شعار در میان افکار عمومی به وضوح مشخص شد که ریشه نارضایتی مردم از حکومت پهلوی در چیست.? که یقینا مسایل معیشتی نبود. واز سویی دیگر با این شعار استراتژیک مسیر و اینده انقلاب برای مردم و جهانیان تبیین گردید.

کمتر کسی در ان روزها باور میکرد که حرکت انقلاب اسلامی با این سرعت به پیروزی برسد. اما در این میان دو نکته اساسی بود که خیلی از تحلیل گران به ان دقت نداشتند1وجود رهبری هوشمندانه و مدبرانه حضرت امام خمینی 2حضور مسولانه همه اقشار مردم با هرنوع نژاد و دین وگرایش سیاسی در صحنه که عامل اصلی پیروزی و بقا انقلاب گردیده.

اما نکته کلیدی در این موضوع بحث صیانت و پاسداری شعاری است که با خون دهها هزار دلاور ایرانی به ثمر نشست. شاید برای بعضیها در این دوره از عمر جمهوری اسلامی از اینکه پیشینانشان گفتند با خون خود نوشتیم...... جای سوال باشدچرا و چگونه? بله مردمی که از بی عدالتی. نبود ازادی و دیکتاتوری مطلق و..... به سطوح اماده بودن با دست خالی به میدان امده و با ارتش تا دندان مسلح شاه که حتی تانک و تیربار به خیابان اورده بود بدون واهمه و با تمام وجود به میدان مبارزه امدند و واقعا با اهدا جان شیرین خود به این شعار کلیدی دست پیدا کردند.

این شعار فراتر از یه شعار معمولی و مبارزاتی بودنه تنها شعار نبود بلکه نقشه راه اینده انقلاب بود که در اینجا به اختصار به صیانت از این شعار میپردازیم.

استقلال،

کشور ایران علی رغم وجود منابع گوناگون و متعدد الهی و برخوردار بودن از نیروهای کار امد و متخصص عملا از بهرمندی این منابع و متخصصین محروم بوده که کلیه تصمیمات کلان کشور در حوزهای سیاسی. اقتصادی. نظامی و.....در خارج از کشور ودر کاخهای سرخ و سفید غرب و شرق گرفته میشد  که ابن رفتار باعث سرخوردگی ملت ایران در مقابل دیگر ملل شده بود. از این رو مردم ایران با تکیه بر دانش فنی و داشتهای ملی خود ایستادگی کرده و بدون تکیه بر قدرتهای خارجی شرق وغرب بر روی پای خود ایستاده  وهرگز اجازه نخواهند داد که هرگز تصمیمات اصلی این کشور در کاخهای رنگی شرق و غرب گرفته شود.

ازادی.

این موهبت بزرگ الهی که به انسان ارزانی شده در هیچ شرایطی کسی حق صلب ان را ندارد که در اصول 23و24 و175 قانون اساسی جمهوری اسلامی درخصوص این موضوع به صراحت تاکید شده. صیانت از این شعار کلیدی و معنوی که در حقیقت پایه و مبنای کلیه ساختهارهای اجتماعی. سیاسی و فرهنگی مبتنی بر  اصل اساسی ازادی شکل گرفته. بر همه مسولین ومدیران ارشد نظام میباشد که با تاسی از فرامین رهبری وحفظ اصول ارزسهای اخلاقی جامعه مسیر را برای همه احاد مردم در دستیابی به اطلاعات و ازادیهای مصرح در قانون اساسی هموار نمایند که در سایه ازادی وایجاد فضای گفتگو و شفاف میتوان جامعه ای پویا و پابدار داشت.

جمهوری اسلامی.

در عرصه جهانی اقسام حکومتها برای سرنوشت مردم تصمیم میگیرند.اما مردم ایران با احساس مسولیت در سرنوشت خویش مبتنی بر رعایت قواتین اسلامی. خواهان جمهوریتی بودند با محتوای اسلام ناب محمدی وپرهیز از هرگونه تفکر متحجرانه که تاکنون علی رغم برخی تندرویهای غیر اصولی مبنی بر جدا کردن جمهوریت از اسلامیت اما خوشبختانه با تیز بینی حضرت امام ودر ادامه هم با درایت رهبری انقلاب  این بخش از شعار کلیدی  همچنان مصون و محفوظ مانده که در این برهه حساس برهمه مردم است که همانند گذشته با هوشمندی خاص در صیانت از جمهوری اسلامی پاسداری نموده که مبادا بدخواهان این مرز و بوم سودای دیگری به سر داشته که قصد اسیب رساندن به جمهوریت و اسلامی بودن این نظام را داشته باشند.

برماست که با تمام توان از دست اورد خون شهدایمان حفاظت نماییم..با خون خود از استقلال . ازادی و جمهوری اسلامی دفاع خواهیم کرد.

علی خیلدار

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر