شهرک صنعتی سیمین دشت، افتخار شهرستان فردیس

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • خرمالو ضد کم خونی افراد مبتلا به کم‌خونی "خرمالو" بخورند. خبرنگار جام جم البرز: میوه خرمالو سرشار از ویتامین های آ، ب و ث است همچنین حاوی مواد معدنی مانند کلسیم، گوگرد، آهن، فسفر، منیزیم و پتاسیم است.
  • بسیج، خانه من است خبرنگار جام جم البرز: شهيد «سيد مصطفي حسيني» در بيست وششم بهمن ماه 1343 دريك خانواده مذهبي در چهارصد دستگاه كرج متولد شد. با پیروزی انقلاب و با تشکیل سپاه و پس از آن بسيج در سال 58، به سوي اين بازوان انقلاب رفت و اولين دوره آموزشي خود را طي نمود.
  • بررسی مشکلات داروسازان البرزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درحاشیه بازدید از شرکت داروسازی سها : مواد اولیه صنعت داروسازی با ارز 4200 تومانی وارد نمی شود.
  • آبشاری با هفت چشمه دل انگیز و دیدنی آبشار هفت چشمه، در کیلومتر۱۷ جاده کرج - چالوس و در نزدیکی روستای ارنگه واقع شده است.
  • آیا بیمار من پس از سکته مغزی می تواند راه برود؟ وقتی به مجهزترین کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی البرز به نام مجتمع نشاط مراجعه کردیم از تنوع و گستردگی امکانات مفصل این مجتمع حیرت زده شدیم.
  • مسئولان ترافیکی کرج اقدام کنند مسئولان ترافیکی کرج اقدام کنند ترافیک ظهرگاهی و عصرگاهی خیابان های اصلی کرج واقعا عرصه را بر شهروندان تنگ کرده است. لطفا مسئولان ترافیکی کرج با انجام بررسی های میدانی راه حل های بهتری برای خروج از این وضعیت دشوار جستجو نمایند.
  • پیست دیزین درانتظار بازگشایی پیست بین المللی اسکی دیزین درالبرز ،پس از بارش برف مناسب بازگشایی می شود.
  • این پایان راه نیست روایت همت وخودباوری بانوی کارآفرین البرزی را دراین گزارش به تماشا بنشینید.
  • کشف 20 میلیارد ریال کالای احتکاری فرمانده انتظامی البرز گفت : 20 میلیارد ریال انواع ملزومات و نهاده های کشاورزی احتکارشده در استان کشف شد.
  • تا زمانی که کفر هست باید جنگید شهید قنواتی متولد 1339 و از رزمندگان دفاع مقدس بود . از خصوصیات بارز ایشان، صبر بود. واین را همیشه سرلوحه کار خود قرارداده بود. و همین طور به خانواده اش سفارش می کرد.

شهرک صنعتی سیمین دشت، افتخار شهرستان فردیس

شهرک صنعتی سیمین دشت، افتخار شهرستان فردیس
1396/12/8
12:43 1395

کرج- خبرنگار جام جم: شهرستان فردیس دست آوردهای بسیاری در سفر معاون اول رئیس جمهور و هیئت همراه داشت که برای آگاهی بیشتر خوانندگان روزنامه گفت و گویی اختصاصی با ابوالفضل اینانلو فرماندار این شهرستان ترتیب داده ایم که حاصل آن را با هم می خوانیم:

به عنوان اولین سئوال دست آوردهای سفر معاون اول رییس جمهور به این شهرستان چگونه ارزیابی می کنید؟

حضور جناب آقای دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول محترم رییس جمهور به همراه معاون محترم علمی و فناوری رئیس جمهور و چند تن از وزرا سفری بسیار ارزشمند و پربرکتی برای استان به خصوص شهرستان فردیس بود.

جناب آقای دکتر جهانگیری در جلسه شورای اداری استان ابراز داشتند که استاندار محترم البرز یکی از استانداران موفق کشور هستند و با حضور ارزشمند جناب آقای دکتر نجفی امیدواریم بسیاری از مسایل و مشکلات در استان البرز حل شده و زیرساخت های استان البرز نیز بازسازی و بازیابی شود.

این هیئت عالی رتبه در شروع این سفر بازدیدی از مسیر بزرگراه شهید همت داشتند و در ادامه شاهد افتتاح و راه اندازی چند واحد صنعتی با تولیدات محصولات مختلف همچون صنایع غذایی و دارویی و... بودیم. سپس تشکیل جلسه اقتصاد مقاومتی در استان با حضور فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی کشور بسیار اهمیت داشت.

شهرک صنعتی سیمین دشت یکی از شهرک های صنعتی فعال خصوصی در کشور و افتخار شهرستان فردیس مورد بازدید این هیئت قرار گرفت که در این مجموعه صنعتی واحدهایی بسیاری فعالیت دارند، خصوصاً محصولات دانش بنیان کارخانه های سیناژن و نانو الوند که در تولید داروهای مهم برای مبارزه با امراض خاص مانند سرطان، ام اس و... که متأسفانه اکنون کشور ما گریبانگیر آنها هست زحمات ارزنده ای را متحمل شده اند و قابل قدردانی است.

حضور جناب آقای دکتر جهرمی وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان وزیر معین در مجموعه اقتصاد مقاومتی استان موهبتی هستند که ابتکار دولت تدبیر و امید کمک بسیار خوبی برای رفع موانع و مشکلات در بسیاری از امور خصوصاً بحث اشتغال که باید بسیار جدی گرفته شود. در اولین جلسه کارگروه اشتغال استاندار محترم تعداد سهم اشتغال استان البرز که 33 هزار نفر بود به 45 هزار نفر افزایش دادند و تأکید کردند تا پایان سال این رقم باید محقق شود که در ماه آخر سال جاری هستیم و اشتغال 33 هزار نفر محقق شده و به طور حتم با توجه به جدیت آقای دکتر نجفی تا پایان سال این رقم شاید به بالاتر از 45 هزار نفر نیز برسد.

به نظر شما تا کنون اهداف اقتصاد مقاومتی محقق شده است؟

اقتصاد مقاومتی یکی از پایه های اساسی کشور محسوب می شود و جزو تأکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است که به عنوان شعار سال نیز نامگذاری شده و دولت و مردم باید تمام تلاش مضاعفی را در تحقق اهداف آن به کار گیرند.

در این راستا جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهور محترم هم دستور اکید داده اند تا با ایجاد اشتغال در جامعه محرومیت و فقر زدایی صورت گیرد.

باید علم را به ثروت تبدیل کنیم تا کشور تک محصولی نباشیم و تنها اقتصادمان به نفت تکیه نداشته باشد.

عدم وابستگی به درآمد نفت موجب رشد و شکوفایی نخبگان کشور خواهد شد و این ویژگی در کارخانه های سیناژن و نانو الوند به منصه ظهور درآمده و جوانان نخبه و تحصیل کرده را به کار گرفته اند و در این عرصه حرف اول را می زنند. انصافاً کارآفرینی خانم دکتر حامدی فر مدیرعامل شرکت سیناژن که یکی از داروسازان به نام کشور هستند قابل تجلیل است.

در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید چه توفیقاتی داشته اید؟

تسریع در رفع مشکلات و همچنین رفع موانع برای سرمایه گذاری سرمایه گذاران داخلی و خارجی از جمله توفیقات این ستاد به شمار می رود و پیگیری مشکلات سرمایه گذاران یکی از اولویت های استاندار محترم البرز می باشد که دستور اکید داده اند تا مشکلات صنایع استان در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مطرح شده و حتماً مورد پیگیری قرار گرفته و مشکلاتی همچون بیمه، عوارض، مالیات و موانع دریافت تسهیلات بانکی و... کارگشایی شود.

به نظر شما چگونه می توان خدمتگزار مردم به معنای واقعی بود؟

در مراسم معارفه خدمت مردم شریف و مسئولینی که حضور داشتند اعلام کردم و توفیق داشتم بعد از معارفه نیز در نماز جمعه به مردم عزیز و قدرشناس شهرستان فردیس بگویم که اولویت من خدمتگزاری به مردم، رضایتمندی آنها و رفع مشکلاتشان خواهد بود. سعی خواهم داشت تا با تعامل، همکاری و مساعدت همه دستگاه های شهرستان، خصوصاً امام جمعه محبوب، اعضای محترم شورا و شهرداران عزیز موجبات جلب رضایت مردم را فراهم آورم و پاسخگوی سئوالات آنها باشم. در خصوص معیشت مردم نیز تلاش خواهم کرد تا مشکلاتشان رفع شود و شاهد حضور مردم در کنار مسئولین باشیم. البته مردم همیشه حضورشان را ثابت کرده اند و در راهپیمایی ها، انتخابات ها و در همه مسایلی که نظام نیاز به حضور مردم دارد، مردم با جان و دل حضور پیدا می کنند. چنان چه مقام معظم رهبری فرمودند نه یک بار بلکه هزار بار من از شما تشکر می کنم و این نشان دهنده عمق رضایت ایشان از مردم عزیز ایران اسلامی است که ان شاءا... ما مسئولین بتوانیم وظایف مان را در راستای رضایتمندی مردم انجام بدهیم.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر