شهرک صنعتی سیمین دشت، افتخار شهرستان فردیس

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

شهرک صنعتی سیمین دشت، افتخار شهرستان فردیس

شهرک صنعتی سیمین دشت، افتخار شهرستان فردیس
1396/12/8
12:43 1395

کرج- خبرنگار جام جم: شهرستان فردیس دست آوردهای بسیاری در سفر معاون اول رئیس جمهور و هیئت همراه داشت که برای آگاهی بیشتر خوانندگان روزنامه گفت و گویی اختصاصی با ابوالفضل اینانلو فرماندار این شهرستان ترتیب داده ایم که حاصل آن را با هم می خوانیم:

به عنوان اولین سئوال دست آوردهای سفر معاون اول رییس جمهور به این شهرستان چگونه ارزیابی می کنید؟

حضور جناب آقای دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول محترم رییس جمهور به همراه معاون محترم علمی و فناوری رئیس جمهور و چند تن از وزرا سفری بسیار ارزشمند و پربرکتی برای استان به خصوص شهرستان فردیس بود.

جناب آقای دکتر جهانگیری در جلسه شورای اداری استان ابراز داشتند که استاندار محترم البرز یکی از استانداران موفق کشور هستند و با حضور ارزشمند جناب آقای دکتر نجفی امیدواریم بسیاری از مسایل و مشکلات در استان البرز حل شده و زیرساخت های استان البرز نیز بازسازی و بازیابی شود.

این هیئت عالی رتبه در شروع این سفر بازدیدی از مسیر بزرگراه شهید همت داشتند و در ادامه شاهد افتتاح و راه اندازی چند واحد صنعتی با تولیدات محصولات مختلف همچون صنایع غذایی و دارویی و... بودیم. سپس تشکیل جلسه اقتصاد مقاومتی در استان با حضور فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی کشور بسیار اهمیت داشت.

شهرک صنعتی سیمین دشت یکی از شهرک های صنعتی فعال خصوصی در کشور و افتخار شهرستان فردیس مورد بازدید این هیئت قرار گرفت که در این مجموعه صنعتی واحدهایی بسیاری فعالیت دارند، خصوصاً محصولات دانش بنیان کارخانه های سیناژن و نانو الوند که در تولید داروهای مهم برای مبارزه با امراض خاص مانند سرطان، ام اس و... که متأسفانه اکنون کشور ما گریبانگیر آنها هست زحمات ارزنده ای را متحمل شده اند و قابل قدردانی است.

حضور جناب آقای دکتر جهرمی وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان وزیر معین در مجموعه اقتصاد مقاومتی استان موهبتی هستند که ابتکار دولت تدبیر و امید کمک بسیار خوبی برای رفع موانع و مشکلات در بسیاری از امور خصوصاً بحث اشتغال که باید بسیار جدی گرفته شود. در اولین جلسه کارگروه اشتغال استاندار محترم تعداد سهم اشتغال استان البرز که 33 هزار نفر بود به 45 هزار نفر افزایش دادند و تأکید کردند تا پایان سال این رقم باید محقق شود که در ماه آخر سال جاری هستیم و اشتغال 33 هزار نفر محقق شده و به طور حتم با توجه به جدیت آقای دکتر نجفی تا پایان سال این رقم شاید به بالاتر از 45 هزار نفر نیز برسد.

به نظر شما تا کنون اهداف اقتصاد مقاومتی محقق شده است؟

اقتصاد مقاومتی یکی از پایه های اساسی کشور محسوب می شود و جزو تأکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است که به عنوان شعار سال نیز نامگذاری شده و دولت و مردم باید تمام تلاش مضاعفی را در تحقق اهداف آن به کار گیرند.

در این راستا جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهور محترم هم دستور اکید داده اند تا با ایجاد اشتغال در جامعه محرومیت و فقر زدایی صورت گیرد.

باید علم را به ثروت تبدیل کنیم تا کشور تک محصولی نباشیم و تنها اقتصادمان به نفت تکیه نداشته باشد.

عدم وابستگی به درآمد نفت موجب رشد و شکوفایی نخبگان کشور خواهد شد و این ویژگی در کارخانه های سیناژن و نانو الوند به منصه ظهور درآمده و جوانان نخبه و تحصیل کرده را به کار گرفته اند و در این عرصه حرف اول را می زنند. انصافاً کارآفرینی خانم دکتر حامدی فر مدیرعامل شرکت سیناژن که یکی از داروسازان به نام کشور هستند قابل تجلیل است.

در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید چه توفیقاتی داشته اید؟

تسریع در رفع مشکلات و همچنین رفع موانع برای سرمایه گذاری سرمایه گذاران داخلی و خارجی از جمله توفیقات این ستاد به شمار می رود و پیگیری مشکلات سرمایه گذاران یکی از اولویت های استاندار محترم البرز می باشد که دستور اکید داده اند تا مشکلات صنایع استان در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مطرح شده و حتماً مورد پیگیری قرار گرفته و مشکلاتی همچون بیمه، عوارض، مالیات و موانع دریافت تسهیلات بانکی و... کارگشایی شود.

به نظر شما چگونه می توان خدمتگزار مردم به معنای واقعی بود؟

در مراسم معارفه خدمت مردم شریف و مسئولینی که حضور داشتند اعلام کردم و توفیق داشتم بعد از معارفه نیز در نماز جمعه به مردم عزیز و قدرشناس شهرستان فردیس بگویم که اولویت من خدمتگزاری به مردم، رضایتمندی آنها و رفع مشکلاتشان خواهد بود. سعی خواهم داشت تا با تعامل، همکاری و مساعدت همه دستگاه های شهرستان، خصوصاً امام جمعه محبوب، اعضای محترم شورا و شهرداران عزیز موجبات جلب رضایت مردم را فراهم آورم و پاسخگوی سئوالات آنها باشم. در خصوص معیشت مردم نیز تلاش خواهم کرد تا مشکلاتشان رفع شود و شاهد حضور مردم در کنار مسئولین باشیم. البته مردم همیشه حضورشان را ثابت کرده اند و در راهپیمایی ها، انتخابات ها و در همه مسایلی که نظام نیاز به حضور مردم دارد، مردم با جان و دل حضور پیدا می کنند. چنان چه مقام معظم رهبری فرمودند نه یک بار بلکه هزار بار من از شما تشکر می کنم و این نشان دهنده عمق رضایت ایشان از مردم عزیز ایران اسلامی است که ان شاءا... ما مسئولین بتوانیم وظایف مان را در راستای رضایتمندی مردم انجام بدهیم.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.