برگزاری کنگره شهدای جهادگر استان البرز

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

برگزاری کنگره شهدای جهادگر استان البرز

برگزاری کنگره شهدای جهادگر استان البرز
1396/12/20
12:43 1395

سال آینده محقق خواهد شد؛

برگزاری کنگره شهدای جهادگر استان البرز

دومین جلسه ستاد برگزاری کنگره شهداء جهادگر به همت کانون جهادگران جهاد سازندگی استان البرز در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان البرز برگزار شد.

کرج- خبرنگار جام جم: حجت الاسلام علی ارجمند عین الدین نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان البرز با اشاره به اهمیت روایت گری دوران دفاع مقدس ابراز داشت: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و مجاهدت ها ریشه قرآنی دارد.

وی افزود: ما به روحیه جهادی در جامعه امروز نیاز داریم که در مقابل استکبار جهانی بایستیم.

ارجمند با بیان اینکه شهدای جهاد همانند خود جهاد بعد از جنگ مظلوم واقع شده اند، اذعان داشت: فرهنگ شهداء با مباحث فنی و مهندسی تفاوت دارد و در روایت تعداد تجهیزات نظامی به درد مخاطبین دارد بلکه باید بدانیم که مجاهدت بی پاسخ نمی ماند و در این کنگره نکاتی را به نسل های آینده منتقل کنید که بدانند سیر و سلوک در دوران مقدس و همچنین مدیریت بحران در آن زمان چگونه بوده است.

سردار احمد خداکرمی مدیرعامل کانون سنگرسازان مرکز و رئیس هیئت مدیره کانون سنگرسازان استان تهران اظهار داشت: کار کردن برای شهدا به این سادگی نیست بلکه توفیق می خواهد و ادای دین شهدا آسان نیست.

وی خاطرنشان کرد: فرهنگ شهادت شامل ارزشها، باورها، هنجارها، آداب و سنن، رفتارها و خصوصیات شهداء به نسل های آینده باید انتقال یابد.

خداکرمی به برخی از آسیب های فرهنگی در این عرصه اشاره کرد و گفت: کپی کاری در مجالس یادبود شهداء، اشباع شدن بازار فرهنگی از محصولات بیگانه، تبلیغات ضد هنجاری و ملیت بدون مذهب از سوی بیگانه، آموزش هنجارشکنانه از کانال های بیگانه، تلاش در تغییر رفتار نسل جدید، افزایش قدرت و حجم رسانه های بیگانه به طوری که مطالب ضد فرهنگی و ضد ارزشی پخش می کنند، از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.  

لازم به توضیح است از اردیبهشت ماه سال 97 کمیته های این کنگره شامل کمیته جمع آوری آمار و اطلاعات ستاد کنگره، کمیته فرهنگی و هنری، کمیته تألیف و نشر، کمیته پشتیبانی و مالی و... تشکیل خواهند شد.

گفتنی است این کنگره از سلسله کنگره های سراسری کشور سال آینده در استانها به همت ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و وزارت جهاد کشاورزی برگزار خواهد شد.

 

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر