عموغلام معلم شهادت عارف شد

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) بر همه مسلمانان تسلیت باد دیگر آن خنده‌ی زیبا به لب مولا نیست همه هستند ولی هیچ کسی زهرا نیست
  • حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی همه مسلمانان جهان حمایت از ولایت و رهبری مهمترین درس و الگوی حضرت فاطمه زهرا (س) برای مسلمانان است.
  • سپیده کاشانی «نمای نزدیک» دریچه ای خواهد بود برای نمایاندن گوشه ای از ذوق و استعداد شما. منتظرتان هستیم تا عکس و گزیده شرح حال و نمونه ای از آثار ادبی و هنری خود را برای درج در این ستون ارسال فرمایید. شرکت شما را در این اقتراح ارج می نهیم. «نمای نزدیک»
  • تاکید بر فرهنگ سازی،با تولید برنامه های پرمخاطب نماینده ولی فقیه درالبرز: تولید برنامه هایی که با برنامه ریزی و فکر انجام شود باعث جذب مخاطب خواهد شد.
  • استفاده از ظرفیت رسانه برای آگاهی بخشی به مردم کارگروه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا وارز با حضور مدیرکل صداوسیما مرکز البرز برگزار شد.
  • چرا نباید یک عنکبوت را کشت؟ اگر چه عنکبوت ها ممکن است ترسناک باشند و شما آن ها را دوست نداشته باشید، ولی کشتن آن ها بیش از آن که برای خانه شما مفید باشد، مضر است.
  • پروژه ناراضی سازی مردم در چله انقلاب ملت ایران تجربه چهل سال زندگی در لوای نظام مقدس جمهوری اسلامی را پشت سر می گذارد و مسئولین نظام به ویژه مقام معظم رهبری تاکید بر هر چه باشکوه تر برگزار شدن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی دارند. اما ظاهرا در مقام عمل ، شاد و خرسند شدن مردم در چهل سالگی نظام برای عده ای خوشایند نیست و این سخن به دلایل ذیل است:
  • نقش دوچرخه در حمل و نقل امروزه با توجه به روند فزاینده کاربرد اتومبیل های شخصی و مسائل و معضلات اقتصادی ،اجتماعی،زیست محیطی و ... که در پی داشته است،گسترش حمل و نقل عمومی و شیوه های غیر موتوری به عنوان راه حل های اساسی شناسایی شده اند.گرچه گسترش سیستم های حمل و نقل عمومی از قبیل اتوبوس و تاکسی و مترو و ... یک اقدام ارزشمند و مناسب برای کاهش بحران ترافیک در شهرهای بزرگ است، اما در کنار آن می توان با گسترش شیوه های دیگر حمل و نقل مانند دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه غیر موتوری به عنوان راه حل های مکمل برای کاستن از معضلات ترافیکی استفاده کرد.
  • نشست صمیمی استاندار البرز با اهالی هنر استاندار البرز گفت : اهالی فرهنگ و هنر البرز مانع خاصی سر راه فعالیت خود ندارند.
  • پیام های مردمی توجه خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن02632210009دفتر تحریریه سرپرستی روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.

عموغلام معلم شهادت عارف شد

عموغلام معلم شهادت عارف شد
1396/12/20
12:43 1395

شهيد دفاع مقدس غلامعلي كايدخورده عموي شهيد مدافع حرم عارف كايدخورده است كه شهادتش از همان كودكي تأثير زيادي روي عارف گذاشته بود. غلامعلي كايدخورده در 16 سالگي در منطقه دزفول به شهادت رسيد.

شهيد دفاع مقدس غلامعلي كايدخورده عموي شهيد مدافع حرم عارف كايدخورده است كه شهادتش از همان كودكي تأثير زيادي روي عارف گذاشته بود. غلامعلي كايدخورده در 16 سالگي در منطقه دزفول به شهادت رسيد. عارف قبل از شهادت، محل مزارش را مشخص كرده و به پدرش وصيت كرده بود اگر شهيد شدم مرا در مزار عمويم بگذاريد. منش و روش شهيد غلامعلي كايدخورده و مطالعه روي ويژگي‌هاي رفتاري وي، تأثيري عميق روي عارف گذاشته بود. جاري شدن خون عموي شهيد در رگ‌هاي عارف، سبب شد تا او نيز پس از سه دهه راه عمو را ادامه دهد و سرنوشتي زيبا همچون او پيدا كند. با هم مروري كوتاه بر زندگي شهيد غلامعلي كايدخورده مي‌اندازيم.

شهيد غلامعلي كايدخورده در سال 1347 متولد شد و با شروع نهضت امام خميني(ره) خيلي زود وارد فعاليت‌هاي انقلابي و مبارزاتي شد. سربازان امام خميني از همان كودكي شيفته بزرگي و خلوص نيت امام شدند و عاشقانه از رهبرشان تبعيت كردند.
شهيد كايدخورده بسيار كم‌حرف و خوش‌اخلاق بود. ايمان و اخلاقش مثال‌زدني بود. از كودكي عاشق نماز بود و به نماز اول وقت توجه و تقيد ويژه‌اي داشت. از غيبت كردن بيزار بود و به سرعت مجلسي كه در آن غيبت كسي مي‌شد را ترك مي‌كرد.
شهيد غلامعلي كايدخورده همچنين به بيت‌المال اهميت ويژه‌اي مي‌داد. وقتي در فصل سرد سال با لباسي نازك به مدرسه مي‌رفت و مادرش مي‌گفت چرا كاپشنت را نمي‌پوشي؟ پاسخ مي‌داد: «اين كاپشن را داده‌اند تا در بسيج بپوشم نه از آن استفاده شخصي كنم». رعايت بيت‌المال و حق‌الناس يكي از مهم‌ترين اصول زندگي شهيد بود. حلال و حرام را در زندگي‌‌اش رعايت مي‌كرد و اجازه نمي‌داد ذره‌اي شبهه وارد زندگي و مالش شود.
غلامعلي در سال 1363 در عمليات بدر شركت كرد و در جريان اين عمليات، در بيست و هفتم اسفند شهد شيرين شهادت را نوشيد و به درجه رفيع شهادت نائل آمد. پس از هفت سال، پيكر اين شهيد بزرگوار تفحص و پيدا شد و در تاريخ 15/11/1373 به خاك سپرده شد.
شهيد كايدخورده در بخشي از وصيت‌نامه‌اش چنين نوشته است: «وصيتم به برادران بسيجي و جلسه قرائت قرآن و ديگر برادران اين است كه همچنان در صحنه حضور داشته باشيد و جبهه‌هاي نبرد را همچنان گرم نگاه داريد كه اگر در اين امور سستي كنيد فرداي قيامت مورد سؤال قرار خواهيد گرفت. برادران در راه خدا جهاد كنيد.»

 
کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر