آغاز مهاجرت معکوس به روستاهای البرز

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) بر همه مسلمانان تسلیت باد دیگر آن خنده‌ی زیبا به لب مولا نیست همه هستند ولی هیچ کسی زهرا نیست
  • حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی همه مسلمانان جهان حمایت از ولایت و رهبری مهمترین درس و الگوی حضرت فاطمه زهرا (س) برای مسلمانان است.
  • سپیده کاشانی «نمای نزدیک» دریچه ای خواهد بود برای نمایاندن گوشه ای از ذوق و استعداد شما. منتظرتان هستیم تا عکس و گزیده شرح حال و نمونه ای از آثار ادبی و هنری خود را برای درج در این ستون ارسال فرمایید. شرکت شما را در این اقتراح ارج می نهیم. «نمای نزدیک»
  • تاکید بر فرهنگ سازی،با تولید برنامه های پرمخاطب نماینده ولی فقیه درالبرز: تولید برنامه هایی که با برنامه ریزی و فکر انجام شود باعث جذب مخاطب خواهد شد.
  • استفاده از ظرفیت رسانه برای آگاهی بخشی به مردم کارگروه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا وارز با حضور مدیرکل صداوسیما مرکز البرز برگزار شد.
  • چرا نباید یک عنکبوت را کشت؟ اگر چه عنکبوت ها ممکن است ترسناک باشند و شما آن ها را دوست نداشته باشید، ولی کشتن آن ها بیش از آن که برای خانه شما مفید باشد، مضر است.
  • پروژه ناراضی سازی مردم در چله انقلاب ملت ایران تجربه چهل سال زندگی در لوای نظام مقدس جمهوری اسلامی را پشت سر می گذارد و مسئولین نظام به ویژه مقام معظم رهبری تاکید بر هر چه باشکوه تر برگزار شدن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی دارند. اما ظاهرا در مقام عمل ، شاد و خرسند شدن مردم در چهل سالگی نظام برای عده ای خوشایند نیست و این سخن به دلایل ذیل است:
  • نقش دوچرخه در حمل و نقل امروزه با توجه به روند فزاینده کاربرد اتومبیل های شخصی و مسائل و معضلات اقتصادی ،اجتماعی،زیست محیطی و ... که در پی داشته است،گسترش حمل و نقل عمومی و شیوه های غیر موتوری به عنوان راه حل های اساسی شناسایی شده اند.گرچه گسترش سیستم های حمل و نقل عمومی از قبیل اتوبوس و تاکسی و مترو و ... یک اقدام ارزشمند و مناسب برای کاهش بحران ترافیک در شهرهای بزرگ است، اما در کنار آن می توان با گسترش شیوه های دیگر حمل و نقل مانند دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه غیر موتوری به عنوان راه حل های مکمل برای کاستن از معضلات ترافیکی استفاده کرد.
  • نشست صمیمی استاندار البرز با اهالی هنر استاندار البرز گفت : اهالی فرهنگ و هنر البرز مانع خاصی سر راه فعالیت خود ندارند.
  • پیام های مردمی توجه خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن02632210009دفتر تحریریه سرپرستی روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.

آغاز مهاجرت معکوس به روستاهای البرز

آغاز مهاجرت معکوس به روستاهای البرز
1396/12/21
12:43 1395

استاندار البرز با اعلام اینکه سال ۹۷، سال روستاهای عاری از بیکار در البرز است، گفت: با امکانات مناسب و طرح های حمایتی در روستاها، شاهد آغاز فرآیند مهاجرت معکوس و بازگشت مردم به روستاها هستیم.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز؛ محمدعلی نجفی در جریان بازدید از سومین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر، گفت: طی چند ماه اخیر تحرک و پویایی ویژه ای در روستاهای البرز به جریان افتاده و شاهد تولید و کارآفرینی روستایی رونق گرفته است.

وی افزود: این پویایی در بخش های مرتبط با حوزه کشاورزی، صنعتی و گردشگری و باغداری و تولیدات روستایی وجود دارد.

نجفی خاطرنشان کرد: در آخرین جلسه با معاونت امور روستای ریاست جمهوری نیز اعلام کردیم بنا را بر این گذاشتیم که سال ۹۷ تمام روستاهای البرز عاری از بیکار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در تلاش مضاعف برای ایجاد ظرفیت اشتغال در روستاها هستیم، افزود: البته شرایط مهاجرپذیری البرز نیز موقعیت این استان را متفاوت تر ساخته است.

نجفی بیان داشت: با امکانات خوب و شور و نشاطی که در بحث اشتغال روستایی ایجاد شده به شرایط مطلوبی دست پیدا خواهیم کرد.

وی ادامه داد: اخیراً در جریان سفر اخیر به روستاهای ساوجبلاغ از جمله، ولیان نیز شاهد مهاجرت معکوس در البرز هستیم و این امر نیز خود بیانگر آن است که امکانات مناسب در روستاها ایجاد شده است.

فرزند روستا هم نیاز به شغل دارد

وی همچنین با بیان اینکه طرح های روستایی متعددی در دست اجرا داریم، ابراز داشت: به این مهم هم توجه داریم که فرزند روستایی نیاز به کار دارد، بنابراین در طرح های روستایی، اشتغال جوانان ساکن در روستا را نیز مورد توجه قرار داده ایم.

نجفی بیان کرد: بخشی از اشتغال روستاها نیز با اجرای طرح های ارزان قیمت محقق خواهد شد و برنامه ما این است که شرایط بهتری را برای زندگی روستاییان فراهم آوریم تا روند و آثار حاشیه نشینی به شهرها نیز کاهش پیدا کند.

ارائه تسهیلات ارزان به روستاییان

وی با اشاره به حمایت دولت از طرح های روستایی افزود: ارائه تسهیلات بدون بهره و با سود پایین یکی از برنامه های تشویقی و حمایتی دولت در این زمینه به شمار می رود. و

ضعیت اشتغال روستایی در البرز خوب است

نجفی همچنین با بیان اینکه وضعیت اشتغال روستایی البرز خوب و راضی کننده است، افزود: با فرصت ویژه ای که در ستاد تسهیل ایجاد شده، البرز به عنوان استان اول در کشور شناخته شده است.

وی افزود: اکنون از مرز تعهد ۵۳ هزار فرصتی شغلی نیز گذر کرده ایم و رونق و پویایی خوبی را در این استان شاهد هستیم.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر