آغاز مهاجرت معکوس به روستاهای البرز

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

آغاز مهاجرت معکوس به روستاهای البرز

آغاز مهاجرت معکوس به روستاهای البرز
1396/12/21
12:43 1395

استاندار البرز با اعلام اینکه سال ۹۷، سال روستاهای عاری از بیکار در البرز است، گفت: با امکانات مناسب و طرح های حمایتی در روستاها، شاهد آغاز فرآیند مهاجرت معکوس و بازگشت مردم به روستاها هستیم.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز؛ محمدعلی نجفی در جریان بازدید از سومین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر، گفت: طی چند ماه اخیر تحرک و پویایی ویژه ای در روستاهای البرز به جریان افتاده و شاهد تولید و کارآفرینی روستایی رونق گرفته است.

وی افزود: این پویایی در بخش های مرتبط با حوزه کشاورزی، صنعتی و گردشگری و باغداری و تولیدات روستایی وجود دارد.

نجفی خاطرنشان کرد: در آخرین جلسه با معاونت امور روستای ریاست جمهوری نیز اعلام کردیم بنا را بر این گذاشتیم که سال ۹۷ تمام روستاهای البرز عاری از بیکار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در تلاش مضاعف برای ایجاد ظرفیت اشتغال در روستاها هستیم، افزود: البته شرایط مهاجرپذیری البرز نیز موقعیت این استان را متفاوت تر ساخته است.

نجفی بیان داشت: با امکانات خوب و شور و نشاطی که در بحث اشتغال روستایی ایجاد شده به شرایط مطلوبی دست پیدا خواهیم کرد.

وی ادامه داد: اخیراً در جریان سفر اخیر به روستاهای ساوجبلاغ از جمله، ولیان نیز شاهد مهاجرت معکوس در البرز هستیم و این امر نیز خود بیانگر آن است که امکانات مناسب در روستاها ایجاد شده است.

فرزند روستا هم نیاز به شغل دارد

وی همچنین با بیان اینکه طرح های روستایی متعددی در دست اجرا داریم، ابراز داشت: به این مهم هم توجه داریم که فرزند روستایی نیاز به کار دارد، بنابراین در طرح های روستایی، اشتغال جوانان ساکن در روستا را نیز مورد توجه قرار داده ایم.

نجفی بیان کرد: بخشی از اشتغال روستاها نیز با اجرای طرح های ارزان قیمت محقق خواهد شد و برنامه ما این است که شرایط بهتری را برای زندگی روستاییان فراهم آوریم تا روند و آثار حاشیه نشینی به شهرها نیز کاهش پیدا کند.

ارائه تسهیلات ارزان به روستاییان

وی با اشاره به حمایت دولت از طرح های روستایی افزود: ارائه تسهیلات بدون بهره و با سود پایین یکی از برنامه های تشویقی و حمایتی دولت در این زمینه به شمار می رود. و

ضعیت اشتغال روستایی در البرز خوب است

نجفی همچنین با بیان اینکه وضعیت اشتغال روستایی البرز خوب و راضی کننده است، افزود: با فرصت ویژه ای که در ستاد تسهیل ایجاد شده، البرز به عنوان استان اول در کشور شناخته شده است.

وی افزود: اکنون از مرز تعهد ۵۳ هزار فرصتی شغلی نیز گذر کرده ایم و رونق و پویایی خوبی را در این استان شاهد هستیم.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر