فرماندار اشتهارد با حساسیت بالایی انتخاب شده است

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

فرماندار اشتهارد با حساسیت بالایی انتخاب شده است

فرماندار اشتهارد با حساسیت بالایی انتخاب شده است
1396/12/21
12:43 1395

طی مراسمی با حضور استاندار البرز، نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان، آیین معارفه فرماندار جدید شهرستان اشتهارد برگزار شد و با قدردانی از فرماندار سابق، محمد کردی به عنوان فرماندار جدید این شهرستان رسماً آغاز به کار کرد.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز؛ محمدعلی نجفی در آیین معارفه محمد کردی فرماندار جدید اشتهارد که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، در جمع مردم و مسئولان و اعضای شورای اداری این شهرستان گفت: امروز به پاس قدردانی از زحمات فرماندار سابق در اینجا حضور داریم.

وی با بیان اینکه این مراسم تودیع، خداحافظی دائمی نیست، افزود: طی این مدت که در استان بودم، به این جمع بندی رسیدیم آقای اینانلو در جای بزرگتری می توانند خدمت رسانی کنند و به عنوان فرماندار فردیس انتخاب شوند.

نجفی در ادامه ضمن قدردانی از تلاش های معاونت فرمانداری تا معرفی رسمی فرماندار جدید و با بیان اینکه باید قدردان فرصت خدمت در دوران مدیریتی خود باشیم، ادامه داد: فرصت خدمت، فرصت مناسبی است و باید خدا را شاکر باشیم و این فرصت را گران بداریم و‌ با حوایج دنیوی آن را تعویض نکنیم و شرایط خدمت را برای مردم که ولی نعمت ما هستند فراهم کنیم و به تعهد خود به خون شهدا پایبند باشیم.

وی با تاکید بر اینکه برای انتخاب فرماندار اشتهارد حساسیت ویژه داشته ام گفت: در انتخاب فرماندار شهرستان اشتهارد هم از نمایندگان مردم در مجلس و دیگر مسئولان مشورت گرفته شده است و با حساسیت بالایی این انتخاب صورت گرفته است.

شهرک صنعتی اشتهارد ۲ احداث می شود

نجفی در ادامه راه اندازی شهرک صنعتی اشتهارد را در دستور کار اعلام کرد و گفت: طبق برنامه ریزی ها در تلاش هستیم تا شهرک صنعتی اشتهارد ۲ را که خود بستر ساز اشتغال خواهد بود،راه اندازی کنیم.

وی ادامه داد: در سال های اخیراز موضوعات مورد تاکید مقام معظم رهبری، دولت و رئیس جمهور مسئله اقتصاد بوده است و اکنون این بستر و زمینه برای اشتغالزایی در این منطقه فراهم است.

نجفی همچنین با اشاره به راه اندازی طرح احداث نخستین شهر سلولی کشور در کرج گفت: با راه اندازی این طرح، فرصت ویژه ای برای البرز ایجاد شده و بسیاری از مشکلات بهداشتی و درمانی حل شده و خود زمینه ساز اشتغالزایی خواهد بود.

وی افزود: تلاش داریم تا از دانش به ثروت برسیم و مشکل اشتغال جوانان را حل کنیم.

استاندار البرز با تاکید بر تزریق روحیه امید در جامعه گفت: نباید مردم را نا امید کنیم، تمام برنامه های ما در جهت ایجاد امید در دل مردم است.

وی با تاکید تقویت صنایع دانش بنیان که تولید ثروت دارد، افزود:  از منابعی که در اشتهارد وجود دارد باید نهایت بهره مندی از در ایجاد مشاغل پایدار به کار برد.

نجفی در بخش دیگری از سخنان خود با معرفی فرماندار جدید اشتهارد و با تاکید بر اینکه حساسیت ویژه ای در انتخاب فرماندار اشتهارد داشتم، گفت: آقای کردی پیش تر مسئولیت دو‌ شهرستان در استان مرکزی را بر عهده داشته اند و از درجه دهداری به این جایگاه رسیدند و خودشان نیز علاقمند بودند، ضمن اینکه از نمایندگان مردم کرج در مجلس نیز مشورت هایی گرفته شده است.

با عمل گرایی در اشتغالزایی کار خود را در اشتهارد آغاز خواهم کرد

 محمد کردی هم در این مراسم گفت: بنده زاگرس نشین هستیم، اصالتا بروجردی و ۱۰ سال در البرز ساکن هستم.

وی افزود: عدالت در توزیع منابع باید در دستور کار باشد، نگاه بنده هم همین است که از منابع ملی نهایت بهره مندی را برای شهرستان اشتهارد داشته باشم.

کردی با بیان اینکه اولین جلسه خود را با کارگروه اشتغال آغاز خواهم کرد، افزود: از منظر اشتغال و توسعه آفرینی کار خود را در اشتهارد آغاز خواهم کرد.

واگذاری ۱۲۴ اختیار به استانها زمینه ساز رونق شهرستانها

محمدجواد کولیوند نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی نیز به نیابت از مجمع نمایندگان استان در بخشی از این مراسم گفت: در برنامه ریزی کلان کشور اگر برنامه ریزی دقیق به درستی اجرا و نظارت شود برنامه های استانها و به تبع آن شهرستانها نیز به خوبی پیش می رود.

وی با تاکید بر ایجاد توازن در ایجاد زیرساخت ها، افزود: با توجه به واگذاری ۱۲۴ اختیار به استانها و انتظاری که مردم از مسئولان دارند، تسهیل در بهره مندی از  این اختیارات امری ضروری است.

فرمانداران مطالبات ملی مردمی را پیگیری کنند

وی با تاکید بر توجه به اولویت های مهم کشور در بحث منابع و مصارف ادامه داد: انتظار می رود فرمانداران نیز در اجرای مطالبات مردمی ملی نگاه کنند.

کولیوند گفت: باید الگوی جدیدی در مصارف تعریف شود و مسئولان از باب تجاربی که دارند از منظر ملی شهرها و شهرستانها را به جایگاه مطلوب تری برسانند.

توسعه راه ها و خدمات مردمی اشتهارد در دولت

وی ادامه داد: خوشبختانه در سال های اخیر با شهرستان شدن اشتهارد و استقرار دستگاه ها و استقلال در خدمات شاهد توسعه امور در بخش های مختلف از جمله راه ها و... بوده ایم.

وی افزود: گازرسانی به روستاها، بهره برداری پروژه آب شیرین کن برای بهره مندی مردم و گشایش راه ها و مسیرها از جمله اقدامات انجام در این سالها برای گسترش و بهبود سطح خدمات به مردم بوده است.

راه نجات اقتصاد کشور حمایت از بخش خصوصی است

کولیوند با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری تصریح کرد: راه نجات اقتصاد کشور حمایت از بخش خصوصی است و باید این حوزه تقویت شود.

نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تفکر جدید و برنامه ریزی دقیق بر پایه منابع محدود باید بهینه سازی شود، گفت: تا کنون به شهرستانها توجه لازم شده و در آینده نیز استمرار خواهد داشت.

وی افزود: به شهرستان اشتهارد در بحث تخصیص بودجه و منابع، نگاه ویژه خواهد شد.

کولیوند با قدردانی از تلاش های فرماندار سابق اشتهارد، افزود:  جز حسن خلق و حرکت در مسیر کشور و انقلاب از فرماندار سابق چیزی ندیدیم و فرماندار جدید نیز از حسن سابقه برخوردار است.

در ادامه، ابوالفضل اینانلو فرماندار سابق اشتهارد نیز گزارشی از خدمات و اقدامات ۶ ساله خود در شهرستان اشتهارد ارائه داد.

گرد رکود از چهره شهرک صنعتی اشتهارد زدوده شد

وی با اشاره به دغدغه اشتغال و وجود صنایع گسترده در این شهرستان گفت: تمام تلاش خود را برای رونق صنایع و بهبود اشتغال در شهرستان داشتیم و اقدامات خوبی در شهرک های صنعتی صورت گرفت و گرد رکود و فراموشی از شهرک صنعتی با رونق صنایع از چهره اشتهارد زدوده شد.

وی افزود: اکنون شهرستان اشتهارد شسته و رفته، آماده خدمت رسانی به مردم است و در ادامه مسیر خدمت به فرماندار جدید واگذار می شود.

گفتنی است در پایان این مراسم با اهدا لوحی از ابوالفضل اینانلو فرماندار سابق اشتهارد قدردانی شد و در ادامه محمد کردی با دریافت حکم خود، رسماً آغاز به کار کرد.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر