فعالیت های فرهنگی و هنری باید در فضای به دور از تنش برگزار شود

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • نماز شب بخشی از رزم شبانه پسرم بود رامین معمولاً هر شب کشیک می‌داد و نماز شب می‌خواند. شب‌هایی هم که نوبتش نبود از دوستانش می‌خواست او را برای رزم شبانه بیدار کنند. منظورش برای نماز شب بود. می‌گفتند خیلی شجاع بود و به جای دیگران هم کشیک می‌داد.
  • سخت‌ترین روز اسارتم تیرباران ۶۰ نفر از دوستانم بود هر اسیری را بر طبق مهارتی که داشت در گروه‌هایی جا می‌دادند. مثلاً گروه بناها، آهنگرها، باربر‌ها و...، چون ما تازه‌وارد بودیم در گروه حمل بار قرار گرفتیم. باورکردنی نبود که از ما می‌خواستند کیسه‌های سیمان یا سنگ‌های سنگین را روی دوشمان بیندازیم و چند کیلومتر در ناهمواری کوهستان جا‌به‌جا کنیم
  • قتل با ماده سرطان‌زا! در رابطه با قتل مرحوم ربانی، روزی با آقای... در تهران در منزل قبلی ایشان -گویا اختیاریه بود- صحبت کردیم که چگونه یک ضربه به ایشان بزنیم. گفت: ما وسایل و امکانات سمی و دارو‌های مسموم‌کننده و سرطان‌زا در اختیار داریم که می‏توان به صورت نامرئی فرد را مسموم نمود که در اثر این مسمومیت، به سرطان کشنده مبتلا خواهد شد...
  • «صلوات» حلّال مشکلات حاج‌احمد بود با وقوع زلزله بم در سال ۱۳۸۲ شهید کاظمی خیلی خودجوش و جهادی امکانات نیروی هوایی را در خدمت زلزله‌زده‌ها قرار داد. ایشان با آماده‌سازی فرودگاه بم، ناوگان نیروی هوایی سپاه را برای نجات مردم بم بسیج کرد
  • هشدار آبفای البرز به شهروندان برای رعایت صرفه جویی در آب شرکت آب و فاضلاب استان البرز به شهروندان استان برای رعایت بیشتر صرفه جویی در مصرف آب هشدار داد.
  • فلسفه خبر ؛ در منطقِ خبیر سکوت بود و سایه و سیاهی و خدا در خلوت خلود تنها بود. بعد از آن به حکم " کُن فَیَکون " آسمان‌ها و زمین، جماد و نبات و حیوان و فرشته آفریده شدند و باز خدا تنها بود. آن گاه تنهایی‌اش را در عالم قِدَم و آیینه احدیًت و تماشاخانه وحدت به نظاره نشست
  • پیام های مردمی فضای سبز خیابان رسالت واقع در جنب بازار بزرگ ملاصدرا در حال از بین رفتن است. لطفا مسئولان شهرداری نسبت به بازسازی فضای سبز مذکور و آبیاری درختان حاشیه خیابان با جدیت اقدام نمایند.
  • استان البرز با کمبود 100 میلیون متر مکعبی آب مواجه می‌شود با روند فعلی مهاجرت به استان البرز تا سال 1405 شمسی، این استان با کمبود آب شرب به میزان 100 میلیون متر مکعب در سال مواجه می‌شود.
  • صدای مسلسل و فریاد معترضان بلند شد آیت‌الله میرزا حسین سبزواری: در سنه ۱۳۵۲قمری حکم شد که باید کلاه بین‌المللی پوشیده شود که عبارت از کلاه دوره بود و مردم همگی اطاعت کرده و پوشیدند، مگر مشهد که قیام و مخالفت کرد.
  • یک نفر در کسوت روحانیت منکر وجوب حجاب شد! مروری بر زمینه‌ها و چگونگی دست‌یازی رضاخان به فرهنگ و لباس ایرانیان در آیینه روایت‌ها

فعالیت های فرهنگی و هنری باید در فضای به دور از تنش برگزار شود

فعالیت های فرهنگی و هنری باید در فضای به دور از تنش برگزار شود
1397/1/22
12:43 1395

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز:

فعالیت های فرهنگی و هنری باید در فضای به دور از تنش برگزار شود

نشست خبری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با محوریت برنامه های فرهنگی و هنری در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.

کرج-خبرنگار جام جم: ناصر مقدم با اشاره به رویکردهای 11 گانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز گفت: اولین رویکرد، برنامه محور بودن فعالیت هاست که  سعی می شود هرساله برنامه ها را تدوین کنیم و در آن مسیر حرکت کنیم. برنامه های عملیاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز برای تحقق و گسترش گفتگو و اعتلای حقوق فرهنگی از برنامه های وزیر می باشد که به مجلس ارائه شده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه اعتبارات فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در سال گذشته در حد صفر بود، گفت: متاسفانه اعتبارات استان در سال گذشته تنها ٥٠ میلیون تومان بوده است و امیدواریم سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به بحث فرهنگ و هنر عنایت داشته باشد و تجدید نظر جدی در اعتبارات داشته باشد تا بتوانیم برنامه هایی که پیش بینی کردیم، عملیاتی کنیم.

توجه متوازن به اجرای برنامه ها در حوزه های مختلف فرهنگی، هنری، قرآنی و دینی، دومین رویکردی بود که مقدم به آن اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه در استان البرز انجمن آثار و مفاخر فرهنگی نداریم و قطعا در سال جاری شکل خواهد گرفت، بیان داشت: سومین رویکرد توجه به توسعه و قانونی کردن تشکل های غیر دولتی در حوزه فرهنگ و هنر خواهد بود. در عین حال که از تشکلججهای غیر دولتی فعال در این حوزه حمایت خواهیم کرد، و به قانون مند شدن آن ها نیز کمک خواهیم کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز رویکرد چهارم را خلاقیت و ابتکار در برنامه های جدید ذکر کرد و گفت: برنامه هایی که قبلا کم اجرا شده و یا اصلا اجرایی نشده اند را با ایده هایی که از سوی همکاران و علاقمندان دریافت خواهیم کرد، اجرایی می کنیم. به عنوان مثال جشنواره فرهنگی- هنری اقوام ایرانی برای نخستین بار، جشن شایستگان فرهنگ و هنر، نکوداشت برجستگان فرهنگی- هنری و دینی جزو برنامه هایی است که اجرا خواهند شد.

وی مشارکت اصحاب صاحب نظر و مجرب در تصمیم گیری های کلان فرهنگ و هنر را پنجمین رویکرد دانست و تصریح کرد: شیوه نامه این مهم نیز در حال تکمیل شدن است که تا پایان اردیبهشت ماه اجرایی خواهد شد. تشکیل کارگروه های فرهنگ و هنر یا خانه های فکر از رشته های مرتبط با اداره کل و حوزه های اجتماعی که به نوعی با ما مرتبط هستند مانند حوزه بانوان، ارزش های دینی و... از جمله این برنامه هاست.

مقدم ششمین رویکرد را تقویت و ارتقای اعتماد اجتماعی و جایگاه سطح اداره کل عنوان کرد و گفت: باید جایگاه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز را تقویت کنیم و این اداره را به عنوان تنها مرجع رسمی حاکمیت در حوزه فرهنگی معرفی کنیم.

تعامل سازنده با مقامات ارشد، نمایندگان مجلس و دستگاه های نظارتی رویکرد بعدی بود که وی به آن اشاره کرد.

مقدم توجه ویژه به شهرستان های تابعه را رویکرد هشتم عنوان کرد و بیان داشت: استان را نباید تنها شهر کرج بدانیم، بلکه شهرستان های بزرگ و کوچک همه باید از اعتبارات و امکانات فرهنگی برخوردار باشند و یکی از این موارد می تواند اجرای برنامه های استانی در شهرستان های تابعه باشد.

وی ادامه داد: اجرای سیاست ها و برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سطح استان با کمترین حاشیه رویکرد بعدی خواهد بود. معتقد هستم فعالیت های فرهنگی و هنری باید در یک فضای آرام و با آرامش کامل و دور از تنش برگزار شود.

مقدم استفاده از نیروهای مستعد درون سازمانی را دهمین رویکرد ذکر کرد و اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد کسی خارج از مجموعه اداره کل نداشته باشیم و از توانمندی نیروهای خودمان استفاده کنیم به طوری که اینک همه معاونین، روسای شهرستان ها و مسئولان ما از داخل مجموعه انتخاب شدند و بعد از این هم این اتفاق خواهد افتاد.

استفاده از زیرساخت های استان در حوزه فرهنگ و هنر آخرین رویکردی بود که مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز به آن اشاره کرد.

 

 

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر