فعالیت های فرهنگی و هنری باید در فضای به دور از تنش برگزار شود

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • خرمالو ضد کم خونی افراد مبتلا به کم‌خونی "خرمالو" بخورند. خبرنگار جام جم البرز: میوه خرمالو سرشار از ویتامین های آ، ب و ث است همچنین حاوی مواد معدنی مانند کلسیم، گوگرد، آهن، فسفر، منیزیم و پتاسیم است.
  • بسیج، خانه من است خبرنگار جام جم البرز: شهيد «سيد مصطفي حسيني» در بيست وششم بهمن ماه 1343 دريك خانواده مذهبي در چهارصد دستگاه كرج متولد شد. با پیروزی انقلاب و با تشکیل سپاه و پس از آن بسيج در سال 58، به سوي اين بازوان انقلاب رفت و اولين دوره آموزشي خود را طي نمود.
  • بررسی مشکلات داروسازان البرزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درحاشیه بازدید از شرکت داروسازی سها : مواد اولیه صنعت داروسازی با ارز 4200 تومانی وارد نمی شود.
  • آبشاری با هفت چشمه دل انگیز و دیدنی آبشار هفت چشمه، در کیلومتر۱۷ جاده کرج - چالوس و در نزدیکی روستای ارنگه واقع شده است.
  • آیا بیمار من پس از سکته مغزی می تواند راه برود؟ وقتی به مجهزترین کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی البرز به نام مجتمع نشاط مراجعه کردیم از تنوع و گستردگی امکانات مفصل این مجتمع حیرت زده شدیم.
  • مسئولان ترافیکی کرج اقدام کنند مسئولان ترافیکی کرج اقدام کنند ترافیک ظهرگاهی و عصرگاهی خیابان های اصلی کرج واقعا عرصه را بر شهروندان تنگ کرده است. لطفا مسئولان ترافیکی کرج با انجام بررسی های میدانی راه حل های بهتری برای خروج از این وضعیت دشوار جستجو نمایند.
  • پیست دیزین درانتظار بازگشایی پیست بین المللی اسکی دیزین درالبرز ،پس از بارش برف مناسب بازگشایی می شود.
  • این پایان راه نیست روایت همت وخودباوری بانوی کارآفرین البرزی را دراین گزارش به تماشا بنشینید.
  • کشف 20 میلیارد ریال کالای احتکاری فرمانده انتظامی البرز گفت : 20 میلیارد ریال انواع ملزومات و نهاده های کشاورزی احتکارشده در استان کشف شد.
  • تا زمانی که کفر هست باید جنگید شهید قنواتی متولد 1339 و از رزمندگان دفاع مقدس بود . از خصوصیات بارز ایشان، صبر بود. واین را همیشه سرلوحه کار خود قرارداده بود. و همین طور به خانواده اش سفارش می کرد.

فعالیت های فرهنگی و هنری باید در فضای به دور از تنش برگزار شود

فعالیت های فرهنگی و هنری باید در فضای به دور از تنش برگزار شود
1397/1/22
12:43 1395

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز:

فعالیت های فرهنگی و هنری باید در فضای به دور از تنش برگزار شود

نشست خبری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با محوریت برنامه های فرهنگی و هنری در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.

کرج-خبرنگار جام جم: ناصر مقدم با اشاره به رویکردهای 11 گانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز گفت: اولین رویکرد، برنامه محور بودن فعالیت هاست که  سعی می شود هرساله برنامه ها را تدوین کنیم و در آن مسیر حرکت کنیم. برنامه های عملیاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز برای تحقق و گسترش گفتگو و اعتلای حقوق فرهنگی از برنامه های وزیر می باشد که به مجلس ارائه شده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه اعتبارات فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در سال گذشته در حد صفر بود، گفت: متاسفانه اعتبارات استان در سال گذشته تنها ٥٠ میلیون تومان بوده است و امیدواریم سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به بحث فرهنگ و هنر عنایت داشته باشد و تجدید نظر جدی در اعتبارات داشته باشد تا بتوانیم برنامه هایی که پیش بینی کردیم، عملیاتی کنیم.

توجه متوازن به اجرای برنامه ها در حوزه های مختلف فرهنگی، هنری، قرآنی و دینی، دومین رویکردی بود که مقدم به آن اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه در استان البرز انجمن آثار و مفاخر فرهنگی نداریم و قطعا در سال جاری شکل خواهد گرفت، بیان داشت: سومین رویکرد توجه به توسعه و قانونی کردن تشکل های غیر دولتی در حوزه فرهنگ و هنر خواهد بود. در عین حال که از تشکلججهای غیر دولتی فعال در این حوزه حمایت خواهیم کرد، و به قانون مند شدن آن ها نیز کمک خواهیم کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز رویکرد چهارم را خلاقیت و ابتکار در برنامه های جدید ذکر کرد و گفت: برنامه هایی که قبلا کم اجرا شده و یا اصلا اجرایی نشده اند را با ایده هایی که از سوی همکاران و علاقمندان دریافت خواهیم کرد، اجرایی می کنیم. به عنوان مثال جشنواره فرهنگی- هنری اقوام ایرانی برای نخستین بار، جشن شایستگان فرهنگ و هنر، نکوداشت برجستگان فرهنگی- هنری و دینی جزو برنامه هایی است که اجرا خواهند شد.

وی مشارکت اصحاب صاحب نظر و مجرب در تصمیم گیری های کلان فرهنگ و هنر را پنجمین رویکرد دانست و تصریح کرد: شیوه نامه این مهم نیز در حال تکمیل شدن است که تا پایان اردیبهشت ماه اجرایی خواهد شد. تشکیل کارگروه های فرهنگ و هنر یا خانه های فکر از رشته های مرتبط با اداره کل و حوزه های اجتماعی که به نوعی با ما مرتبط هستند مانند حوزه بانوان، ارزش های دینی و... از جمله این برنامه هاست.

مقدم ششمین رویکرد را تقویت و ارتقای اعتماد اجتماعی و جایگاه سطح اداره کل عنوان کرد و گفت: باید جایگاه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز را تقویت کنیم و این اداره را به عنوان تنها مرجع رسمی حاکمیت در حوزه فرهنگی معرفی کنیم.

تعامل سازنده با مقامات ارشد، نمایندگان مجلس و دستگاه های نظارتی رویکرد بعدی بود که وی به آن اشاره کرد.

مقدم توجه ویژه به شهرستان های تابعه را رویکرد هشتم عنوان کرد و بیان داشت: استان را نباید تنها شهر کرج بدانیم، بلکه شهرستان های بزرگ و کوچک همه باید از اعتبارات و امکانات فرهنگی برخوردار باشند و یکی از این موارد می تواند اجرای برنامه های استانی در شهرستان های تابعه باشد.

وی ادامه داد: اجرای سیاست ها و برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سطح استان با کمترین حاشیه رویکرد بعدی خواهد بود. معتقد هستم فعالیت های فرهنگی و هنری باید در یک فضای آرام و با آرامش کامل و دور از تنش برگزار شود.

مقدم استفاده از نیروهای مستعد درون سازمانی را دهمین رویکرد ذکر کرد و اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد کسی خارج از مجموعه اداره کل نداشته باشیم و از توانمندی نیروهای خودمان استفاده کنیم به طوری که اینک همه معاونین، روسای شهرستان ها و مسئولان ما از داخل مجموعه انتخاب شدند و بعد از این هم این اتفاق خواهد افتاد.

استفاده از زیرساخت های استان در حوزه فرهنگ و هنر آخرین رویکردی بود که مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز به آن اشاره کرد.

 

 

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر