بانوی مددجوی البرزی با شخم زدن زمین‌های کشاورزی نان درمی‌آورد

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • نماز شب بخشی از رزم شبانه پسرم بود رامین معمولاً هر شب کشیک می‌داد و نماز شب می‌خواند. شب‌هایی هم که نوبتش نبود از دوستانش می‌خواست او را برای رزم شبانه بیدار کنند. منظورش برای نماز شب بود. می‌گفتند خیلی شجاع بود و به جای دیگران هم کشیک می‌داد.
  • سخت‌ترین روز اسارتم تیرباران ۶۰ نفر از دوستانم بود هر اسیری را بر طبق مهارتی که داشت در گروه‌هایی جا می‌دادند. مثلاً گروه بناها، آهنگرها، باربر‌ها و...، چون ما تازه‌وارد بودیم در گروه حمل بار قرار گرفتیم. باورکردنی نبود که از ما می‌خواستند کیسه‌های سیمان یا سنگ‌های سنگین را روی دوشمان بیندازیم و چند کیلومتر در ناهمواری کوهستان جا‌به‌جا کنیم
  • قتل با ماده سرطان‌زا! در رابطه با قتل مرحوم ربانی، روزی با آقای... در تهران در منزل قبلی ایشان -گویا اختیاریه بود- صحبت کردیم که چگونه یک ضربه به ایشان بزنیم. گفت: ما وسایل و امکانات سمی و دارو‌های مسموم‌کننده و سرطان‌زا در اختیار داریم که می‏توان به صورت نامرئی فرد را مسموم نمود که در اثر این مسمومیت، به سرطان کشنده مبتلا خواهد شد...
  • «صلوات» حلّال مشکلات حاج‌احمد بود با وقوع زلزله بم در سال ۱۳۸۲ شهید کاظمی خیلی خودجوش و جهادی امکانات نیروی هوایی را در خدمت زلزله‌زده‌ها قرار داد. ایشان با آماده‌سازی فرودگاه بم، ناوگان نیروی هوایی سپاه را برای نجات مردم بم بسیج کرد
  • هشدار آبفای البرز به شهروندان برای رعایت صرفه جویی در آب شرکت آب و فاضلاب استان البرز به شهروندان استان برای رعایت بیشتر صرفه جویی در مصرف آب هشدار داد.
  • فلسفه خبر ؛ در منطقِ خبیر سکوت بود و سایه و سیاهی و خدا در خلوت خلود تنها بود. بعد از آن به حکم " کُن فَیَکون " آسمان‌ها و زمین، جماد و نبات و حیوان و فرشته آفریده شدند و باز خدا تنها بود. آن گاه تنهایی‌اش را در عالم قِدَم و آیینه احدیًت و تماشاخانه وحدت به نظاره نشست
  • پیام های مردمی فضای سبز خیابان رسالت واقع در جنب بازار بزرگ ملاصدرا در حال از بین رفتن است. لطفا مسئولان شهرداری نسبت به بازسازی فضای سبز مذکور و آبیاری درختان حاشیه خیابان با جدیت اقدام نمایند.
  • استان البرز با کمبود 100 میلیون متر مکعبی آب مواجه می‌شود با روند فعلی مهاجرت به استان البرز تا سال 1405 شمسی، این استان با کمبود آب شرب به میزان 100 میلیون متر مکعب در سال مواجه می‌شود.
  • صدای مسلسل و فریاد معترضان بلند شد آیت‌الله میرزا حسین سبزواری: در سنه ۱۳۵۲قمری حکم شد که باید کلاه بین‌المللی پوشیده شود که عبارت از کلاه دوره بود و مردم همگی اطاعت کرده و پوشیدند، مگر مشهد که قیام و مخالفت کرد.
  • یک نفر در کسوت روحانیت منکر وجوب حجاب شد! مروری بر زمینه‌ها و چگونگی دست‌یازی رضاخان به فرهنگ و لباس ایرانیان در آیینه روایت‌ها

بانوی مددجوی البرزی با شخم زدن زمین‌های کشاورزی نان درمی‌آورد

بانوی مددجوی البرزی با شخم زدن زمین‌های کشاورزی نان درمی‌آورد
1397/1/23
12:43 1395

زن سرپرست خانوار البرزی با دریافت سی میلیون تومان تسهیلات اشتغال از کمیته امداد البرز یک دستگاه تیلر خریداری کرده و با شخم زدن و ارائه خدمات کاشت بذر، علف زنی و سم‌پاشی زمین‌های کشاورزی نان درمی‌آورد و ضمن کارآفرینی برای سه نفر خودکفا شده است.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از سایت خبری کمیته امداد؛ بانوی پرتلاش البرزی با اشاره به سختی‌های زندگی که از دوران کودکی برایش آغاز شده است گفت: من متولد یکی از شهرهای خراسان شمالی هستم و در آنجا بزرگ شدم، پس از فوت مادر، پدرم ازدواج مجدد کرد ولی به دلیل بی‌مهری‌های نامادری روزهای پررنجی را سپری کردم؛ تا اینکه پس از دریافت مدرک تحصیلی دیپلم با تصمیم قبلی به همراه یکی از دوستانم به تهران سفر کردیم و مشغول به کار شدم.

مددجوی سخت‌کوش البرزی بابیان اینکه پس از مدتی برای ازدواج و تشکیل زندگی مشترک به زادگاه خود در خراسان شمالی برمی‌گردد افزود: متاسفانه شریک زندگی‌ام نیز همراه خوبی برایم نبود و عزمی برای کارکردن و تأمین معاش نداشت؛ من مجبور بودم با کار کردن خرج زندگی خانواده را تامین کنم؛ حاصل این دوره از زندگی پرفراز و نشیب، هفت سال زندگی مشترک ناموفق و یک دختر شش‌ساله بود که در نهایت منجر به طلاق شد.

وی ادامه داد: پس از جدایی از همسر در سال ۹۳ به همراه دختر شش‌ساله‌ام به شهر کرج مهاجرت کردم و با توصیه یکی از آشنایان تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفتم؛ مدتی از خدمات این نهاد بهره‌مند شدم ولی چون توانایی کار داشتم کارشناسان بخش اشتغال کمیته امداد به من توصیه کردند با دریافت تسهیلات اشتغال شغل و حرفه‌ای که علاقه دارم را راه‌اندازی کنم و مرا به سمت خودکفایی تشویق کردند.

بانوی مددجوی البرزی با اشاره به اینکه شغل پدرش کشاورزی و باغداری بوده و درگذشته با این کار آشنایی داشته است گفت: در سال ۹۶ مبلغ سی میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با اقساط مناسب بلندمدت از کمیته امداد دریافت کردم و یک دستگاه تیلر ماشین شخم زدن، سم‌پاش، علف زن و موتور برق تهیه کردم و با کار کردن در زمین‌های کشاورزی و باغ‌ها نان درمی‌آورم و هم‌اکنون ضمن ایجاد شغل برای سه نفر با رسیدن به خودکفایی از تحت حمایت کمیته امداد نیز خارج شدم.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر