کتاب "آشیخ فاضل " در حوزه دفاع مقدس در البرز تدوین شد

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • نماز شب بخشی از رزم شبانه پسرم بود رامین معمولاً هر شب کشیک می‌داد و نماز شب می‌خواند. شب‌هایی هم که نوبتش نبود از دوستانش می‌خواست او را برای رزم شبانه بیدار کنند. منظورش برای نماز شب بود. می‌گفتند خیلی شجاع بود و به جای دیگران هم کشیک می‌داد.
  • سخت‌ترین روز اسارتم تیرباران ۶۰ نفر از دوستانم بود هر اسیری را بر طبق مهارتی که داشت در گروه‌هایی جا می‌دادند. مثلاً گروه بناها، آهنگرها، باربر‌ها و...، چون ما تازه‌وارد بودیم در گروه حمل بار قرار گرفتیم. باورکردنی نبود که از ما می‌خواستند کیسه‌های سیمان یا سنگ‌های سنگین را روی دوشمان بیندازیم و چند کیلومتر در ناهمواری کوهستان جا‌به‌جا کنیم
  • قتل با ماده سرطان‌زا! در رابطه با قتل مرحوم ربانی، روزی با آقای... در تهران در منزل قبلی ایشان -گویا اختیاریه بود- صحبت کردیم که چگونه یک ضربه به ایشان بزنیم. گفت: ما وسایل و امکانات سمی و دارو‌های مسموم‌کننده و سرطان‌زا در اختیار داریم که می‏توان به صورت نامرئی فرد را مسموم نمود که در اثر این مسمومیت، به سرطان کشنده مبتلا خواهد شد...
  • «صلوات» حلّال مشکلات حاج‌احمد بود با وقوع زلزله بم در سال ۱۳۸۲ شهید کاظمی خیلی خودجوش و جهادی امکانات نیروی هوایی را در خدمت زلزله‌زده‌ها قرار داد. ایشان با آماده‌سازی فرودگاه بم، ناوگان نیروی هوایی سپاه را برای نجات مردم بم بسیج کرد
  • هشدار آبفای البرز به شهروندان برای رعایت صرفه جویی در آب شرکت آب و فاضلاب استان البرز به شهروندان استان برای رعایت بیشتر صرفه جویی در مصرف آب هشدار داد.
  • فلسفه خبر ؛ در منطقِ خبیر سکوت بود و سایه و سیاهی و خدا در خلوت خلود تنها بود. بعد از آن به حکم " کُن فَیَکون " آسمان‌ها و زمین، جماد و نبات و حیوان و فرشته آفریده شدند و باز خدا تنها بود. آن گاه تنهایی‌اش را در عالم قِدَم و آیینه احدیًت و تماشاخانه وحدت به نظاره نشست
  • پیام های مردمی فضای سبز خیابان رسالت واقع در جنب بازار بزرگ ملاصدرا در حال از بین رفتن است. لطفا مسئولان شهرداری نسبت به بازسازی فضای سبز مذکور و آبیاری درختان حاشیه خیابان با جدیت اقدام نمایند.
  • استان البرز با کمبود 100 میلیون متر مکعبی آب مواجه می‌شود با روند فعلی مهاجرت به استان البرز تا سال 1405 شمسی، این استان با کمبود آب شرب به میزان 100 میلیون متر مکعب در سال مواجه می‌شود.
  • صدای مسلسل و فریاد معترضان بلند شد آیت‌الله میرزا حسین سبزواری: در سنه ۱۳۵۲قمری حکم شد که باید کلاه بین‌المللی پوشیده شود که عبارت از کلاه دوره بود و مردم همگی اطاعت کرده و پوشیدند، مگر مشهد که قیام و مخالفت کرد.
  • یک نفر در کسوت روحانیت منکر وجوب حجاب شد! مروری بر زمینه‌ها و چگونگی دست‌یازی رضاخان به فرهنگ و لباس ایرانیان در آیینه روایت‌ها

کتاب "آشیخ فاضل " در حوزه دفاع مقدس در البرز تدوین شد

کتاب "آشیخ فاضل " در حوزه دفاع مقدس در البرز تدوین شد
1397/1/23
12:43 1395

کتاب «آشیخ فاضل» به قلم  علی منصور زارع عنوان کتابی با ۱۴۳ صفحه در حوزه دفاع مقدس و خاطرات پدر شهیدان فاضل فرد است که به تازگی چاپ و منتشر شده است

کرج-خبرنگار جام جم: حجت الاسلام محمد اسماعیل فاضل فرد پدر گرانقدر دو شهید از شاگردان حضرت امام (ره) است که در این کتاب نویسنده به شرح قصه زندگی این روحانی از کودکی تا به امروز پرداخته است. بیان دوران تحصیلات ابتدایی و حوزوی، مبارزات، روشنگری، هشت سال دفاع مقدس و... بخشی از قصه های این کتاب است. 

علی منصور زارع نویسنده کتاب آشیخ فاضل در خصوص ویژگی های این کتاب گفت: در این کتاب به بیان خاطرات هیجان انگیز و ناگفته ی پدرشهیدان محمد اسماعیل فاضل فرد که از روحانیون باسابقه و از منبری های معروف استان البرز است پرداخته که به گوشه هایی از زندگی، فعالیت ها و اعتقادات این روحانی برمی گردد.

وی در ادامه بیان کرد: داستان این کتاب حاوی زندگی، حکایات و قصه  کودکی وی تا حال حاضر است. قصه رشادت های پیرمردی که در هشت سال دفاع مقدس شیرمردانه درکنار ۲ فرزند شهیدش در جای جای جبهه های غرب و جنوب حضور داشته است، بخش های دیگر این کتاب را تشکیل می دهد.

وی با اشاره به شخصیت اصلی این کتاب اظهار داشت: بزرگ مرد قصه ما، عارف مجاهدی است که مانند شهدا زندگی کرده است و درخشان ترین فصل زندگی اش را پیروزی انقلاب اسلامی و  هشت سال دفاع مقدس می داند.

منصور زارع در خصوص محتوای داستانی این کتاب گفت: مردی که هرگز به کسوت ظاهری روحانیت قناعت نکرده و جوهره وجودی اش را در تلاش و معاش دنیا و آخرت صیقل داد و داغ خستگی را بر دل خستگی گذاشت.

نویسنده این کتاب در مروری بر شرح پر فراز و نشیب و خاطرات خطیر این پیر مرشد و پدر دو شهید والامقام روح خواننده را تشنه دریای بیکران مجاهدت و فضایل بی پایان این رود تا همیشه سیال می گرداند.

وی افزود: محمد اسماعیل فاضل فرد می گوید: اولین نفری که حزبش را حزب ا... معرفی کرد او بوده است .

وی در صفحه ۵۴ کتاب آشیخ فاضل بیان کرده که در بازجویی ساواک وقتی از من سئوال شد کدام حزب هستید؟ گفتم من حزب اللهی هستم. باز جو با تعجب نگاهی اخم آلود به من کرد و از  همکارانش پرسید: حزب ا... چه صیغه ای است؟

وی می گوید: من گفتم شما نمی فهمید! اگر با قرآن سر و کار داشتید متوجه حرف من می شدید.

فاضل فرد می گوید: این افتخار بنده است چون اول کسی که برای اولین بار نام حزبش را حزب ا... بیان کرد من بودم و این به عنوان یک سند در سال ۱۳۴۳ هجری شمسی در پرونده ام ثبت شد و افتخار می کنم که حزب اللهی هستم و هنوز هم زیر پرچم حزب ا... نفس می کشم.

نویسنده همچنین در صفحه ۴۲ کتاب به دوران طلبگی آشیخ فاضل و ماجرای عصبانی شدن امام(ره) از وی اشاره می کند و می نویسد: بعد از ماجرای سال ۴۲ و تحت تعقیب قرار گرفتن طلبهجها و دستگیری آنها توسط عوامل ساواک، به ناگاه امام(ره) مرا درکوچه ای که مشرف به منزل معظم له بود دید، با عصبانیت رو به من کرد و گفت مگر نگفتم: برو بیرون نیا، افرادی هستند کارشان شناسایی و دستگیری شما طلبه های جوان است و من رفتم تا دو ماه از منزل بیرون نیامدم تا اینکه امام(ره) متوجه غیبت من شده بودند و آیت ا... اشتهاردی را دنبال من فرستاد و وقتی خدمت آقا رسیدم،گفتم دستور دادید بروم منزل و  بیرون نیایم، زمان تعیین نفرمودید، اگر ایشان از سوی شما به منزل ما نمی آمدند تا آخر عمر به اطاعت از دستورتان در خانه می ماندم و معظم له فرمودند خطر رفع شد فرستادم دنبالت که بفهمی دیگر مانعی نیست.

علی منصورزارع بیان داشت: همزمان با حلول هلال حلاوت آگین اعیاد شعبانیه و میلاد مقتدای شهیدان امام حسین (ع) ، مولای عارفان امام سجاد (ع) و علمدار عاشقان حضرت ابوالفضل العباس (ع) آیین رونمایی ازکتاب آشیخ فاضل با حضور اهالی فهیم و فرهنگ پرور شهرستان های ساوجبلاغ، نظر آباد، اشتهارد و کرج، خانواده های معززشهدا، مدیران ومسئولین استانی و شهرستانی و اساتید حوزه ودانشگاه روز پنجشنبه ۳۰ فروردین سال جاری ساعت ۱۰ صبح در آمفی تئاتر فرهنگسرای امام علی (ع) شهر هشتگرد بر گزار می گردد.

وی افزود: این اثر فرهنگی با حمایت فرمانداری ساوجبلاغ با ویرستاری استاد مرتضی دهقان آزاد از شاعران فرهیخته و انقلابی این شهرستان با تیراژ ۲۰۰۰ جلد توسط انتشارات هزار برگ تهران چاپ و منتشر شده است.

گفتنی است از علی منصورزارع تاکنون کتاب «بابا نادعلی» شرح خاطرات حاج نادعلی کرمیار، پدر سه شهید گرانقدر در سال ۱۳۹۱  در ۵ هزار جلد منتشر شده است.

 

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر