کتاب "آشیخ فاضل " در حوزه دفاع مقدس در البرز تدوین شد

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • توزیع اجناس احتکاری کشف شده در بازار مدیر کل تعزیرات حکومتی البرز :اجناس احتکاری کشف شده به زودی به چرخه عرضه کالا وارد خواهد شد.
  • اجلاسیه ٤١٤ شهید شهرستان ساوجبلاغ برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوجبلاغ، اجلاسیه ٤١٤ شهید گلگون کفن شهرستان ساوجبلاغ با حضور اقشار مختلف مردم بویژه خانواده معظم و معزز شهدا، حجت الاسلام و المسلمین ناطقی امام جمعه هشتگرد، دکتر بهمنی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، مهندس پالیزگیر فرماندار شهرستان ، بابایی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوجبلاغ و دیگر مسئولین این شهرستان با سخنرانی سردارعروج مشاورعالی فرمانده کل سپاه پاسداران در مصلای امام خمینی(ره) هشتگرد برگزار گردید.
  • پویش پاک سازی طبیعت درالبرز جمعی از هنرمندان البرزی به مناسبت روز جهانی پاک سازی زمین از زباله، در پویش طبیعت را هنرمندانه نگهداری کنیم شرکت کردند.
  • ستاره هایی در تاریکی شب صدای عاشورا، صدای امام شهیدان امام حسین(ع) است که می گوید:« آیا کسی هست که مرا یاری کند؟» امام عزیز ما آن زمان پرچم مبارزه با ظالمان عالم را بر دوش کشید و تسلیم نشد. آن قدر مقاومت کرد تا به همراه همه یارانش به شهادت رسید.
  • یادواره شهدای ورزشکار شهرستان ساوجبلاغ یادواره 32شهید سرافراز ورزشکار شهرستان ساوجبلاغ با حضور جمع کثیری از ورزشکاران،مردم ومسئولان در سالن 9 دی شهر هشتگرد برگزار شد.
  • برگزاری رزمایش بسیجیان البرز با رویکرد خدمت رسانی بسیجیان استان البرز با رویکردی متفاوت در رزمایش عاشورایی سپاهیان محمد(ص) با هدف وحدت، ایستادگی و پیشرفت شرکت کردند. به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز البرز؛ رزمایش امروز با عنوان "سپاهیان محمد (ص) 2" و با حضور 19گردان بیت المقدس بسیج برگزار و پس از رزمایش رزمی – فرهنگی نیروها برای اجرای ماموریت خود به مناطق مختلف اعزام می شوند.
  • او از تئوری‌پردازان و اصلاح‌گران فکری جهان اسلام بود ایشان قطعاً شخصیتی متنفذ، روشنفکر و روشنگر و درواقع احیاگر اندیشه‌های شهید آیت‌الله صدر بود. شهید آیت‌الله صدر با نبوغی خارق‌العاده و بی‌نظیر، حرکت مهمی را پایه‌گذاری کرد و شهید آیت‌الله حکیم به شکلی برجسته و روشن آن مسیر را ادامه داد و نقش بسیار برجسته‌ای را در تنویر افکار مردم عراق ایفا کرد
  • حاج‌علی دلتنگ برادر و پسر شهیدش بود باقی ماندن نام نیک آرزوی قلبی پدر بود. او از ندیدن پسرش ناراحت و دلتنگ بود ولی از ته دل از شهادت، عاقبت بخیری و افتخار بزرگی که عارف به جا گذاشته بود، احساس غرور و شعف می‌کرد. برای یک پدر هیچ چیزی با ارزش‌تر از این نیست که پسرش نام خانواده را بلند و سرافراز کند
  • تعهد نیرو‌های لشکر سبب موفقیت در عملیات شد آیت‌الله هاشمی خطاب به شهید خرازی: کار‌های بزرگ را باید به یگان‌های بزرگ داد، ما می‌دانیم نیروی زمینی هستید، اما همت و اراده‌ای قوی در قوی‌ترین لشکر سپاه می‌بینیم. شما در لشکر ۱۴ امام حسین (ع) افراد متعهد کم‌نظیری را رشد داده‌اید و به اذن خدا اگر عملیات را شما انجام دهید احتمال موفقیتش زیاد است
  • روشنفکران زمینه‌ساز اشغال آذربایجان شدند حزب توده و هواداران آن در آذربایجان، به شکل گسترده‌ای تبلیغ و مردم را برای پذیرش نیرو‌های شوروی آماده کردند، بنابراین هنگامی که روس‌ها وارد آذربایجان شدند، زمینه کاملاً برای حضور آن‌ها آماده بود. حتی بعضی از مردم به استقبال آن‌ها رفتند!

کتاب "آشیخ فاضل " در حوزه دفاع مقدس در البرز تدوین شد

کتاب "آشیخ فاضل " در حوزه دفاع مقدس در البرز تدوین شد
1397/1/23
12:43 1395

کتاب «آشیخ فاضل» به قلم  علی منصور زارع عنوان کتابی با ۱۴۳ صفحه در حوزه دفاع مقدس و خاطرات پدر شهیدان فاضل فرد است که به تازگی چاپ و منتشر شده است

کرج-خبرنگار جام جم: حجت الاسلام محمد اسماعیل فاضل فرد پدر گرانقدر دو شهید از شاگردان حضرت امام (ره) است که در این کتاب نویسنده به شرح قصه زندگی این روحانی از کودکی تا به امروز پرداخته است. بیان دوران تحصیلات ابتدایی و حوزوی، مبارزات، روشنگری، هشت سال دفاع مقدس و... بخشی از قصه های این کتاب است. 

علی منصور زارع نویسنده کتاب آشیخ فاضل در خصوص ویژگی های این کتاب گفت: در این کتاب به بیان خاطرات هیجان انگیز و ناگفته ی پدرشهیدان محمد اسماعیل فاضل فرد که از روحانیون باسابقه و از منبری های معروف استان البرز است پرداخته که به گوشه هایی از زندگی، فعالیت ها و اعتقادات این روحانی برمی گردد.

وی در ادامه بیان کرد: داستان این کتاب حاوی زندگی، حکایات و قصه  کودکی وی تا حال حاضر است. قصه رشادت های پیرمردی که در هشت سال دفاع مقدس شیرمردانه درکنار ۲ فرزند شهیدش در جای جای جبهه های غرب و جنوب حضور داشته است، بخش های دیگر این کتاب را تشکیل می دهد.

وی با اشاره به شخصیت اصلی این کتاب اظهار داشت: بزرگ مرد قصه ما، عارف مجاهدی است که مانند شهدا زندگی کرده است و درخشان ترین فصل زندگی اش را پیروزی انقلاب اسلامی و  هشت سال دفاع مقدس می داند.

منصور زارع در خصوص محتوای داستانی این کتاب گفت: مردی که هرگز به کسوت ظاهری روحانیت قناعت نکرده و جوهره وجودی اش را در تلاش و معاش دنیا و آخرت صیقل داد و داغ خستگی را بر دل خستگی گذاشت.

نویسنده این کتاب در مروری بر شرح پر فراز و نشیب و خاطرات خطیر این پیر مرشد و پدر دو شهید والامقام روح خواننده را تشنه دریای بیکران مجاهدت و فضایل بی پایان این رود تا همیشه سیال می گرداند.

وی افزود: محمد اسماعیل فاضل فرد می گوید: اولین نفری که حزبش را حزب ا... معرفی کرد او بوده است .

وی در صفحه ۵۴ کتاب آشیخ فاضل بیان کرده که در بازجویی ساواک وقتی از من سئوال شد کدام حزب هستید؟ گفتم من حزب اللهی هستم. باز جو با تعجب نگاهی اخم آلود به من کرد و از  همکارانش پرسید: حزب ا... چه صیغه ای است؟

وی می گوید: من گفتم شما نمی فهمید! اگر با قرآن سر و کار داشتید متوجه حرف من می شدید.

فاضل فرد می گوید: این افتخار بنده است چون اول کسی که برای اولین بار نام حزبش را حزب ا... بیان کرد من بودم و این به عنوان یک سند در سال ۱۳۴۳ هجری شمسی در پرونده ام ثبت شد و افتخار می کنم که حزب اللهی هستم و هنوز هم زیر پرچم حزب ا... نفس می کشم.

نویسنده همچنین در صفحه ۴۲ کتاب به دوران طلبگی آشیخ فاضل و ماجرای عصبانی شدن امام(ره) از وی اشاره می کند و می نویسد: بعد از ماجرای سال ۴۲ و تحت تعقیب قرار گرفتن طلبهجها و دستگیری آنها توسط عوامل ساواک، به ناگاه امام(ره) مرا درکوچه ای که مشرف به منزل معظم له بود دید، با عصبانیت رو به من کرد و گفت مگر نگفتم: برو بیرون نیا، افرادی هستند کارشان شناسایی و دستگیری شما طلبه های جوان است و من رفتم تا دو ماه از منزل بیرون نیامدم تا اینکه امام(ره) متوجه غیبت من شده بودند و آیت ا... اشتهاردی را دنبال من فرستاد و وقتی خدمت آقا رسیدم،گفتم دستور دادید بروم منزل و  بیرون نیایم، زمان تعیین نفرمودید، اگر ایشان از سوی شما به منزل ما نمی آمدند تا آخر عمر به اطاعت از دستورتان در خانه می ماندم و معظم له فرمودند خطر رفع شد فرستادم دنبالت که بفهمی دیگر مانعی نیست.

علی منصورزارع بیان داشت: همزمان با حلول هلال حلاوت آگین اعیاد شعبانیه و میلاد مقتدای شهیدان امام حسین (ع) ، مولای عارفان امام سجاد (ع) و علمدار عاشقان حضرت ابوالفضل العباس (ع) آیین رونمایی ازکتاب آشیخ فاضل با حضور اهالی فهیم و فرهنگ پرور شهرستان های ساوجبلاغ، نظر آباد، اشتهارد و کرج، خانواده های معززشهدا، مدیران ومسئولین استانی و شهرستانی و اساتید حوزه ودانشگاه روز پنجشنبه ۳۰ فروردین سال جاری ساعت ۱۰ صبح در آمفی تئاتر فرهنگسرای امام علی (ع) شهر هشتگرد بر گزار می گردد.

وی افزود: این اثر فرهنگی با حمایت فرمانداری ساوجبلاغ با ویرستاری استاد مرتضی دهقان آزاد از شاعران فرهیخته و انقلابی این شهرستان با تیراژ ۲۰۰۰ جلد توسط انتشارات هزار برگ تهران چاپ و منتشر شده است.

گفتنی است از علی منصورزارع تاکنون کتاب «بابا نادعلی» شرح خاطرات حاج نادعلی کرمیار، پدر سه شهید گرانقدر در سال ۱۳۹۱  در ۵ هزار جلد منتشر شده است.

 

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر