مردم اشتهارد در سال گذشته 40 هزار نسخه کتاب به امانت بردند

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • خرمالو ضد کم خونی افراد مبتلا به کم‌خونی "خرمالو" بخورند. خبرنگار جام جم البرز: میوه خرمالو سرشار از ویتامین های آ، ب و ث است همچنین حاوی مواد معدنی مانند کلسیم، گوگرد، آهن، فسفر، منیزیم و پتاسیم است.
  • بسیج، خانه من است خبرنگار جام جم البرز: شهيد «سيد مصطفي حسيني» در بيست وششم بهمن ماه 1343 دريك خانواده مذهبي در چهارصد دستگاه كرج متولد شد. با پیروزی انقلاب و با تشکیل سپاه و پس از آن بسيج در سال 58، به سوي اين بازوان انقلاب رفت و اولين دوره آموزشي خود را طي نمود.
  • بررسی مشکلات داروسازان البرزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درحاشیه بازدید از شرکت داروسازی سها : مواد اولیه صنعت داروسازی با ارز 4200 تومانی وارد نمی شود.
  • آبشاری با هفت چشمه دل انگیز و دیدنی آبشار هفت چشمه، در کیلومتر۱۷ جاده کرج - چالوس و در نزدیکی روستای ارنگه واقع شده است.
  • آیا بیمار من پس از سکته مغزی می تواند راه برود؟ وقتی به مجهزترین کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی البرز به نام مجتمع نشاط مراجعه کردیم از تنوع و گستردگی امکانات مفصل این مجتمع حیرت زده شدیم.
  • مسئولان ترافیکی کرج اقدام کنند مسئولان ترافیکی کرج اقدام کنند ترافیک ظهرگاهی و عصرگاهی خیابان های اصلی کرج واقعا عرصه را بر شهروندان تنگ کرده است. لطفا مسئولان ترافیکی کرج با انجام بررسی های میدانی راه حل های بهتری برای خروج از این وضعیت دشوار جستجو نمایند.
  • پیست دیزین درانتظار بازگشایی پیست بین المللی اسکی دیزین درالبرز ،پس از بارش برف مناسب بازگشایی می شود.
  • این پایان راه نیست روایت همت وخودباوری بانوی کارآفرین البرزی را دراین گزارش به تماشا بنشینید.
  • کشف 20 میلیارد ریال کالای احتکاری فرمانده انتظامی البرز گفت : 20 میلیارد ریال انواع ملزومات و نهاده های کشاورزی احتکارشده در استان کشف شد.
  • تا زمانی که کفر هست باید جنگید شهید قنواتی متولد 1339 و از رزمندگان دفاع مقدس بود . از خصوصیات بارز ایشان، صبر بود. واین را همیشه سرلوحه کار خود قرارداده بود. و همین طور به خانواده اش سفارش می کرد.

مردم اشتهارد در سال گذشته 40 هزار نسخه کتاب به امانت بردند

مردم اشتهارد در سال گذشته 40 هزار نسخه کتاب به امانت بردند
1397/1/23
12:43 1395

داود اسدی با اعلام این خبر گفت: در سال گذشته قریب به 40 هزار نسخه کتاب از چهار باب کتابخانه عمومی توسط مردم به امانت رفت و بیش از 4100 نفر در سال گذشته به عضویت کتابخانه های عمومی درآمدند.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اشتهارد؛ رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اشتهارد با اشاره به برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی این شهرستان گفت: سال گذشته سال پر رونق در حوزه کتاب و کتابخوانی برای مردم اشتهارد بود، علاوه بر برگزاری مستمر نشست های کتابخوان توسط اعضا و دانش اموزان اشتهارد و معرفی صدها عنوان کتاب برگزیده به اعضا، مراجعین و اهدای لوح و هدایایی برای تقدیر و ایجاد انگیزه در میان مردم، جلسات کانون ادبی به صورت هفتگی در کتابخانه شهید مطهری نیز برگزار شد و در این برنامه نیز شعرا و نویسندگان آثار خود را به اشتراک گذاشتند.

داود اسدی ادامه داد: برگزاری نمایشگاه کتاب به تعداد بیش از 15 نمایشگاه به مناسبت های مختلف در تمامی کتابخانه ها و برگزاری برنامه های فرهنگی (نقاشی-قصه خوانی- مهارت های زندگی- پذیرایی- اهدای جوایز) با همکاری جمعیت حامی (تحت پوشش بهزیستی) در کتابخانه فرهنگسرا ملاصدرا و سایر کتابخانه های این شهرستان از جمله کارهای فرهنگی این نهاد فرهنگی بود.

اسدی افزود: برای ایجاد انگیزه حضور همه جانبه مردم در کتابخانه های عمومی طرح ثبت نام رایگان خانوادگی در اشتهارد برگزار شد که حدود 2500 نفر از مردم در این قالب به صورت رایگان به عضویت کتابخانه های عمومی درآمدند و منابع خوبی در این طرح توسط مردم به امانت رفته شد و مورد مطالعه قرار گرفت.

عضو شورای فرهنگی عمومی شهرستان اشتهارد به برگزاری برنامه طرح کتابخانه گردی اشاره کرد و بیان داشت: در روز کتابخانه مسئولان اشتهاردی، اهالی فرهنگ و هنر با حضور خود در کتابخانه فرهنگسرای ملاصدرا نشان دادند که این شهرستان همچنان مهد علما و دانشمندان فراوانی است که در طول سده اخیر منشا تحول بزرگی در علوم انسانی و سایر علوم شده اند که بسیاری از نویسندگان مطرح کشور منشا و خواستگاه اشتهاردی دارند.

رییس اداره کتابخانه های عمومی اشتهارد به اهمیت آموزش در میان همکاران اشاره کرد و اظهار داشت: تقریبا همه همکاران در سال گذشته بطور میانگین در دو یا سه دوره آموزشی یک تا دو روزه شرکت کردند و نیازمندی های آموزشی آنان از این طریق جبران شد. در موضوع رف خوانی و بهینه کردن فضای مخازن کتابخانه های عمومی هم در سال گذشته همه کتابخانه های اشتهارد بیش از 100 هزار نسخه کتاب را مجددا بررسی و بروز رسانی منابع صورت گرفت و نزدیک به چهار هزار نسخه کتاب نیز به منابع کتابخانه ها افزوده شد.

وی در پایان گفت : برنامه های مختلف دیگری در این شهرستان همانند جشنواره برزگ رضوی، تقویت منابع کتاب های آموزشی و قلم چی، دعوت از مدارس و مهد کودک ها و بهزیستی همچنین اعضای فعال بسیج جهت حضور در کتابخانه ها و معرفی خدمات کتابخانه و اجرای برنامه های فرهنگی به تعداد بیش از 25 مدرسه، مهد کودک و پایگاه بسیج و حضور و بازدید هزاران نفر از مردم در کتابخانه های شهرستان و تعمیر و تجهیز و رفع مشکلات فنی کتابخانه ها اشاره کرد.

گفتنی است در سال جدید حدود دو میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی از بخش توازن و تملک در اختیار این اداره قرار خواهد گرفت و تعمیرات و تجهیزات مورد نیاز کتابخانه های عمومی تامین خواهد شد.

 

 

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر