مردم اشتهارد در سال گذشته 40 هزار نسخه کتاب به امانت بردند

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • نماز شب بخشی از رزم شبانه پسرم بود رامین معمولاً هر شب کشیک می‌داد و نماز شب می‌خواند. شب‌هایی هم که نوبتش نبود از دوستانش می‌خواست او را برای رزم شبانه بیدار کنند. منظورش برای نماز شب بود. می‌گفتند خیلی شجاع بود و به جای دیگران هم کشیک می‌داد.
  • سخت‌ترین روز اسارتم تیرباران ۶۰ نفر از دوستانم بود هر اسیری را بر طبق مهارتی که داشت در گروه‌هایی جا می‌دادند. مثلاً گروه بناها، آهنگرها، باربر‌ها و...، چون ما تازه‌وارد بودیم در گروه حمل بار قرار گرفتیم. باورکردنی نبود که از ما می‌خواستند کیسه‌های سیمان یا سنگ‌های سنگین را روی دوشمان بیندازیم و چند کیلومتر در ناهمواری کوهستان جا‌به‌جا کنیم
  • قتل با ماده سرطان‌زا! در رابطه با قتل مرحوم ربانی، روزی با آقای... در تهران در منزل قبلی ایشان -گویا اختیاریه بود- صحبت کردیم که چگونه یک ضربه به ایشان بزنیم. گفت: ما وسایل و امکانات سمی و دارو‌های مسموم‌کننده و سرطان‌زا در اختیار داریم که می‏توان به صورت نامرئی فرد را مسموم نمود که در اثر این مسمومیت، به سرطان کشنده مبتلا خواهد شد...
  • «صلوات» حلّال مشکلات حاج‌احمد بود با وقوع زلزله بم در سال ۱۳۸۲ شهید کاظمی خیلی خودجوش و جهادی امکانات نیروی هوایی را در خدمت زلزله‌زده‌ها قرار داد. ایشان با آماده‌سازی فرودگاه بم، ناوگان نیروی هوایی سپاه را برای نجات مردم بم بسیج کرد
  • هشدار آبفای البرز به شهروندان برای رعایت صرفه جویی در آب شرکت آب و فاضلاب استان البرز به شهروندان استان برای رعایت بیشتر صرفه جویی در مصرف آب هشدار داد.
  • فلسفه خبر ؛ در منطقِ خبیر سکوت بود و سایه و سیاهی و خدا در خلوت خلود تنها بود. بعد از آن به حکم " کُن فَیَکون " آسمان‌ها و زمین، جماد و نبات و حیوان و فرشته آفریده شدند و باز خدا تنها بود. آن گاه تنهایی‌اش را در عالم قِدَم و آیینه احدیًت و تماشاخانه وحدت به نظاره نشست
  • پیام های مردمی فضای سبز خیابان رسالت واقع در جنب بازار بزرگ ملاصدرا در حال از بین رفتن است. لطفا مسئولان شهرداری نسبت به بازسازی فضای سبز مذکور و آبیاری درختان حاشیه خیابان با جدیت اقدام نمایند.
  • استان البرز با کمبود 100 میلیون متر مکعبی آب مواجه می‌شود با روند فعلی مهاجرت به استان البرز تا سال 1405 شمسی، این استان با کمبود آب شرب به میزان 100 میلیون متر مکعب در سال مواجه می‌شود.
  • صدای مسلسل و فریاد معترضان بلند شد آیت‌الله میرزا حسین سبزواری: در سنه ۱۳۵۲قمری حکم شد که باید کلاه بین‌المللی پوشیده شود که عبارت از کلاه دوره بود و مردم همگی اطاعت کرده و پوشیدند، مگر مشهد که قیام و مخالفت کرد.
  • یک نفر در کسوت روحانیت منکر وجوب حجاب شد! مروری بر زمینه‌ها و چگونگی دست‌یازی رضاخان به فرهنگ و لباس ایرانیان در آیینه روایت‌ها

مردم اشتهارد در سال گذشته 40 هزار نسخه کتاب به امانت بردند

مردم اشتهارد در سال گذشته 40 هزار نسخه کتاب به امانت بردند
1397/1/23
12:43 1395

داود اسدی با اعلام این خبر گفت: در سال گذشته قریب به 40 هزار نسخه کتاب از چهار باب کتابخانه عمومی توسط مردم به امانت رفت و بیش از 4100 نفر در سال گذشته به عضویت کتابخانه های عمومی درآمدند.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اشتهارد؛ رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اشتهارد با اشاره به برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی این شهرستان گفت: سال گذشته سال پر رونق در حوزه کتاب و کتابخوانی برای مردم اشتهارد بود، علاوه بر برگزاری مستمر نشست های کتابخوان توسط اعضا و دانش اموزان اشتهارد و معرفی صدها عنوان کتاب برگزیده به اعضا، مراجعین و اهدای لوح و هدایایی برای تقدیر و ایجاد انگیزه در میان مردم، جلسات کانون ادبی به صورت هفتگی در کتابخانه شهید مطهری نیز برگزار شد و در این برنامه نیز شعرا و نویسندگان آثار خود را به اشتراک گذاشتند.

داود اسدی ادامه داد: برگزاری نمایشگاه کتاب به تعداد بیش از 15 نمایشگاه به مناسبت های مختلف در تمامی کتابخانه ها و برگزاری برنامه های فرهنگی (نقاشی-قصه خوانی- مهارت های زندگی- پذیرایی- اهدای جوایز) با همکاری جمعیت حامی (تحت پوشش بهزیستی) در کتابخانه فرهنگسرا ملاصدرا و سایر کتابخانه های این شهرستان از جمله کارهای فرهنگی این نهاد فرهنگی بود.

اسدی افزود: برای ایجاد انگیزه حضور همه جانبه مردم در کتابخانه های عمومی طرح ثبت نام رایگان خانوادگی در اشتهارد برگزار شد که حدود 2500 نفر از مردم در این قالب به صورت رایگان به عضویت کتابخانه های عمومی درآمدند و منابع خوبی در این طرح توسط مردم به امانت رفته شد و مورد مطالعه قرار گرفت.

عضو شورای فرهنگی عمومی شهرستان اشتهارد به برگزاری برنامه طرح کتابخانه گردی اشاره کرد و بیان داشت: در روز کتابخانه مسئولان اشتهاردی، اهالی فرهنگ و هنر با حضور خود در کتابخانه فرهنگسرای ملاصدرا نشان دادند که این شهرستان همچنان مهد علما و دانشمندان فراوانی است که در طول سده اخیر منشا تحول بزرگی در علوم انسانی و سایر علوم شده اند که بسیاری از نویسندگان مطرح کشور منشا و خواستگاه اشتهاردی دارند.

رییس اداره کتابخانه های عمومی اشتهارد به اهمیت آموزش در میان همکاران اشاره کرد و اظهار داشت: تقریبا همه همکاران در سال گذشته بطور میانگین در دو یا سه دوره آموزشی یک تا دو روزه شرکت کردند و نیازمندی های آموزشی آنان از این طریق جبران شد. در موضوع رف خوانی و بهینه کردن فضای مخازن کتابخانه های عمومی هم در سال گذشته همه کتابخانه های اشتهارد بیش از 100 هزار نسخه کتاب را مجددا بررسی و بروز رسانی منابع صورت گرفت و نزدیک به چهار هزار نسخه کتاب نیز به منابع کتابخانه ها افزوده شد.

وی در پایان گفت : برنامه های مختلف دیگری در این شهرستان همانند جشنواره برزگ رضوی، تقویت منابع کتاب های آموزشی و قلم چی، دعوت از مدارس و مهد کودک ها و بهزیستی همچنین اعضای فعال بسیج جهت حضور در کتابخانه ها و معرفی خدمات کتابخانه و اجرای برنامه های فرهنگی به تعداد بیش از 25 مدرسه، مهد کودک و پایگاه بسیج و حضور و بازدید هزاران نفر از مردم در کتابخانه های شهرستان و تعمیر و تجهیز و رفع مشکلات فنی کتابخانه ها اشاره کرد.

گفتنی است در سال جدید حدود دو میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی از بخش توازن و تملک در اختیار این اداره قرار خواهد گرفت و تعمیرات و تجهیزات مورد نیاز کتابخانه های عمومی تامین خواهد شد.

 

 

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر