مردم اشتهارد در سال گذشته 40 هزار نسخه کتاب به امانت بردند

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • توزیع اجناس احتکاری کشف شده در بازار مدیر کل تعزیرات حکومتی البرز :اجناس احتکاری کشف شده به زودی به چرخه عرضه کالا وارد خواهد شد.
  • اجلاسیه ٤١٤ شهید شهرستان ساوجبلاغ برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوجبلاغ، اجلاسیه ٤١٤ شهید گلگون کفن شهرستان ساوجبلاغ با حضور اقشار مختلف مردم بویژه خانواده معظم و معزز شهدا، حجت الاسلام و المسلمین ناطقی امام جمعه هشتگرد، دکتر بهمنی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، مهندس پالیزگیر فرماندار شهرستان ، بابایی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوجبلاغ و دیگر مسئولین این شهرستان با سخنرانی سردارعروج مشاورعالی فرمانده کل سپاه پاسداران در مصلای امام خمینی(ره) هشتگرد برگزار گردید.
  • پویش پاک سازی طبیعت درالبرز جمعی از هنرمندان البرزی به مناسبت روز جهانی پاک سازی زمین از زباله، در پویش طبیعت را هنرمندانه نگهداری کنیم شرکت کردند.
  • ستاره هایی در تاریکی شب صدای عاشورا، صدای امام شهیدان امام حسین(ع) است که می گوید:« آیا کسی هست که مرا یاری کند؟» امام عزیز ما آن زمان پرچم مبارزه با ظالمان عالم را بر دوش کشید و تسلیم نشد. آن قدر مقاومت کرد تا به همراه همه یارانش به شهادت رسید.
  • یادواره شهدای ورزشکار شهرستان ساوجبلاغ یادواره 32شهید سرافراز ورزشکار شهرستان ساوجبلاغ با حضور جمع کثیری از ورزشکاران،مردم ومسئولان در سالن 9 دی شهر هشتگرد برگزار شد.
  • برگزاری رزمایش بسیجیان البرز با رویکرد خدمت رسانی بسیجیان استان البرز با رویکردی متفاوت در رزمایش عاشورایی سپاهیان محمد(ص) با هدف وحدت، ایستادگی و پیشرفت شرکت کردند. به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز البرز؛ رزمایش امروز با عنوان "سپاهیان محمد (ص) 2" و با حضور 19گردان بیت المقدس بسیج برگزار و پس از رزمایش رزمی – فرهنگی نیروها برای اجرای ماموریت خود به مناطق مختلف اعزام می شوند.
  • او از تئوری‌پردازان و اصلاح‌گران فکری جهان اسلام بود ایشان قطعاً شخصیتی متنفذ، روشنفکر و روشنگر و درواقع احیاگر اندیشه‌های شهید آیت‌الله صدر بود. شهید آیت‌الله صدر با نبوغی خارق‌العاده و بی‌نظیر، حرکت مهمی را پایه‌گذاری کرد و شهید آیت‌الله حکیم به شکلی برجسته و روشن آن مسیر را ادامه داد و نقش بسیار برجسته‌ای را در تنویر افکار مردم عراق ایفا کرد
  • حاج‌علی دلتنگ برادر و پسر شهیدش بود باقی ماندن نام نیک آرزوی قلبی پدر بود. او از ندیدن پسرش ناراحت و دلتنگ بود ولی از ته دل از شهادت، عاقبت بخیری و افتخار بزرگی که عارف به جا گذاشته بود، احساس غرور و شعف می‌کرد. برای یک پدر هیچ چیزی با ارزش‌تر از این نیست که پسرش نام خانواده را بلند و سرافراز کند
  • تعهد نیرو‌های لشکر سبب موفقیت در عملیات شد آیت‌الله هاشمی خطاب به شهید خرازی: کار‌های بزرگ را باید به یگان‌های بزرگ داد، ما می‌دانیم نیروی زمینی هستید، اما همت و اراده‌ای قوی در قوی‌ترین لشکر سپاه می‌بینیم. شما در لشکر ۱۴ امام حسین (ع) افراد متعهد کم‌نظیری را رشد داده‌اید و به اذن خدا اگر عملیات را شما انجام دهید احتمال موفقیتش زیاد است
  • روشنفکران زمینه‌ساز اشغال آذربایجان شدند حزب توده و هواداران آن در آذربایجان، به شکل گسترده‌ای تبلیغ و مردم را برای پذیرش نیرو‌های شوروی آماده کردند، بنابراین هنگامی که روس‌ها وارد آذربایجان شدند، زمینه کاملاً برای حضور آن‌ها آماده بود. حتی بعضی از مردم به استقبال آن‌ها رفتند!

مردم اشتهارد در سال گذشته 40 هزار نسخه کتاب به امانت بردند

مردم اشتهارد در سال گذشته 40 هزار نسخه کتاب به امانت بردند
1397/1/23
12:43 1395

داود اسدی با اعلام این خبر گفت: در سال گذشته قریب به 40 هزار نسخه کتاب از چهار باب کتابخانه عمومی توسط مردم به امانت رفت و بیش از 4100 نفر در سال گذشته به عضویت کتابخانه های عمومی درآمدند.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اشتهارد؛ رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اشتهارد با اشاره به برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی این شهرستان گفت: سال گذشته سال پر رونق در حوزه کتاب و کتابخوانی برای مردم اشتهارد بود، علاوه بر برگزاری مستمر نشست های کتابخوان توسط اعضا و دانش اموزان اشتهارد و معرفی صدها عنوان کتاب برگزیده به اعضا، مراجعین و اهدای لوح و هدایایی برای تقدیر و ایجاد انگیزه در میان مردم، جلسات کانون ادبی به صورت هفتگی در کتابخانه شهید مطهری نیز برگزار شد و در این برنامه نیز شعرا و نویسندگان آثار خود را به اشتراک گذاشتند.

داود اسدی ادامه داد: برگزاری نمایشگاه کتاب به تعداد بیش از 15 نمایشگاه به مناسبت های مختلف در تمامی کتابخانه ها و برگزاری برنامه های فرهنگی (نقاشی-قصه خوانی- مهارت های زندگی- پذیرایی- اهدای جوایز) با همکاری جمعیت حامی (تحت پوشش بهزیستی) در کتابخانه فرهنگسرا ملاصدرا و سایر کتابخانه های این شهرستان از جمله کارهای فرهنگی این نهاد فرهنگی بود.

اسدی افزود: برای ایجاد انگیزه حضور همه جانبه مردم در کتابخانه های عمومی طرح ثبت نام رایگان خانوادگی در اشتهارد برگزار شد که حدود 2500 نفر از مردم در این قالب به صورت رایگان به عضویت کتابخانه های عمومی درآمدند و منابع خوبی در این طرح توسط مردم به امانت رفته شد و مورد مطالعه قرار گرفت.

عضو شورای فرهنگی عمومی شهرستان اشتهارد به برگزاری برنامه طرح کتابخانه گردی اشاره کرد و بیان داشت: در روز کتابخانه مسئولان اشتهاردی، اهالی فرهنگ و هنر با حضور خود در کتابخانه فرهنگسرای ملاصدرا نشان دادند که این شهرستان همچنان مهد علما و دانشمندان فراوانی است که در طول سده اخیر منشا تحول بزرگی در علوم انسانی و سایر علوم شده اند که بسیاری از نویسندگان مطرح کشور منشا و خواستگاه اشتهاردی دارند.

رییس اداره کتابخانه های عمومی اشتهارد به اهمیت آموزش در میان همکاران اشاره کرد و اظهار داشت: تقریبا همه همکاران در سال گذشته بطور میانگین در دو یا سه دوره آموزشی یک تا دو روزه شرکت کردند و نیازمندی های آموزشی آنان از این طریق جبران شد. در موضوع رف خوانی و بهینه کردن فضای مخازن کتابخانه های عمومی هم در سال گذشته همه کتابخانه های اشتهارد بیش از 100 هزار نسخه کتاب را مجددا بررسی و بروز رسانی منابع صورت گرفت و نزدیک به چهار هزار نسخه کتاب نیز به منابع کتابخانه ها افزوده شد.

وی در پایان گفت : برنامه های مختلف دیگری در این شهرستان همانند جشنواره برزگ رضوی، تقویت منابع کتاب های آموزشی و قلم چی، دعوت از مدارس و مهد کودک ها و بهزیستی همچنین اعضای فعال بسیج جهت حضور در کتابخانه ها و معرفی خدمات کتابخانه و اجرای برنامه های فرهنگی به تعداد بیش از 25 مدرسه، مهد کودک و پایگاه بسیج و حضور و بازدید هزاران نفر از مردم در کتابخانه های شهرستان و تعمیر و تجهیز و رفع مشکلات فنی کتابخانه ها اشاره کرد.

گفتنی است در سال جدید حدود دو میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی از بخش توازن و تملک در اختیار این اداره قرار خواهد گرفت و تعمیرات و تجهیزات مورد نیاز کتابخانه های عمومی تامین خواهد شد.

 

 

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر