مردم اشتهارد در سال گذشته 40 هزار نسخه کتاب به امانت بردند

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

مردم اشتهارد در سال گذشته 40 هزار نسخه کتاب به امانت بردند

مردم اشتهارد در سال گذشته 40 هزار نسخه کتاب به امانت بردند
1397/1/23
12:43 1395

داود اسدی با اعلام این خبر گفت: در سال گذشته قریب به 40 هزار نسخه کتاب از چهار باب کتابخانه عمومی توسط مردم به امانت رفت و بیش از 4100 نفر در سال گذشته به عضویت کتابخانه های عمومی درآمدند.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اشتهارد؛ رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اشتهارد با اشاره به برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی این شهرستان گفت: سال گذشته سال پر رونق در حوزه کتاب و کتابخوانی برای مردم اشتهارد بود، علاوه بر برگزاری مستمر نشست های کتابخوان توسط اعضا و دانش اموزان اشتهارد و معرفی صدها عنوان کتاب برگزیده به اعضا، مراجعین و اهدای لوح و هدایایی برای تقدیر و ایجاد انگیزه در میان مردم، جلسات کانون ادبی به صورت هفتگی در کتابخانه شهید مطهری نیز برگزار شد و در این برنامه نیز شعرا و نویسندگان آثار خود را به اشتراک گذاشتند.

داود اسدی ادامه داد: برگزاری نمایشگاه کتاب به تعداد بیش از 15 نمایشگاه به مناسبت های مختلف در تمامی کتابخانه ها و برگزاری برنامه های فرهنگی (نقاشی-قصه خوانی- مهارت های زندگی- پذیرایی- اهدای جوایز) با همکاری جمعیت حامی (تحت پوشش بهزیستی) در کتابخانه فرهنگسرا ملاصدرا و سایر کتابخانه های این شهرستان از جمله کارهای فرهنگی این نهاد فرهنگی بود.

اسدی افزود: برای ایجاد انگیزه حضور همه جانبه مردم در کتابخانه های عمومی طرح ثبت نام رایگان خانوادگی در اشتهارد برگزار شد که حدود 2500 نفر از مردم در این قالب به صورت رایگان به عضویت کتابخانه های عمومی درآمدند و منابع خوبی در این طرح توسط مردم به امانت رفته شد و مورد مطالعه قرار گرفت.

عضو شورای فرهنگی عمومی شهرستان اشتهارد به برگزاری برنامه طرح کتابخانه گردی اشاره کرد و بیان داشت: در روز کتابخانه مسئولان اشتهاردی، اهالی فرهنگ و هنر با حضور خود در کتابخانه فرهنگسرای ملاصدرا نشان دادند که این شهرستان همچنان مهد علما و دانشمندان فراوانی است که در طول سده اخیر منشا تحول بزرگی در علوم انسانی و سایر علوم شده اند که بسیاری از نویسندگان مطرح کشور منشا و خواستگاه اشتهاردی دارند.

رییس اداره کتابخانه های عمومی اشتهارد به اهمیت آموزش در میان همکاران اشاره کرد و اظهار داشت: تقریبا همه همکاران در سال گذشته بطور میانگین در دو یا سه دوره آموزشی یک تا دو روزه شرکت کردند و نیازمندی های آموزشی آنان از این طریق جبران شد. در موضوع رف خوانی و بهینه کردن فضای مخازن کتابخانه های عمومی هم در سال گذشته همه کتابخانه های اشتهارد بیش از 100 هزار نسخه کتاب را مجددا بررسی و بروز رسانی منابع صورت گرفت و نزدیک به چهار هزار نسخه کتاب نیز به منابع کتابخانه ها افزوده شد.

وی در پایان گفت : برنامه های مختلف دیگری در این شهرستان همانند جشنواره برزگ رضوی، تقویت منابع کتاب های آموزشی و قلم چی، دعوت از مدارس و مهد کودک ها و بهزیستی همچنین اعضای فعال بسیج جهت حضور در کتابخانه ها و معرفی خدمات کتابخانه و اجرای برنامه های فرهنگی به تعداد بیش از 25 مدرسه، مهد کودک و پایگاه بسیج و حضور و بازدید هزاران نفر از مردم در کتابخانه های شهرستان و تعمیر و تجهیز و رفع مشکلات فنی کتابخانه ها اشاره کرد.

گفتنی است در سال جدید حدود دو میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی از بخش توازن و تملک در اختیار این اداره قرار خواهد گرفت و تعمیرات و تجهیزات مورد نیاز کتابخانه های عمومی تامین خواهد شد.

 

 

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر