بخش خصوصی، سکان دار اقتصاد کشور است

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

بخش خصوصی، سکان دار اقتصاد کشور است

بخش خصوصی، سکان دار اقتصاد کشور است
1397/1/26
12:43 1395

استاندار البرز در دیدار نوروزی با فعالان بخش خصوصی گفت: انتظار می رود سهامداران بخش خصوصی با حضوری قوی تر در میدان کار حاضر شوند.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، محمد علی نجفی در جریان دیدار نوروزی با جمعی از فعالان بخش خصوصی و اقتصادی در محل اتاق بازرگانی گفت: خوشحالم در جمع سهامداران اقتصاد کشور که با دردمندی، مصائب و مشکلات مختلفی که بر سر راه است، با حضور قوی و‌ با علاقمندی و‌ جدیت، همراه فرزندان تان در بخش های کارگزاری دولت هستید‌ و در کنار هم شرایطی را به وجود می آورید که چرخ اقتصاد کشور بچرخد.

وی افزود: در ۶ ماه دوم سال گذشته شرایط بسیار مطلوبی را در استان شاهد بودیم، با وجود مشکلاتی که وجود دارد بر اساس وسع و امکانات موجود، استان جایگاه های خوبی را طی طریق داد.

استاندار البرز گفت: در رونق تولید، اشتغالزایی، فضای کسب و کار نیز شاهد همکاری و همیاری همه دستگاه ها هستیم و‌ جا دارد از همراهی قوه قضاییه، نیروی انتظامی، نمایندگان مردم در مجلس و... که به خدمتگزاران خود در دولت و نظام کمک می کنند، قدردانی کنم.

وی ادامه داد: استان البرز در این مدت توانست از رتبه بیست و نهم در فضای کسب و کار به جایگاه هشتم در کشور برسد.

نجفی گفت: کاری که در استان شروع شده تداوم خواهد داشت اما از اتاق بازرگانی هم که متولی بخش خصوصی است انتظار داریم که همراهی خود را ادامه دهد.

وی بیان کرد: حضور مستمر در جلسات کارشناسی و تخصصی به دور از نشست های کلیشه ای و شعاری در فضایی از امید با طرح ایده ها و طرح های نو و بدیع باشد.

استاندار البرز در ادامه بر ضرورت جذب سرمایه گذاران نیز تاکید کرد و گفت: با توجه به شرایطی که در نظام دیپلماسی سیاسی بین المللی فراهم شده این بخش باید بیشتر تقویت شود.

وی افزود: بسیاری از مشکلات با همراهی و کمک  بخش خصوصی برطرف می شود.

نماینده عالی دولت در استان البرز با تاکید بر ضرورت چابک‌سازی بخش خصوصی و حضور مستمر در نمایشگاه های صادراتی گفت: راه اندازی پایانه صادراتی در استان نیز تکمیل کننده حرکت های موثری برای رشد اقتصادی خواهد بود.

وی بیان کرد: ستاد راهبردی استان نیز تشکیل شده و با بهره مندی از حضور بخش خصوصی و دانشگاه ها انتظار می رود مطالبات این حوزه پیگیری شود.

استاندار البرز ادامه داد: عمده تقاضا امروز در بخش صنعت، کشاورزی و خدمات است و استان آماده است تا در این بخش ها ظرفیت های خود را تکمیل کند.

وی بر لزوم ترتیب دیدار و پیوند با هیات های خارجی تاکید کردو اظهار داشت: موانع کم نیست، اما در تلاش هستیم تا رفع شوند و امید می رود با حمایت بخش خصوصی از سدها گذر کنیم  و موانع نیز کوتاه شود.

نجفی تصریح کرد: بارها تاکید داشته ام که باید از بخش خصوصی حمایت شود و تمام امکانات نیز باید برای تسهیل گری در این بخش فراهم شود.

دکتر نجفی گفت: اگر در اجرای طرح ها و برنامه ها هم موانع قانونی وجود دارد از طریق لایحه به مجلس ارائه خواهد شد.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر