بخش خصوصی، سکان دار اقتصاد کشور است

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

بخش خصوصی، سکان دار اقتصاد کشور است

بخش خصوصی، سکان دار اقتصاد کشور است
1397/1/26
12:43 1395

استاندار البرز در دیدار نوروزی با فعالان بخش خصوصی گفت: انتظار می رود سهامداران بخش خصوصی با حضوری قوی تر در میدان کار حاضر شوند.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، محمد علی نجفی در جریان دیدار نوروزی با جمعی از فعالان بخش خصوصی و اقتصادی در محل اتاق بازرگانی گفت: خوشحالم در جمع سهامداران اقتصاد کشور که با دردمندی، مصائب و مشکلات مختلفی که بر سر راه است، با حضور قوی و‌ با علاقمندی و‌ جدیت، همراه فرزندان تان در بخش های کارگزاری دولت هستید‌ و در کنار هم شرایطی را به وجود می آورید که چرخ اقتصاد کشور بچرخد.

وی افزود: در ۶ ماه دوم سال گذشته شرایط بسیار مطلوبی را در استان شاهد بودیم، با وجود مشکلاتی که وجود دارد بر اساس وسع و امکانات موجود، استان جایگاه های خوبی را طی طریق داد.

استاندار البرز گفت: در رونق تولید، اشتغالزایی، فضای کسب و کار نیز شاهد همکاری و همیاری همه دستگاه ها هستیم و‌ جا دارد از همراهی قوه قضاییه، نیروی انتظامی، نمایندگان مردم در مجلس و... که به خدمتگزاران خود در دولت و نظام کمک می کنند، قدردانی کنم.

وی ادامه داد: استان البرز در این مدت توانست از رتبه بیست و نهم در فضای کسب و کار به جایگاه هشتم در کشور برسد.

نجفی گفت: کاری که در استان شروع شده تداوم خواهد داشت اما از اتاق بازرگانی هم که متولی بخش خصوصی است انتظار داریم که همراهی خود را ادامه دهد.

وی بیان کرد: حضور مستمر در جلسات کارشناسی و تخصصی به دور از نشست های کلیشه ای و شعاری در فضایی از امید با طرح ایده ها و طرح های نو و بدیع باشد.

استاندار البرز در ادامه بر ضرورت جذب سرمایه گذاران نیز تاکید کرد و گفت: با توجه به شرایطی که در نظام دیپلماسی سیاسی بین المللی فراهم شده این بخش باید بیشتر تقویت شود.

وی افزود: بسیاری از مشکلات با همراهی و کمک  بخش خصوصی برطرف می شود.

نماینده عالی دولت در استان البرز با تاکید بر ضرورت چابک‌سازی بخش خصوصی و حضور مستمر در نمایشگاه های صادراتی گفت: راه اندازی پایانه صادراتی در استان نیز تکمیل کننده حرکت های موثری برای رشد اقتصادی خواهد بود.

وی بیان کرد: ستاد راهبردی استان نیز تشکیل شده و با بهره مندی از حضور بخش خصوصی و دانشگاه ها انتظار می رود مطالبات این حوزه پیگیری شود.

استاندار البرز ادامه داد: عمده تقاضا امروز در بخش صنعت، کشاورزی و خدمات است و استان آماده است تا در این بخش ها ظرفیت های خود را تکمیل کند.

وی بر لزوم ترتیب دیدار و پیوند با هیات های خارجی تاکید کردو اظهار داشت: موانع کم نیست، اما در تلاش هستیم تا رفع شوند و امید می رود با حمایت بخش خصوصی از سدها گذر کنیم  و موانع نیز کوتاه شود.

نجفی تصریح کرد: بارها تاکید داشته ام که باید از بخش خصوصی حمایت شود و تمام امکانات نیز باید برای تسهیل گری در این بخش فراهم شود.

دکتر نجفی گفت: اگر در اجرای طرح ها و برنامه ها هم موانع قانونی وجود دارد از طریق لایحه به مجلس ارائه خواهد شد.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.