احداث شهرک صنفی در ساوجبلاغ

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

احداث شهرک صنفی در ساوجبلاغ

احداث شهرک صنفی در ساوجبلاغ
1397/1/26
12:43 1395

فرماندار ساوجبلاغ در دومین نشست کارگروه اشتغال این شهرستان از ساخت شهرک صنفی در ساوجبلاغ خبر داد.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از روابط عمومی فرمانداری ساوجبلاغ؛ ابوالقاسم پالیزگیر گفت: در همین راستا پیگیر ساخت شهرک صنفی و ساماندهی صنوف در شهرستان هستیم تا برخی مشکلات موجود برای تعدادی از صنوف برداشته شده و امکان فعالیت مناسب فراهم شود.

وی با اشاره ایجاد شغل جدید در بخش اصناف افزود: اتاق اصناف با همکاری حوزه سیاسی در ارتباط با صدور مجوز و ایجاد اشتغال برای 800 واحد صنفی جدید پیگیری داشته و با رفع موانع موجود در جهت صدور مجوز فعالیت اقدام شود.

پالیزگیر از استقرار 3 لکه صنعتی خبر داد و گفت : با ساخت شهرک صنفی مشکلات صنوف مزاحم هم تا حدی مرتفع خواهد شد.

وی از اعضای کارگروه اشتغال شهرستان ساوجبلاغ خواست تا ثبت نام شاغلین خود را در سامانه رصد با جدیت پیگیری نمایند و افزود: ثبت نام در سامانه رصد جزو عملکرد سال جاری شهرستان محسوب می‌شود و باید سعی کنیم همچون سال گذشته در راس متعهدین به این تعهد استانی باشیم.

فرماندارساوجبلاغ با اشاره به کمک دانشگاه‌ها در بخش اشتغال گفت: انتظار داریم دانشگاه‌ها امسال به کمک بخش صنعت آمده و در جهت ایجاد اشتغال در قالب آموزش و ارائه ایده و فکر ما را در اشتغالزایی بهتر یاری کنند.

وی از اداره صنعت، معدن و تجارت هم خواست تا پیگیری امور لکه‌های صنعتی را در اهم امور خود داشته باشند.

پالیگیر در ادامه گفت: بخشداران و شهرداران باید محلی را برای عرضه محصولات روستایی و تولیدی جانمایی و ایجاد نمایند تا در ایجاد فضاهای کسب وکار هم قدم‌هایی برداشته باشیم.

وی افزود: با توجه به مصوبه شورای تامین در خصوص کاشت برخی محصولات آب‌بر کشاورزی، محدودیت کشت باید رصد و پیگیری شود و فعالیت کاشت محصولات کم آب‌بر مانند داروهای گیاهی در بخش کشاورزی پیگیری و برنامه ریزی شود.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر