رویکرد ما در قبال دستفروشی مبارزه نیست

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • نماز شب بخشی از رزم شبانه پسرم بود رامین معمولاً هر شب کشیک می‌داد و نماز شب می‌خواند. شب‌هایی هم که نوبتش نبود از دوستانش می‌خواست او را برای رزم شبانه بیدار کنند. منظورش برای نماز شب بود. می‌گفتند خیلی شجاع بود و به جای دیگران هم کشیک می‌داد.
  • سخت‌ترین روز اسارتم تیرباران ۶۰ نفر از دوستانم بود هر اسیری را بر طبق مهارتی که داشت در گروه‌هایی جا می‌دادند. مثلاً گروه بناها، آهنگرها، باربر‌ها و...، چون ما تازه‌وارد بودیم در گروه حمل بار قرار گرفتیم. باورکردنی نبود که از ما می‌خواستند کیسه‌های سیمان یا سنگ‌های سنگین را روی دوشمان بیندازیم و چند کیلومتر در ناهمواری کوهستان جا‌به‌جا کنیم
  • قتل با ماده سرطان‌زا! در رابطه با قتل مرحوم ربانی، روزی با آقای... در تهران در منزل قبلی ایشان -گویا اختیاریه بود- صحبت کردیم که چگونه یک ضربه به ایشان بزنیم. گفت: ما وسایل و امکانات سمی و دارو‌های مسموم‌کننده و سرطان‌زا در اختیار داریم که می‏توان به صورت نامرئی فرد را مسموم نمود که در اثر این مسمومیت، به سرطان کشنده مبتلا خواهد شد...
  • «صلوات» حلّال مشکلات حاج‌احمد بود با وقوع زلزله بم در سال ۱۳۸۲ شهید کاظمی خیلی خودجوش و جهادی امکانات نیروی هوایی را در خدمت زلزله‌زده‌ها قرار داد. ایشان با آماده‌سازی فرودگاه بم، ناوگان نیروی هوایی سپاه را برای نجات مردم بم بسیج کرد
  • هشدار آبفای البرز به شهروندان برای رعایت صرفه جویی در آب شرکت آب و فاضلاب استان البرز به شهروندان استان برای رعایت بیشتر صرفه جویی در مصرف آب هشدار داد.
  • فلسفه خبر ؛ در منطقِ خبیر سکوت بود و سایه و سیاهی و خدا در خلوت خلود تنها بود. بعد از آن به حکم " کُن فَیَکون " آسمان‌ها و زمین، جماد و نبات و حیوان و فرشته آفریده شدند و باز خدا تنها بود. آن گاه تنهایی‌اش را در عالم قِدَم و آیینه احدیًت و تماشاخانه وحدت به نظاره نشست
  • پیام های مردمی فضای سبز خیابان رسالت واقع در جنب بازار بزرگ ملاصدرا در حال از بین رفتن است. لطفا مسئولان شهرداری نسبت به بازسازی فضای سبز مذکور و آبیاری درختان حاشیه خیابان با جدیت اقدام نمایند.
  • استان البرز با کمبود 100 میلیون متر مکعبی آب مواجه می‌شود با روند فعلی مهاجرت به استان البرز تا سال 1405 شمسی، این استان با کمبود آب شرب به میزان 100 میلیون متر مکعب در سال مواجه می‌شود.
  • صدای مسلسل و فریاد معترضان بلند شد آیت‌الله میرزا حسین سبزواری: در سنه ۱۳۵۲قمری حکم شد که باید کلاه بین‌المللی پوشیده شود که عبارت از کلاه دوره بود و مردم همگی اطاعت کرده و پوشیدند، مگر مشهد که قیام و مخالفت کرد.
  • یک نفر در کسوت روحانیت منکر وجوب حجاب شد! مروری بر زمینه‌ها و چگونگی دست‌یازی رضاخان به فرهنگ و لباس ایرانیان در آیینه روایت‌ها

رویکرد ما در قبال دستفروشی مبارزه نیست

رویکرد ما در قبال دستفروشی مبارزه نیست
1397/1/26
12:43 1395

معاون خدمات شهری شهرداری کرج با ارائه گزارشی از عملکرد معاونت برای ساماندهی دستفروشان در روزهای پایانی سال 96 و روزهای منتهی به نوروز گفت: رویکرد این معاونت در قبال دستفروشی مبارزه نیست.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج ؛ حسن مدیرروستا با اعلام اینکه دستفروشی یکی از مشاغل دم دستی و ساده‌ای است که در وضعیت اقتصادی کنونی و بحران‌های آن به سرعت از سوی افراد مورد توجه قرار می‌گیرد، افزود: کمبود درآمد و شرایط معیشتی خانواده‌ها سرپرستان را به این سمت می‌کشاند اما این کار موجب به‌هم‌ریختگی وضعیت شهر و ایجاد چهره نامطلوبی در آن می‌شود.

وی روزهای پایانی سال را زمان اوج افزایش دستفروشان و بروز تخلفات مربوط به سد معبر عنوان کرد و ادامه داد: اگرچه سد معبر و دستفروشی جرم‌های شهری محسوب می‌شوند اما رویکرد ما مبارزه نیست و سازگاری و ساماندهی آنان را با توجه به تاکید شهردار برای مانع نشدن از کسب درآمد این افراد، در دستور کار قرار دادیم.

به گفته مدیرروستا اختصاص سه نقطه از شهر برای ساماندهی دستفروشان در روزهای پایانی سال نیز با همین هدف انجام گرفت.

وی اظهار داشت: این سه نقطه در مناطق آزادگان، 45 متری گلشهر و خیابان شهید بهشتی در نظر گرفته شده بود و تلاش کردیم با استقرار دستفروشان در این نقاط، خیابان‌های اصلی و پرتردد شهر را از وجود سد معبر و دستفروشی خالی نگه داریم.

معاون شهردار کرج اضافه کرد: این کار در پایان سال گذشته برای نخستین‌بار با هماهنگی همه دستگاه‌های ذیربط از جمله دستگاه‌های قضایی و انتظامی و از طریق اتخاذ برنامه‌ای جامع انجام گرفت.

وی ابراز امیدواری کرد: بتوانیم با استمرار برنامه‌ریزی و تهیه طرح‌های جایگزین، این مشکل شهری را برای همیشه از میان برداریم.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر