رویکرد ما در قبال دستفروشی مبارزه نیست

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

رویکرد ما در قبال دستفروشی مبارزه نیست

رویکرد ما در قبال دستفروشی مبارزه نیست
1397/1/26
12:43 1395

معاون خدمات شهری شهرداری کرج با ارائه گزارشی از عملکرد معاونت برای ساماندهی دستفروشان در روزهای پایانی سال 96 و روزهای منتهی به نوروز گفت: رویکرد این معاونت در قبال دستفروشی مبارزه نیست.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج ؛ حسن مدیرروستا با اعلام اینکه دستفروشی یکی از مشاغل دم دستی و ساده‌ای است که در وضعیت اقتصادی کنونی و بحران‌های آن به سرعت از سوی افراد مورد توجه قرار می‌گیرد، افزود: کمبود درآمد و شرایط معیشتی خانواده‌ها سرپرستان را به این سمت می‌کشاند اما این کار موجب به‌هم‌ریختگی وضعیت شهر و ایجاد چهره نامطلوبی در آن می‌شود.

وی روزهای پایانی سال را زمان اوج افزایش دستفروشان و بروز تخلفات مربوط به سد معبر عنوان کرد و ادامه داد: اگرچه سد معبر و دستفروشی جرم‌های شهری محسوب می‌شوند اما رویکرد ما مبارزه نیست و سازگاری و ساماندهی آنان را با توجه به تاکید شهردار برای مانع نشدن از کسب درآمد این افراد، در دستور کار قرار دادیم.

به گفته مدیرروستا اختصاص سه نقطه از شهر برای ساماندهی دستفروشان در روزهای پایانی سال نیز با همین هدف انجام گرفت.

وی اظهار داشت: این سه نقطه در مناطق آزادگان، 45 متری گلشهر و خیابان شهید بهشتی در نظر گرفته شده بود و تلاش کردیم با استقرار دستفروشان در این نقاط، خیابان‌های اصلی و پرتردد شهر را از وجود سد معبر و دستفروشی خالی نگه داریم.

معاون شهردار کرج اضافه کرد: این کار در پایان سال گذشته برای نخستین‌بار با هماهنگی همه دستگاه‌های ذیربط از جمله دستگاه‌های قضایی و انتظامی و از طریق اتخاذ برنامه‌ای جامع انجام گرفت.

وی ابراز امیدواری کرد: بتوانیم با استمرار برنامه‌ریزی و تهیه طرح‌های جایگزین، این مشکل شهری را برای همیشه از میان برداریم.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر