واحدهای صنفی آلاینده و مزاحم کرج از شهر خارج مي‌شوند

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

واحدهای صنفی آلاینده و مزاحم کرج از شهر خارج مي‌شوند

واحدهای صنفی آلاینده و مزاحم کرج از شهر خارج مي‌شوند
1397/1/26
12:43 1395

معاون دادستان کرج گفت: با پیگیری‌‌های قضايي صورت گرفته و همكاري سازمان ساماندهي مشاغل شهري شهرداری در تلاش هستیم تا با هماهنگی با سایر دستگاه‌‌ها واحدهاي صنفي آلاينده و مزاحم كرج را شناسايي و ساماندهي کنیم.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، محمد آقایاری معاون دادستان كرج در جلسه هم‌انديشي و تعيين تكليف صنوف مزاحم و اتخاذ رويه‌اي واحد و انتقال و ساماندهي آن‌ها كه در سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده‌هاي كشاورزي شهرداري كرج برگزار شد، گفت: صنوف پر سروصدا و مزاحم بخشی از چهره شهر را مخدوش کرده‌اند و نیاز است‌ که ساماندهی جامعی در این خصوص صورت پذیرد.

وی با اشاره به کمیسیون بند۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها ‌افزود: طبق قانون جلوگیری از ایجاد اماکن و مشاغلی که به نحوی موجب بروز مزاحمت برای ساکنان شهرها می‌شود و یا فعالیت آن‌ها مخالف اصول بهداشت شهری است، از وظایف مهم این کمیسیون به شمار می‌رود.

آقایاری با بيان اينكه درطول چند دهه‌ گذشته به دلیل افزایش بی‌رویه جمعیت و توسعه شهر شاهد ساخت و ساز واحدهای مسکونی در کنار واحدهای پر سروصدای شهر بوده‌ایم، تصريح كرد: طرح جمع‌آوری مشاغل مزاحم از سطح شهر نیازمند یک حرکت و اراده جمعی است که همکاری تمام سازمان‌ها بخصوص اتحادیه‌های صنفی را می‌طلبد و این طرح باید در یک حرکت منسجم و قانونمند اجرا شود.

وی از ساماندهی واحدهای صنفی مزاحم و آلاینده در این شهرستان خبر داد و بيان كرد: ساماندهی واحدهای صنفی مزاحم در الگوی توسعه‌ای شهرهای تازه تاسیس جزو اولویت‌ها بوده و بر همین اساس سعی بر آن می‌شود تا پیش از گسترش دامنه جغرافیایی و جمعیتی مناطق، از بروز برخی ناهنجاری‌های صنفی و شغلی جلوگیری به عمل آید.

معاون دادستان كرج تاكيد كرد: طي هماهنگي‌هاي بعمل آمده واحدهاي ضايعاتي محدوده شهري كرج شناسايي و طي مهلت مشخص شده تا پايان فروردين‌ماه سال جاري به مكاني كه توسط سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده‌هاي كشاورزي شهرداري كرج و اتحاديه فوق هماهنگ شده است از شهر خارج خواهند شد.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.