واحدهای صنفی آلاینده و مزاحم کرج از شهر خارج مي‌شوند

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

واحدهای صنفی آلاینده و مزاحم کرج از شهر خارج مي‌شوند

واحدهای صنفی آلاینده و مزاحم کرج از شهر خارج مي‌شوند
1397/1/26
12:43 1395

معاون دادستان کرج گفت: با پیگیری‌‌های قضايي صورت گرفته و همكاري سازمان ساماندهي مشاغل شهري شهرداری در تلاش هستیم تا با هماهنگی با سایر دستگاه‌‌ها واحدهاي صنفي آلاينده و مزاحم كرج را شناسايي و ساماندهي کنیم.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، محمد آقایاری معاون دادستان كرج در جلسه هم‌انديشي و تعيين تكليف صنوف مزاحم و اتخاذ رويه‌اي واحد و انتقال و ساماندهي آن‌ها كه در سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده‌هاي كشاورزي شهرداري كرج برگزار شد، گفت: صنوف پر سروصدا و مزاحم بخشی از چهره شهر را مخدوش کرده‌اند و نیاز است‌ که ساماندهی جامعی در این خصوص صورت پذیرد.

وی با اشاره به کمیسیون بند۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها ‌افزود: طبق قانون جلوگیری از ایجاد اماکن و مشاغلی که به نحوی موجب بروز مزاحمت برای ساکنان شهرها می‌شود و یا فعالیت آن‌ها مخالف اصول بهداشت شهری است، از وظایف مهم این کمیسیون به شمار می‌رود.

آقایاری با بيان اينكه درطول چند دهه‌ گذشته به دلیل افزایش بی‌رویه جمعیت و توسعه شهر شاهد ساخت و ساز واحدهای مسکونی در کنار واحدهای پر سروصدای شهر بوده‌ایم، تصريح كرد: طرح جمع‌آوری مشاغل مزاحم از سطح شهر نیازمند یک حرکت و اراده جمعی است که همکاری تمام سازمان‌ها بخصوص اتحادیه‌های صنفی را می‌طلبد و این طرح باید در یک حرکت منسجم و قانونمند اجرا شود.

وی از ساماندهی واحدهای صنفی مزاحم و آلاینده در این شهرستان خبر داد و بيان كرد: ساماندهی واحدهای صنفی مزاحم در الگوی توسعه‌ای شهرهای تازه تاسیس جزو اولویت‌ها بوده و بر همین اساس سعی بر آن می‌شود تا پیش از گسترش دامنه جغرافیایی و جمعیتی مناطق، از بروز برخی ناهنجاری‌های صنفی و شغلی جلوگیری به عمل آید.

معاون دادستان كرج تاكيد كرد: طي هماهنگي‌هاي بعمل آمده واحدهاي ضايعاتي محدوده شهري كرج شناسايي و طي مهلت مشخص شده تا پايان فروردين‌ماه سال جاري به مكاني كه توسط سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده‌هاي كشاورزي شهرداري كرج و اتحاديه فوق هماهنگ شده است از شهر خارج خواهند شد.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر