راه اندازی چراغ مخصوص تردد عابرین پیاده در کرج

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

راه اندازی چراغ مخصوص تردد عابرین پیاده در کرج

راه اندازی چراغ مخصوص تردد عابرین پیاده در کرج
1397/1/26
12:43 1395

برای اولین باردر استان البرز؛

راه اندازی چراغ مخصوص تردد عابرین پیاده در کرج

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج از راه اندازی چراغ مخصوص تردد عابرین پیاده (پوش باتن) در بلوار طالقانی شمالی محدوده تقاطع آزادگان خبر داد.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، محمدرضا احمدی نژاد در حاشیه راه‌اندازی نخستین چراغ مخصوص تردد عابرین پیاده در کرج اظهار کرد: پیاده‌روي اصلی‌ترین و رایج‌ترین مد حرکت در تمام جوامع بشري است، به همین منظور کاهش یا حذف خطرات پیش روي عابرین پیاده هدف مهم و قابل دسترسی است که بدون شک روش‌هاي بهبود ایمنی عابرین، محیط‌هاي پیاده‌روي را بهبود می‌بخشد.

وی تصریح کرد: در این راستا یکی از تجهیزاتی که در جهت بهبود عملکرد گذرگاه های عابر پیاده در راستای افزایش ایمنی و کاهش تاخیر در زمان عبور عابرین از عرض معابر به طور معمول در کشورهای پیشرفته استفاده می شود، چراغ مخصوص تردد یا پوش باتن (Push Button) است.

احمدی نژاد بیان کرد: پوش باتن با استفاده از پردازشگر میکرو پروسسوری و اطلاعات ورودی که از چراغ‌های راهنمایی هوشمند متصل به کامپیوتر مرکزی دریافت می‌کند، پیغام های صوتی و بصری مناسبی را جهت عبور عابر پیاده از عرض خیابان تولید می‌سازد، این امر برای اولین بار در استان البرز توسط شهرداری کرج و پلیس راهور در مسیر بلوار طالقانی شمالی محدوده تقاطع آزادگان نصب و اجرایی شده است.

وی گفت: رانندگان موظف هستند در صورت عبورعابرین پياده از محل‌های تعيين ‌شده، با فاصله‌ای كه به وسيله‌ خط‌كشی پشت مسير ويژه مشخص می‌شود، توقف كامل كنند، در غیر این صورت بر اساس قانون با این افراد نیز برخورد خواهد شد.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج اظهار کرد: این چراغ راهنمایی برای استانداردسازی، ایمن‌سازی و کانالیزه کردن عبور و مرور عابرین پیاده و خودروها در محل‌های پرتردد در نظر گرفته شده است که با همکاری پلیس راهور شهر کرج اجرایی می‌شود.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر