فاضلاب غیر بهداشتی هسته مرکزی شهر روانه رودخانه کرج می‌شود

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) بر همه مسلمانان تسلیت باد دیگر آن خنده‌ی زیبا به لب مولا نیست همه هستند ولی هیچ کسی زهرا نیست
  • حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی همه مسلمانان جهان حمایت از ولایت و رهبری مهمترین درس و الگوی حضرت فاطمه زهرا (س) برای مسلمانان است.
  • سپیده کاشانی «نمای نزدیک» دریچه ای خواهد بود برای نمایاندن گوشه ای از ذوق و استعداد شما. منتظرتان هستیم تا عکس و گزیده شرح حال و نمونه ای از آثار ادبی و هنری خود را برای درج در این ستون ارسال فرمایید. شرکت شما را در این اقتراح ارج می نهیم. «نمای نزدیک»
  • تاکید بر فرهنگ سازی،با تولید برنامه های پرمخاطب نماینده ولی فقیه درالبرز: تولید برنامه هایی که با برنامه ریزی و فکر انجام شود باعث جذب مخاطب خواهد شد.
  • استفاده از ظرفیت رسانه برای آگاهی بخشی به مردم کارگروه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا وارز با حضور مدیرکل صداوسیما مرکز البرز برگزار شد.
  • چرا نباید یک عنکبوت را کشت؟ اگر چه عنکبوت ها ممکن است ترسناک باشند و شما آن ها را دوست نداشته باشید، ولی کشتن آن ها بیش از آن که برای خانه شما مفید باشد، مضر است.
  • پروژه ناراضی سازی مردم در چله انقلاب ملت ایران تجربه چهل سال زندگی در لوای نظام مقدس جمهوری اسلامی را پشت سر می گذارد و مسئولین نظام به ویژه مقام معظم رهبری تاکید بر هر چه باشکوه تر برگزار شدن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی دارند. اما ظاهرا در مقام عمل ، شاد و خرسند شدن مردم در چهل سالگی نظام برای عده ای خوشایند نیست و این سخن به دلایل ذیل است:
  • نقش دوچرخه در حمل و نقل امروزه با توجه به روند فزاینده کاربرد اتومبیل های شخصی و مسائل و معضلات اقتصادی ،اجتماعی،زیست محیطی و ... که در پی داشته است،گسترش حمل و نقل عمومی و شیوه های غیر موتوری به عنوان راه حل های اساسی شناسایی شده اند.گرچه گسترش سیستم های حمل و نقل عمومی از قبیل اتوبوس و تاکسی و مترو و ... یک اقدام ارزشمند و مناسب برای کاهش بحران ترافیک در شهرهای بزرگ است، اما در کنار آن می توان با گسترش شیوه های دیگر حمل و نقل مانند دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه غیر موتوری به عنوان راه حل های مکمل برای کاستن از معضلات ترافیکی استفاده کرد.
  • نشست صمیمی استاندار البرز با اهالی هنر استاندار البرز گفت : اهالی فرهنگ و هنر البرز مانع خاصی سر راه فعالیت خود ندارند.
  • پیام های مردمی توجه خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن02632210009دفتر تحریریه سرپرستی روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.

فاضلاب غیر بهداشتی هسته مرکزی شهر روانه رودخانه کرج می‌شود

فاضلاب غیر بهداشتی هسته مرکزی شهر روانه رودخانه کرج می‌شود
1397/2/1
12:43 1395

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج:

فاضلاب غیر بهداشتی هسته مرکزی شهر روانه رودخانه کرج می‌شود

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج از هدایت فاضلاب غیربهداشتی هسته مرکزی این کلانشهر به ویژه در اسلام آباد و برغان به رودخانه کرج انتقاد کرد و آن را منشاء بسیاری از مشکلات بهداشتی و زیست محیطی دانست.

کرج-خبرنگار جام‌ جم: به نقل از پایگاه خبری شورای اسلامی شهر کرج؛ عباس زارع در نطق پیش از دستور در ابتدای پنجاه و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کرج به شدت از اجرای پروژه انتقال تونلی آب از سد امیرکبیر به تهران انتقاد کرد و از شرکت آب منطقه ای استان‌های تهران و البرز تقاضا کرد با در نظر گرفتن تهدیدات مخرب زیست محیطی آن، دستور لازم برای بازنگری در اجرای این طرح میلیاردها تومانی را صادر کنند.

وی از تضعیف سفره‌های آب زیرزمینی، تخریب پوشش گیاهی منطقه، تشدید بیابان زایی، ایجاد کانون‌های ریزگرد، تهدید حیات برخی گونه‌های جانوری و تاثیرات سوء بر اکوسیستم منطقه به عنوان گوشه‌هایی از تهدیدهای زیست محیطی این انتقال یاد کرد و اظهار داشت: متاسفانه برغم انتقادات شدید تشکل‌های مردم نهاد و مسئولان محلی نسبت به اجرای این طرح، شرکت آب منطقه‌ای تهران بر عملیاتی کردن آن اصرار می‌ورزد.

زارع با اشاره به تحویل 1.5 هکتار از اراضی اطراف رودخانه توسط شهرداری کرج به شرکت آب و فاضلاب استان تهران جهت احداث تصفیه خانه آب شرب، تصریح کرد: متاسفانه به دلیل عدم وجود تصفیه خانه در حال حاضر حق‌آبه شرب ما از رودخانه کرج صفر است و انتظار می‌رود در صورتی که شرکت آبفا اراده‌ای برای احداث آن ندارد، حداقل زمین مذکور به عنوان سرمایه شهری بازپس گیری شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش، ساماندهی فاضلاب شهری را از اولویت‌های زیست محیطی کرج برشمرد و با بیان اینکه فاضلاب غیر بهداشتی منشاء بسیاری از بیماری‌ها و آلودگی‌ها می‌باشد و می‌تواند بر وضعیت آب و هوا نیز اثر سوء بگذارد، عنوان کرد: این وضعیت به ویژه در اسلام آباد و سهرابیه اسفبار گزارش می‌شود و انتظار می‌رود نهادهای مربوطه برای ایجاد شبکه جامع فاضلاب شهری اقدامات لازم را به عمل آورند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای پنجم کلانشهر کرج در پایان خواستار ساماندهی معتادین متهاجر حاشیه رودخانه کرج شد که آسیب‌ها و مشکلات متعدد امنیتی، فرهنگی و اجتماعی را برای شهر و شهروندان ایجاد کرده و در بحث سیما و منظر شهری نیز منشاء آلایندگی‌های بصری هستند و از نیروی انتظامی تقاضا کرد که به این مطالبه جدی مردم توجه ویژه داشته باشد.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر