تولید لوازم الکتریکی در کارگاه بانوی کارآفرین البرزی

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

تولید لوازم الکتریکی در کارگاه بانوی کارآفرین البرزی

تولید لوازم الکتریکی در کارگاه بانوی کارآفرین البرزی
1397/2/26
12:43 1395

زن سرپرست خانوار البرزی با دریافت تسهیلات اشتغال از کمیته امداد و تولید لوازم الکتریکی، ضمن خودکفایی و کسب استقلال اقتصادی، برای ۱۱ نفر نیز کارآفرینی کرده است.

به گزارش جام‌جم البرز و به نقل از کمیته امداد؛ وی پس از شکست در زندگی مشترک با توصیه یکی از دوستان و مراجعه به کمیته امداد ۱۵ میلیون تومان وام اشتغال قرض‌الحسنه بلندمدت دریافت کرده است و با کمک سرمایه اولیه خود یک دستگاه سی ان سی خریداری و کارگاه را راه‌اندازی می‌کند.

این بانوی سختکوش با اشاره به گوشه‌هایی از زندگی پرفراز و نشیب خود گفت: درسال ۷۴ ازدواج کردم و صاحب یک فرزند دختر شدم؛ همسرم اهل کارکردن نبود، همیشه یا در خانه بود یا با دوستانش مشغول خوش‌گذرانی، بنابراین به‌ناچار مجبور شدم برای تأمین مخارج خانه در یک شرکت حسابداری کارکنم. بعد از ۱۲ سال زندگی دیگر نتوانستم تحمل کنم و از شوهرم جدا شده و سرپرستی دختر ده‌ساله‌ام را بر عهده گرفتم و زندگی جدیدی را آغاز کردم.

زن سرپرست خانوار البرزی با بیان اینکه پس از طلاق به خانه پدری برمی‌گردد و در زیرزمین زندگی می‌کند، افزود: در ابتدا تصمیم گرفتم ادامه تحصیل بدهم لذا پس از مدتی در رشته حقوق دانشگاه پیام نور کرج قبول شدم؛ هم‌زمان درس می‌خواندم و کار می‌کردم و چرخ زندگی را می‌چرخاندم.

وی ادامه داد: بر اساس علاقه‌ام یک دوره الکترونیک را در جهاد دانشگاهی گذراندم و این نقطه شروع ورود من به عرصه تولید لوازم الکتریکی و قطعات الکترونیکی بود.

گفتنی است وی هم اکنون تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد رشته حقوق به پایان رسانده و تنها دخترش دانشجوی رشته روباتیک هست و با درآمد حداقل ماهیانه سه میلیون تومان خودکفا شده است.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر