اخبار

 آخرین اخبار 
  • مصاف گل ریحان البرز مقابل سپید رود رشت تیم فوتبال گل ریحان البرز امروز یکشنبه ۲۲ تیرماه 99 مقابل سپید رود رشت صف آرایی می‌کند.
  • عفاف و حجاب نشان دهنده کرامت انسان است رئیس کمیسیون خدمات شهری و ایمنی شورای شهر کرج: رعایت حجاب نه تنها برای خود زن ارزش‌آفرین بوده و موجب حفظ کرامت انسانی می‌شود بلکه موجب سلامت روحی و حفظ ارزش‌های انسانی، کاهش چشمگیر آسیب‌های فردی و اجتماعی، آرامش و پایداری و استحکام نهاد مقدس خانواده، تربیت صحیح فرزندان و پاک نگه‌داشتن محیط اجتماع می‌شود.
  • سال ۱۴۰۱، استان البرز سبز خواهد شد تا پایان سال ۹۸، مجموعاً ۳۳۲ واحد صنعتی گازدار شده که این میزان، معادل ۹۶ درصد برنامه تعیین‌شده بود، ضمن آن که ۲۶۳ مورد واحد صنعتی دیگر هم در حال اجراست که ان‌شاءالله بزودی به مرحله بهره‌برداری خواهد رسید.
  • دیدارمدیر ومسئولین دوایر مختلف بهزیستی ساوجبلاغ با فرماندار مهندس ورزشی به مناسبت هفته بهزیستی با رییس اداره ومدیران زیرمجموعه بهزیستی ساوجبلاغ دیدار وگفتگو کرد.
  • با ماسك خانگی از ابتلا به كرونا پیشگیری كنید دکتر سید حمیدرضا مژگانی متخصص ویروس شناسی پزشکی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز : اگر تهیه ماسک سه لایه و دیگر ماسک های موجود برایتان مقدور نیست، از ماسک خانگی استفاده کنید. ماسک خانگی را چگونه تهیه کنیم تا بیشترین اثر پیشگیری را داشته باشد؟
  • چگونگی کنترل هیجان و راه های مدیریت آن همه افراد در برهه هایی از زندگی خود با مشکلات و بحران هایی رو به رو میشوند.این مشکلات میتواند ناشی از مسائل و استرس های محیطی و یا از بحران های درون روانی باشند.
  • عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در محور کرج –چالوس محسن موسوی مدیر تعاون روستایی استان گفت : در راستاي اجراي مصوبات ستاد تنظيم بازار استان و عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در جایگاههای موقت و دائم ، در سه نقطه از محور کرج – چالوس ؛ دهستان آدران جنب مجموعه دیپلمات ، دهستان آسارا محله ری زمین جنب مسجد الزهرا س و دهستان نساء ورودی روستای امام چشمه با محوریت اجرا توسط بخشداری ، بسیج مردمی و تعاون روستایی به منظور سهولت در امر خرید شهروندان و مسافران ایجاد و راه اندازی گردید .
  • تشریح عملکرد بهزیستی استان با شعار شفافیت ، تحول خدمت، ارتقای سلامت اجتماعی خانواده دکتر اسدالله حیدری مدیر کل بهزیستی استان البرز صبح امروز بیست و دوم تیرماه در نشست خبری با اصحاب محترم رسانه که به صورت ویدیو کنفرانس به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی و چهلمین سالگرد تاسیس سازمان بهزیستی برگزارشد، ضمن گرامیداشت این رخداد اظهار کرد: امسال از سوی سازمان بهزیستی کشور از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۷ تیرماه هفته بهزیستی با شعار بهزیستی در گام دوم شفافیت، تحول خدمت، ارتقای سلامت اجتماعی در خانواده نامگذاری شده است.
  • آغاز فعالیت کارگاه‌های مجازی کانون البرز کارگاه‌های تخصصی برخط کانون البرز از روز یک‌شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ فعالیت خود را آغاز کردند.
  • سند همکاری ایران و چین سخنگوی وزارت امورخارجه اعلام کرد: «سندهمکاری ایران چین » برای نشان دادن همه جانبه و استراتژیک بودن رابطه ما با چین است و هم چنین به آن ها نشان دهیم که نگاه ما به روابط با چین مقطعی نیست و افق ۲۵ ساله دارد و باید به تایید نمایندگان مجلس نیز برسد.

کاروانسرایی در قلب کرج

امیر حسین حسنی

کاروانسرایی در قلب کرج
1396/1/19

نام: کاروانسر
نام خانوادگی:  شاه عباسی
محل زندگی: استان البرز
 محل تولد: شهرستان کرج
 زمان تولد: عهد صفوی
شماره ثبت در آثار ملی: 1368
مهمترین خدمات: در زمان خود در شاهراه ارتباطی ابریشم و مسیر شرق به غرب ایران قرار داشت.
مساحت کل: 6000 متر مربع
تعداد شاه نشین: 2 عدد
تعداد حجره جهت اسکان مسافران: 22 حجره
تعداد بارنداز: 5 بارانداز
زمان واگذاری برای مرمت: 1385
آغاز مرمت: 1386
مصالح به کار رفته:  سنگ و آجر
زمان اتمام مرمت: سال 1394 کاروانسرا بعد از مرمت جهت بهره برداری در اختیار کانون جهانگردی و اتومبیل رانی قرار گرفت.
خدمات:  کاروانسرای شاه عباسی کرج اکنون با داشتن تالارهای پذیرایی و نگارخانه، چایخانه، بازارچه صنایع دستی و هنرهای سنتی، رستوران سنتی و ارایه غذاهای اصیل ایرانی در محیطی دلنشین و تاریخی، یکی از مراکز اصلی پذیرایی در استان البرز و کشور به شمار می رود. برگزاری همایش ها و سمینارهای تخصصی مرتبط با گردشگری نیز از دیگر اهداف این مجموعه بزرگ فرهنگی و پذیرایی با هدف احیاء و توسعه فرهنگ میهمان نوازی ایرانی است .
تاریخ گشایش در عصر جدید: این کاروانسرا در سال 1394 در زمان ریاست جمهوری جناب آقای دکتر روحانی و همزمان با ریاست جناب آقای دکتر سلطانی فر بر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به عنوان یک مجموعه گردشگری و پذیرایی بازگشایی شده و در خدمت عموم هموطنان عزیز و گرامی قرار دارد.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر