کاروانسرایی در قلب کرج

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • خرمالو ضد کم خونی افراد مبتلا به کم‌خونی "خرمالو" بخورند. خبرنگار جام جم البرز: میوه خرمالو سرشار از ویتامین های آ، ب و ث است همچنین حاوی مواد معدنی مانند کلسیم، گوگرد، آهن، فسفر، منیزیم و پتاسیم است.
  • بسیج، خانه من است خبرنگار جام جم البرز: شهيد «سيد مصطفي حسيني» در بيست وششم بهمن ماه 1343 دريك خانواده مذهبي در چهارصد دستگاه كرج متولد شد. با پیروزی انقلاب و با تشکیل سپاه و پس از آن بسيج در سال 58، به سوي اين بازوان انقلاب رفت و اولين دوره آموزشي خود را طي نمود.
  • بررسی مشکلات داروسازان البرزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درحاشیه بازدید از شرکت داروسازی سها : مواد اولیه صنعت داروسازی با ارز 4200 تومانی وارد نمی شود.
  • آبشاری با هفت چشمه دل انگیز و دیدنی آبشار هفت چشمه، در کیلومتر۱۷ جاده کرج - چالوس و در نزدیکی روستای ارنگه واقع شده است.
  • آیا بیمار من پس از سکته مغزی می تواند راه برود؟ وقتی به مجهزترین کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی البرز به نام مجتمع نشاط مراجعه کردیم از تنوع و گستردگی امکانات مفصل این مجتمع حیرت زده شدیم.
  • مسئولان ترافیکی کرج اقدام کنند مسئولان ترافیکی کرج اقدام کنند ترافیک ظهرگاهی و عصرگاهی خیابان های اصلی کرج واقعا عرصه را بر شهروندان تنگ کرده است. لطفا مسئولان ترافیکی کرج با انجام بررسی های میدانی راه حل های بهتری برای خروج از این وضعیت دشوار جستجو نمایند.
  • پیست دیزین درانتظار بازگشایی پیست بین المللی اسکی دیزین درالبرز ،پس از بارش برف مناسب بازگشایی می شود.
  • این پایان راه نیست روایت همت وخودباوری بانوی کارآفرین البرزی را دراین گزارش به تماشا بنشینید.
  • کشف 20 میلیارد ریال کالای احتکاری فرمانده انتظامی البرز گفت : 20 میلیارد ریال انواع ملزومات و نهاده های کشاورزی احتکارشده در استان کشف شد.
  • تا زمانی که کفر هست باید جنگید شهید قنواتی متولد 1339 و از رزمندگان دفاع مقدس بود . از خصوصیات بارز ایشان، صبر بود. واین را همیشه سرلوحه کار خود قرارداده بود. و همین طور به خانواده اش سفارش می کرد.

کاروانسرایی در قلب کرج

امیر حسین حسنی

کاروانسرایی در قلب کرج
1396/1/19
12:43 1395

نام: کاروانسر
نام خانوادگی:  شاه عباسی
محل زندگی: استان البرز
 محل تولد: شهرستان کرج
 زمان تولد: عهد صفوی
شماره ثبت در آثار ملی: 1368
مهمترین خدمات: در زمان خود در شاهراه ارتباطی ابریشم و مسیر شرق به غرب ایران قرار داشت.
مساحت کل: 6000 متر مربع
تعداد شاه نشین: 2 عدد
تعداد حجره جهت اسکان مسافران: 22 حجره
تعداد بارنداز: 5 بارانداز
زمان واگذاری برای مرمت: 1385
آغاز مرمت: 1386
مصالح به کار رفته:  سنگ و آجر
زمان اتمام مرمت: سال 1394 کاروانسرا بعد از مرمت جهت بهره برداری در اختیار کانون جهانگردی و اتومبیل رانی قرار گرفت.
خدمات:  کاروانسرای شاه عباسی کرج اکنون با داشتن تالارهای پذیرایی و نگارخانه، چایخانه، بازارچه صنایع دستی و هنرهای سنتی، رستوران سنتی و ارایه غذاهای اصیل ایرانی در محیطی دلنشین و تاریخی، یکی از مراکز اصلی پذیرایی در استان البرز و کشور به شمار می رود. برگزاری همایش ها و سمینارهای تخصصی مرتبط با گردشگری نیز از دیگر اهداف این مجموعه بزرگ فرهنگی و پذیرایی با هدف احیاء و توسعه فرهنگ میهمان نوازی ایرانی است .
تاریخ گشایش در عصر جدید: این کاروانسرا در سال 1394 در زمان ریاست جمهوری جناب آقای دکتر روحانی و همزمان با ریاست جناب آقای دکتر سلطانی فر بر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به عنوان یک مجموعه گردشگری و پذیرایی بازگشایی شده و در خدمت عموم هموطنان عزیز و گرامی قرار دارد.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر