کاروانسرایی در قلب کرج

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • گروه‌های 8 گانه لیگ قهرمانان آسیا تکمیل شد با صعود ذوب آهن و حذف سایپا گروه‌های 8 گانه لیگ قهرمانان آسیا تکمیل شد.
  • تنها یاریگرتان، خدا باشد شهید «محمد محمد پور» در سال،1340 در یکی از روستاهای شهرستان «هشترود» زمانی که قحطی و خشکسالی در آن منطقه عارض شده بود، چشم به جهان گشود. دوران کودکی و نوجوانی خود را که همراه با از کار افتادگی پدرش بود توام با سختی و مشقت فراوان در کنار خانواده ایثارگرش سپری نمود و در همان دوران کلیه امور مربوط به خانه و کشاورزی را بر دوش می کشید و جهت مرتفع شدن مشکلات مادی خانواده با دستمزد اندک به کار در خارج از منزل همت می گماشت.
  • آموزش فرهنگ رانندگی را باید از مدارس شروع کرد شهردار کرج گفت: سازمان های مردم نهاد نقش به سزایی در ارتقاء فرهنگ ترافیکی، کاهش حوادث و افزایش ایمنی در رانندگی دارند.
  • نخود مانع تغییر DNA نخود از تشکیل سلول های سرطانی ناشی از تغییر DNA جلوگیری میکند.
  • پیام های مردمی خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن026-32210009دفتر تحریریه روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.
  • ایجاد بسترهای لازم برای شادی مردم رئیس کمیسیون نظارت و تحول ادرای شورای اسلامی شهر کرج گفت:دو مجتمع تفریحی گردشگری در باغ جهان و حصار کرج با همکاری بخش خصوصی احداث می شود.
  • سرپرست دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری البرز منصوب شد استاندار البرز با صدور حکمی سعید شفیعیان را به عنوان سرپرست دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری البرز منصوب کرد.
  • همایش بزرگ سرمایه گذاری در شهر جدید هشتگرد همایش سرمایه گذاری در شهر جدید هشتگرد با حضور مهندس طاهرخانی معاون وزیر مسکن و شهرسازی در امور شهرهای جدید کشور، مهندس ارتقائی معاون عمرانی استانداری البرز و فرماندار شهر کرج، دکتر جعفری مدیر عامل شهر جدید هشتگرد، شهرداران قدیم و جدید هشتگرد و جمع زیادی از سرمایه گذاران بخش های مختلف کشور در محل پارک گلستان شهر جدید هشتگرد برگزار گردید.
  • رییس پلیس راهور گفت طرح زوج و فرد در استان قابل اجرا نیست رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز خواستار در اختیار گرفتن کنترل دوربینهای شهری شد.
  • پرواز بادبادک‌ها در آسمان کرج جشنواره بادبادک‌ها با حضور بیش از پانصد نفر از خانواده‌های کرجی در پارک باغستان کرج برگزار شد.

کاروانسرایی در قلب کرج

امیر حسین حسنی

کاروانسرایی در قلب کرج
1396/1/19
12:43 1395

نام: کاروانسر
نام خانوادگی:  شاه عباسی
محل زندگی: استان البرز
 محل تولد: شهرستان کرج
 زمان تولد: عهد صفوی
شماره ثبت در آثار ملی: 1368
مهمترین خدمات: در زمان خود در شاهراه ارتباطی ابریشم و مسیر شرق به غرب ایران قرار داشت.
مساحت کل: 6000 متر مربع
تعداد شاه نشین: 2 عدد
تعداد حجره جهت اسکان مسافران: 22 حجره
تعداد بارنداز: 5 بارانداز
زمان واگذاری برای مرمت: 1385
آغاز مرمت: 1386
مصالح به کار رفته:  سنگ و آجر
زمان اتمام مرمت: سال 1394 کاروانسرا بعد از مرمت جهت بهره برداری در اختیار کانون جهانگردی و اتومبیل رانی قرار گرفت.
خدمات:  کاروانسرای شاه عباسی کرج اکنون با داشتن تالارهای پذیرایی و نگارخانه، چایخانه، بازارچه صنایع دستی و هنرهای سنتی، رستوران سنتی و ارایه غذاهای اصیل ایرانی در محیطی دلنشین و تاریخی، یکی از مراکز اصلی پذیرایی در استان البرز و کشور به شمار می رود. برگزاری همایش ها و سمینارهای تخصصی مرتبط با گردشگری نیز از دیگر اهداف این مجموعه بزرگ فرهنگی و پذیرایی با هدف احیاء و توسعه فرهنگ میهمان نوازی ایرانی است .
تاریخ گشایش در عصر جدید: این کاروانسرا در سال 1394 در زمان ریاست جمهوری جناب آقای دکتر روحانی و همزمان با ریاست جناب آقای دکتر سلطانی فر بر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به عنوان یک مجموعه گردشگری و پذیرایی بازگشایی شده و در خدمت عموم هموطنان عزیز و گرامی قرار دارد.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر