مهندس یگانه شهردار هشتگرد تأکید کرد

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • گروه‌های 8 گانه لیگ قهرمانان آسیا تکمیل شد با صعود ذوب آهن و حذف سایپا گروه‌های 8 گانه لیگ قهرمانان آسیا تکمیل شد.
  • تنها یاریگرتان، خدا باشد شهید «محمد محمد پور» در سال،1340 در یکی از روستاهای شهرستان «هشترود» زمانی که قحطی و خشکسالی در آن منطقه عارض شده بود، چشم به جهان گشود. دوران کودکی و نوجوانی خود را که همراه با از کار افتادگی پدرش بود توام با سختی و مشقت فراوان در کنار خانواده ایثارگرش سپری نمود و در همان دوران کلیه امور مربوط به خانه و کشاورزی را بر دوش می کشید و جهت مرتفع شدن مشکلات مادی خانواده با دستمزد اندک به کار در خارج از منزل همت می گماشت.
  • آموزش فرهنگ رانندگی را باید از مدارس شروع کرد شهردار کرج گفت: سازمان های مردم نهاد نقش به سزایی در ارتقاء فرهنگ ترافیکی، کاهش حوادث و افزایش ایمنی در رانندگی دارند.
  • نخود مانع تغییر DNA نخود از تشکیل سلول های سرطانی ناشی از تغییر DNA جلوگیری میکند.
  • پیام های مردمی خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن026-32210009دفتر تحریریه روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.
  • ایجاد بسترهای لازم برای شادی مردم رئیس کمیسیون نظارت و تحول ادرای شورای اسلامی شهر کرج گفت:دو مجتمع تفریحی گردشگری در باغ جهان و حصار کرج با همکاری بخش خصوصی احداث می شود.
  • سرپرست دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری البرز منصوب شد استاندار البرز با صدور حکمی سعید شفیعیان را به عنوان سرپرست دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری البرز منصوب کرد.
  • همایش بزرگ سرمایه گذاری در شهر جدید هشتگرد همایش سرمایه گذاری در شهر جدید هشتگرد با حضور مهندس طاهرخانی معاون وزیر مسکن و شهرسازی در امور شهرهای جدید کشور، مهندس ارتقائی معاون عمرانی استانداری البرز و فرماندار شهر کرج، دکتر جعفری مدیر عامل شهر جدید هشتگرد، شهرداران قدیم و جدید هشتگرد و جمع زیادی از سرمایه گذاران بخش های مختلف کشور در محل پارک گلستان شهر جدید هشتگرد برگزار گردید.
  • رییس پلیس راهور گفت طرح زوج و فرد در استان قابل اجرا نیست رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز خواستار در اختیار گرفتن کنترل دوربینهای شهری شد.
  • پرواز بادبادک‌ها در آسمان کرج جشنواره بادبادک‌ها با حضور بیش از پانصد نفر از خانواده‌های کرجی در پارک باغستان کرج برگزار شد.

مهندس یگانه شهردار هشتگرد تأکید کرد

امیر حسین حسنی

مهندس یگانه شهردار هشتگرد تأکید کرد
1396/1/19
12:43 1395

یکی از شاخصه های مهم شهری توسعه فضای سبز است که نقش بسیار مهمی در روحیه بخشی و ارتقای سطح سلامت روح و روان شهروندان دارد و از طرفی نیز باعث ارتقای سرانه فضای سبز شهری و به عنوان یک المان همیشه سبز در پیشانی شهرها هویدا است .
ساوجبلاغ- خبرنگار جام جم: توجه به فضای سبز به طور عام و خاص مورد قبول همه شهروندان است و علاوه بر آن باعث ارتقای سطح سلامتی روحی و روانی شهروندان نیز خواهد شد، لذا شهرداری ها همواره به این اصل مهم توجه ویژه ای دارند و با کاشت چمن، درخت و درختچه، گل های تزئینی و سایر گل ها و احداث فضاهای سبز جدید به دنبال  توسعه فضای سبز شهری بوده و خواهند بود.
شهرداری هشتگرد نیز در این راستا در سال های اخیر با به کارگیری کارشناسان و متخصصان و بهره گیری از ظرفیت و پتانسیل خود توانسته است با توسعه فضای سبز گام های موثری در این زمینه بردارد به طوری که سرانه فضای سبز هشتگرد اختلاف چشمگیری با استانداردهای کشور  داشته و این حاصل تلاش و برنامه ریزی های صورت گرفته است. متوسط سرانه فضای سبز در ایران 12 مترمربع برای هر نفر است که این رقم در هشتگرد بیش از یک و نیم برابر می باشد .
مهندس یگانه شهردار هشتگرد در بازدید از پروژه های عمرانی شهرداری، بهسازی بوستان سلامت را از اولویت های کاری واحد فضای سبز دانستند. وی از طراحی و نصب 33 عدد سکو و آلاچیق دو منظوره در این بوستان خبر داد که علاوه بر استفاده تفریحی شهروندان در مواقع بحران نیز جهت اسکان مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت .
شهردار هشتگرد از اجرای مراحل پایانی این پروژه خبر داد که با خاکریزی و تسطیح خاک به عمق متوسط 50 سانتی متر در کل بوستان و 3100 متر لوله گذاری جهت آبیاری و نصب مبلمان پارکی شامل نیمکت، سطل زباله و... در حال انجام است .
شایان ذکر است کاشت بیش از 2000 اصله نهال و نصب لوازم تندرستی ویژه جانبازان و معلولین از موارد دیگر اجرا شده در این پروژه بوده و با جنگل کاری این بوستان، به میزان 600 هزار لیتر به صورت روزانه در مصرف آب صرفه جویی خواهد شد .
گفتنی است بوستان تندرستی با وسعت بیش از 6 هکتار در ضلع شمالی شهر هشتگرد واقع شده است و شهرداری هشتگرد در سال جاری در حاشیه این بوستان اقدام به احداث زمین بازی چند منظوره ای شامل زمین والیبال، فوتسال و بسکتبال با مساحت 2700 متر مربع نموده است .

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر