مهندس یگانه شهردار هشتگرد تأکید کرد

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • خرمالو ضد کم خونی افراد مبتلا به کم‌خونی "خرمالو" بخورند. خبرنگار جام جم البرز: میوه خرمالو سرشار از ویتامین های آ، ب و ث است همچنین حاوی مواد معدنی مانند کلسیم، گوگرد، آهن، فسفر، منیزیم و پتاسیم است.
  • بسیج، خانه من است خبرنگار جام جم البرز: شهيد «سيد مصطفي حسيني» در بيست وششم بهمن ماه 1343 دريك خانواده مذهبي در چهارصد دستگاه كرج متولد شد. با پیروزی انقلاب و با تشکیل سپاه و پس از آن بسيج در سال 58، به سوي اين بازوان انقلاب رفت و اولين دوره آموزشي خود را طي نمود.
  • بررسی مشکلات داروسازان البرزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درحاشیه بازدید از شرکت داروسازی سها : مواد اولیه صنعت داروسازی با ارز 4200 تومانی وارد نمی شود.
  • آبشاری با هفت چشمه دل انگیز و دیدنی آبشار هفت چشمه، در کیلومتر۱۷ جاده کرج - چالوس و در نزدیکی روستای ارنگه واقع شده است.
  • آیا بیمار من پس از سکته مغزی می تواند راه برود؟ وقتی به مجهزترین کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی البرز به نام مجتمع نشاط مراجعه کردیم از تنوع و گستردگی امکانات مفصل این مجتمع حیرت زده شدیم.
  • مسئولان ترافیکی کرج اقدام کنند مسئولان ترافیکی کرج اقدام کنند ترافیک ظهرگاهی و عصرگاهی خیابان های اصلی کرج واقعا عرصه را بر شهروندان تنگ کرده است. لطفا مسئولان ترافیکی کرج با انجام بررسی های میدانی راه حل های بهتری برای خروج از این وضعیت دشوار جستجو نمایند.
  • پیست دیزین درانتظار بازگشایی پیست بین المللی اسکی دیزین درالبرز ،پس از بارش برف مناسب بازگشایی می شود.
  • این پایان راه نیست روایت همت وخودباوری بانوی کارآفرین البرزی را دراین گزارش به تماشا بنشینید.
  • کشف 20 میلیارد ریال کالای احتکاری فرمانده انتظامی البرز گفت : 20 میلیارد ریال انواع ملزومات و نهاده های کشاورزی احتکارشده در استان کشف شد.
  • تا زمانی که کفر هست باید جنگید شهید قنواتی متولد 1339 و از رزمندگان دفاع مقدس بود . از خصوصیات بارز ایشان، صبر بود. واین را همیشه سرلوحه کار خود قرارداده بود. و همین طور به خانواده اش سفارش می کرد.

مهندس یگانه شهردار هشتگرد تأکید کرد

امیر حسین حسنی

مهندس یگانه شهردار هشتگرد تأکید کرد
1396/1/19
12:43 1395

یکی از شاخصه های مهم شهری توسعه فضای سبز است که نقش بسیار مهمی در روحیه بخشی و ارتقای سطح سلامت روح و روان شهروندان دارد و از طرفی نیز باعث ارتقای سرانه فضای سبز شهری و به عنوان یک المان همیشه سبز در پیشانی شهرها هویدا است .
ساوجبلاغ- خبرنگار جام جم: توجه به فضای سبز به طور عام و خاص مورد قبول همه شهروندان است و علاوه بر آن باعث ارتقای سطح سلامتی روحی و روانی شهروندان نیز خواهد شد، لذا شهرداری ها همواره به این اصل مهم توجه ویژه ای دارند و با کاشت چمن، درخت و درختچه، گل های تزئینی و سایر گل ها و احداث فضاهای سبز جدید به دنبال  توسعه فضای سبز شهری بوده و خواهند بود.
شهرداری هشتگرد نیز در این راستا در سال های اخیر با به کارگیری کارشناسان و متخصصان و بهره گیری از ظرفیت و پتانسیل خود توانسته است با توسعه فضای سبز گام های موثری در این زمینه بردارد به طوری که سرانه فضای سبز هشتگرد اختلاف چشمگیری با استانداردهای کشور  داشته و این حاصل تلاش و برنامه ریزی های صورت گرفته است. متوسط سرانه فضای سبز در ایران 12 مترمربع برای هر نفر است که این رقم در هشتگرد بیش از یک و نیم برابر می باشد .
مهندس یگانه شهردار هشتگرد در بازدید از پروژه های عمرانی شهرداری، بهسازی بوستان سلامت را از اولویت های کاری واحد فضای سبز دانستند. وی از طراحی و نصب 33 عدد سکو و آلاچیق دو منظوره در این بوستان خبر داد که علاوه بر استفاده تفریحی شهروندان در مواقع بحران نیز جهت اسکان مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت .
شهردار هشتگرد از اجرای مراحل پایانی این پروژه خبر داد که با خاکریزی و تسطیح خاک به عمق متوسط 50 سانتی متر در کل بوستان و 3100 متر لوله گذاری جهت آبیاری و نصب مبلمان پارکی شامل نیمکت، سطل زباله و... در حال انجام است .
شایان ذکر است کاشت بیش از 2000 اصله نهال و نصب لوازم تندرستی ویژه جانبازان و معلولین از موارد دیگر اجرا شده در این پروژه بوده و با جنگل کاری این بوستان، به میزان 600 هزار لیتر به صورت روزانه در مصرف آب صرفه جویی خواهد شد .
گفتنی است بوستان تندرستی با وسعت بیش از 6 هکتار در ضلع شمالی شهر هشتگرد واقع شده است و شهرداری هشتگرد در سال جاری در حاشیه این بوستان اقدام به احداث زمین بازی چند منظوره ای شامل زمین والیبال، فوتسال و بسکتبال با مساحت 2700 متر مربع نموده است .

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر