اعزام ۳۰ نفر برای شرکت در مسابقات جهانی گرجستان

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

اعزام ۳۰ نفر برای شرکت در مسابقات جهانی گرجستان

اعزام ۳۰ نفر برای شرکت در مسابقات جهانی گرجستان
1397/5/8
12:43 1395

دکتر سایان جوانترین دانشمند و فیلسوف ایرانی که بنیانگذار سبک علمی ورزشی سایان در کشور است، از اعزام ۳۰ نفر از شاگردانش برای شرکت در مسابقات جهانی گرجستان اگوست ۲۰۱۸ خبر داد و گفت: این مسابقات در بخش رینگی مبارزات هنرهای فردی شمشیر، چوب، نانچیکو، تریکینگ (شکستن اجسام سخت) در رده‌های سنی خردسالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسال و با حضور کشورهایی چون روسیه، اسپانیا، اکراین، ترکیه، پاکستان، هند و... در دهم مرداد ماه سال جاری به‌مناسبت عید گرجی‌ها در گرجستان برگزار می‌شود.

کرج-خبرنگار جام‌جم: دکتر محمد حسین پور که از افتخارآفرینان کشور با کارنامه درخشان علمی و ورزشی به شمار می‌رود و خود به عنوان قهرمان در مبارزات آزاد المپیک در سال ۲۰۱۶ میلادی روسیه نشان طلا را به گردن آویخت، با یادآوری این‌که علاوه بر این، مسابقات جهانی هند نیز اواسط آذر ماه امسال برگزار خواهد شد، ضمن سپاسگزاری از امام جمعه و فرماندار شهرستان فردیس جهت حمایت معنوی و تجلیل از قهرمانان دوره قبل که در آن زمان انجام شد و از کمک‌های بی‌دریغ مهندس جلال ناصری مدیر عامل شرکت حلوا شکری عقاب به عنوان حامی و پشتیبان (اسپانسر) بخشی از هزینه‌های این ورزشکاران، محمد علی سلطانی همراه همیشگی، صدا و سیمای استان و تعدای از مدیران مسول نشریات شهرستان و استان البرز، اسامی ساکاری‌یوهایی که به مسابقات جهانی گرجستان با نبود بوجه کافی برای کاهش  هزینه‌ها به‌صورت زمینی اعزام خواهند شد، به شرح ذیل معرفی کرد:

ابوالفضل حسین‌پور- علی اصغر محمدی - محمد تقوی - حسن نگاری امیر اکبری - مهدی رستمی- نوید شجاعی - علیرضا رضوی - میثم بزرگی - علی حبیبی - رضا جمشیدی - علیرضا نگاری - فرحان کرمی - سیامک عابدی - سینا صالحی - اشکان عزتی- پارسا قاضی - علی شهریاری - دانیال رنجبر - سیمین محمدی‌ها - شهرزاد شهریاری - ندا آقاولی - زهرا محمدپور - زهرا کرمی - فاطمه کرمی - هانیه صوفی - امیرعلی سلوکی - آیلین ابراهیمی - آنیسا رهنما - زینب محمد پور.

دکتر سایان که خود علاوه بر مقام اول مسابقات آسیایی کشورهای اسلامی در باکو 2017، قهرمان مبارزات آزاد المپیک 2016 روسیه، قهرمان 2012 ترکیه و 2014 دبی در مبارزات آزاد mma، برنده کاپ طلایی بهترین مربی و بهترین تیم در سال ۲۰۱۷ و برنده کاپ طلایی برترین مربی و بهترین تیم در سال ۲۰۱۸ را نیز در کارنامه خود دارد، توضیح داد: اسامی ورزشکارانی که برشمرده شد، اکنون در حال تمرین و آمادگی برای شرکت در مسابقات جهانی گرجستان هستند.

گفتنی است سبک علمی ورزشی سایان (سلسله ساکاری‌یوها) در کشورهای اروپایی و آسیایی دارای نمایندگانی است و به زودی شاهد تاسیس فدراسیون این سبک ایرانی در کشورمان خواهیم بود.

محمد حسین پور مشهور به دکتر سایان که بنیانگذار این رشته عظیم با شماره مجوز 300353 سبک علمی ورزشی در تاریخ دهم اردیبهشت ماه سال 1397 در ایران است و آوازه شهرتش در جهان پیچیده است، تاکنون قهرمانان بسیاری از طبقات ضعیف جامعه را به صورت رایگان آموزش و پرورش داده است و بیشترین شاگردان رزمی او به مقام‌های بزرگی دست یافته‌اند.

گفتنی است دکتر سایان که یکی از بزرگترین افتخارآفرینان کشور و از چهره‌های مشهور فرهنگی علمی ورزشی در جهان می‌باشد مؤلف 5 جلد کتاب و 2 دایره‌المعارف بزرگ به‌نام‌های دایرةالمعارف هنر در جامعه و رسانه‌های جهانی با 22 فصل و  600 صفحه و با موضوعات بهداشت و سلامت، پزشکی زیبایی، و دایرةالمعارف ساکاری‌یوها با چهار فصل علمی، ورزشی، فلسفی و پزشکی دو زبانه و در 400 صفحه می‌باشد.

وی که ساکن شهرستان فردیس در استان البرز است چندی پیش در گفتگوی تلویزیونی برنامه حالا خورشید شبکه 3 صداوسیما از مسولین شهرستان بخاطر بی مهری آنها نسبت به حمایت از جوانان و نوجوانانی که از دام مخدرات نجات یافته‌اند و اکنون به ورزش سایان روی آورده‌اند، کرد اما این عمل نه تنها آنها را به وظایف خود یادآور نشد بلکه هرگونه امتیاز را از این شهروندان ورزشکار دریغ نمودند.

ما به چشم دیدیم که این جوان بدون هیچ چشم‌داشتی با آموزش رایگان سعی در توسعه سلامت و ورزش دارد و بسیاری از جوانانی که در پارک‌ها و حاشیه‌های شهر دچار درگیری اعتیاد، نا امیدی و خودکشی شده بودند را با آغوشی مهربانانه و با وجود اینکه در سالن تمرین جای برای سوزن انداختن نیست به جامعه بازگردانید. امیدواریم مسولین استانی و شهرستانی وجود این دانشمند جوان در استان البرز را قدر بشناسند و در راستای وظیفه خود که خدمت به شهروندان است به یاری این ورزشکار علمی و ورزشی بیایند.

امیدواریم این تیم ورزشی که با هزینه دکتر سایان و شخصی دوستان شرکت کننده راهی این دوره از مسابقات می‌شوند با  حمایت‌های معنوی امام جمعه و فرماندار شهرستان فردیس بتواند برای سومین بار پرچم پر افتخار ایران را توسط ساکاری‌یوها به اهتزاز در آورد.

در ادامه بخش‌هایی از صحبت‌های دکتر سایان در گفت و گو با خبرنگار ما را می‌خوانیم:

همانطور که اکثریت رشته‌های رزمی ابتدا و انتهای ساکنی دارد یعنی علمی در آن بین وجود ندارد که بشود سازمان بنیادی آن رشته را دوباره گسترش داد و هنرجویان فقط می‌توانند تکرار  کورکورانه کنند، این رشته‌های غربی و شرقی تکراری هنوز مورد استقبال کشورهایی چون ایران می‌باشد، غافل از آنکه بنیانگذارش سال‌هاست زیر خاک خفته و شاگردانش مسیر اشتباه را با عقاید خود دست به دست  می‌رسانند، کاراته یا جودو که در ایران صاحب فدراسیون مجلل هستند و توسط مسولین ایرانی حمایت می‌شوند باید بدانند سبکی را گسترش می‌دهند که سال‌ها پیش، از ذهن یک فرد ژاپنی با فرهنگ و اعتقادات شخصی و الفبای دلخواه چه بد چه خوب برای ما تحمیل شده ( آن شخص برای ما محترم است و ما به‌عنوان استاد آن سبک، عزیزش می‌داریم) اما حتی درمان درد هم باشد مصرف داروی تاریخ گذشته جهل است، باید حقیقت را پذیرفت تا بین بهترین‌ها انتخاب نمود. البته تنها کاراته منظور ما نیست، بلکه تکواندو هاپکیدو از اعتقادات کره‌ای‌ها ، ژیمناستیک از سوئدی‌ها، بوکس از آمریکایی‌ها، ووشو کونگ فو از چینی‌ها، پارکور از فرانسوی‌ها، جوجیتسو نینجا از ژاپنی‌ها و.... برای ما دیکته شده است.

برای ارج نهادن به فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای حمایت از فرهنگ و کالای ایرانی، ما نیز بر آن شدیم تا به‌عنوان جوان‌ترین ابداع‌گر سبک علمی ورزشی در این حوزه آتش به اختیار باشیم لذا از مسئولان مربوطه می‌خواهیم با نگاه وطن‌دوستانه ما را در در تاسیس فدراسیون این سبک ایرانی یاری نمایند.

 

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر