اصحاب قلم و عاطفه

اخبار

 آخرین اخبار 

اصحاب قلم و عاطفه

حمید رضاپور

اصحاب قلم و عاطفه
1397/5/16

جوانان در انتخاب شغل خود بسیار حساس هستند و تا جایی که ممکن است، به گونه‌ای دست به انتخاب می‌زنند که هم راحت باشد و هم بدون استرس. اما در این بین جوانانی یافت می‌شوند که شغلی را انتخاب می‌کند که از قضا هم استرس دارد و هم بی‌بهره از بهره‌های مالی و مادی عموم مشاغل دیگر است. تا آن‌جا که دومین (و به نقلی اولین) شغل پر زحمت و پر استرس جهان نامیده می‌شود. شغلی که تنها و تنها عشق است و عشق و جز عشق در آن چیزی نیست.

آری! از اصحاب قلم و عاطفه می‌گویم‌، خبرنگارانی که جز استرس و عجله چیزی عایدشان نمی‌شود، اما شوری که در دل دارند آنان را پایدار و مستحکم نگاه می‌دارد

در هرم گرما و سوز سرما، در تعطیلی و پس از پایان ساعات کار اداری، وجود تحمل برخوردهای سرد و از این قبیل، نه تنها خسته‌شان نمی‌کند بلکه عشق‌شان را نیز بیشتر می‌کند.

از کل سال، یک روز با عنوان «خبرنگار» در تقویم نگاشته شده است، اما به‌راستی هر روز سال روز خبرنگاران پر تلاش است.

بر مسئولان امر فرض است تا در راستای تامین معیشت این قشر فرهنگی بیشتر تلاش کنند تا آنان بدون دغدغه معاش، به فکر نقادی عرصه‌های مختلف کشور باشند.

امنیت شغلی، بیمه درمانی و بازنشستگی، بیمه تکمیلی، رفاه، وسیله نقلیه، مسکن، حقوق مناسب، امنیت روانی و... از جمله خواسته‌های به‌حق فعالان عرصه خبر است.  

در این باب سخن‌ها فراوان است، اما گوش شنوا می‌خواهد و کسی که عمل نماید.

۱۷ مرداد ماه روز خبرنگار را به همکاران عزیز و سخت کوشم، خبرنگاران، عکاسان، دبیران سرویس، مدیران مسول، صفحه بندها، گرافیست‌ها و تمامی اهالی عرصه مطبوعات تبریک می‌گویم.

حمید رضاپور نائینی

سرپرست تحریریه خبر جام‌جم استان البرز

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.