قاصدک

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • گروه‌های 8 گانه لیگ قهرمانان آسیا تکمیل شد با صعود ذوب آهن و حذف سایپا گروه‌های 8 گانه لیگ قهرمانان آسیا تکمیل شد.
  • تنها یاریگرتان، خدا باشد شهید «محمد محمد پور» در سال،1340 در یکی از روستاهای شهرستان «هشترود» زمانی که قحطی و خشکسالی در آن منطقه عارض شده بود، چشم به جهان گشود. دوران کودکی و نوجوانی خود را که همراه با از کار افتادگی پدرش بود توام با سختی و مشقت فراوان در کنار خانواده ایثارگرش سپری نمود و در همان دوران کلیه امور مربوط به خانه و کشاورزی را بر دوش می کشید و جهت مرتفع شدن مشکلات مادی خانواده با دستمزد اندک به کار در خارج از منزل همت می گماشت.
  • آموزش فرهنگ رانندگی را باید از مدارس شروع کرد شهردار کرج گفت: سازمان های مردم نهاد نقش به سزایی در ارتقاء فرهنگ ترافیکی، کاهش حوادث و افزایش ایمنی در رانندگی دارند.
  • نخود مانع تغییر DNA نخود از تشکیل سلول های سرطانی ناشی از تغییر DNA جلوگیری میکند.
  • پیام های مردمی خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن026-32210009دفتر تحریریه روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.
  • ایجاد بسترهای لازم برای شادی مردم رئیس کمیسیون نظارت و تحول ادرای شورای اسلامی شهر کرج گفت:دو مجتمع تفریحی گردشگری در باغ جهان و حصار کرج با همکاری بخش خصوصی احداث می شود.
  • سرپرست دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری البرز منصوب شد استاندار البرز با صدور حکمی سعید شفیعیان را به عنوان سرپرست دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری البرز منصوب کرد.
  • همایش بزرگ سرمایه گذاری در شهر جدید هشتگرد همایش سرمایه گذاری در شهر جدید هشتگرد با حضور مهندس طاهرخانی معاون وزیر مسکن و شهرسازی در امور شهرهای جدید کشور، مهندس ارتقائی معاون عمرانی استانداری البرز و فرماندار شهر کرج، دکتر جعفری مدیر عامل شهر جدید هشتگرد، شهرداران قدیم و جدید هشتگرد و جمع زیادی از سرمایه گذاران بخش های مختلف کشور در محل پارک گلستان شهر جدید هشتگرد برگزار گردید.
  • رییس پلیس راهور گفت طرح زوج و فرد در استان قابل اجرا نیست رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز خواستار در اختیار گرفتن کنترل دوربینهای شهری شد.
  • پرواز بادبادک‌ها در آسمان کرج جشنواره بادبادک‌ها با حضور بیش از پانصد نفر از خانواده‌های کرجی در پارک باغستان کرج برگزار شد.

قاصدک

قاصدک
1397/6/3
12:43 1395

نیایش

الهی رحمتت را شاملم کن

سراپا عیب ونقصم؛کاملم کن

کمال آدمیت حق شناسیست

به جمع حق شناسان واصلم کن

هزاران مشکلم درکار باشد

ز لطف خویش حل مشکلم کن

منم غافل خدایا آگهم ساز

منم جاهل خدایا عاقلم کن

نخستین منزل کوی تو تقواست

الهی ساکن این منزلم کن

گرد آورنده : مه جبین حکیمی آسیابر  از عظیمیه

***

قصه ی ناب

کیفر سازش با گناهکاران

 

خداوند بر شعیب پیغمبر وحی کرد که صد هزار نفر از پیروانت را مجازات خواهم کرد . چهل هزار نفر از آنان بدکار و بقیه خوب هستند !

حضرت شعیب پرسید: خدایا! بدان باید کیفر ببینند؛ امّا خوبان چرا؟

خداوند فرمود: برای این که خوبان با گناهکاران سازش کردند و از خشم و غضب من نسبت به گناهکاران خشمگین نگشتند .

***

راه تسلط شیطان

از وهب بن منبّه روایت شده است که راهبی از شیطان پرسید : کدام خوی فرزند آدم بیشتر در تسلط به آن‌ها به تو کمک می‌کند؟

شیطان گفت: تندی و شتاب در خشم. هرگاه آدمی در خشم تند باشد، او را زیرو رو می‌کنم چنان که کودکان توپ را زیرو رو می‌کنند.                                                                                       

 ***

نکته

*  مادر خوب به صد استاد و آموزگار می‌ارزد.

* گفتار باید ساده و روان باشد تا همگان قادر به فهم آن باشند.

* زیبا سخن، به زیبایی افکار خواهد رسید.

* سلامت انسان در نگهداری زبان است.

* طعم زندگی جز به امید و آرزو نیست.

* شوخی، دشنام کوچک است.

* خوشبختی‌ها به ساعت نگاه نمی‌کنند.

توجه ،  توجه !...

*    دادن حق انتخاب و‌آزادی به کودک در ساختن شخصیت مثبت و سازنده کودک بسیار مهم و اساسی است. اما دادن انتخاب باید محدود باشد مثلا نپرسید غذا چه دوست داری؟ به او 2 حق انتخاب بدهید. سوال نکنید لباس چه میخوای بپوشی؟ به او 2 لباس پیشنهاد بدهید تا کودک گیج نشود و انتخاب برای او آسانتر باشد .

****

*  هیچ چیز به اندازه مسئولیت دادن به کودکان اعتماد به نفس آنها را افزایش نمی‌دهد، پس سعی کنید به فرزند خود مسئولیت‌های متناسب با سنش را بدهید.

مثلا از کودک ۳ یا ۴ ساله خود بخواهید اسباب بازی‌هایش را جمع کرده سر جایش بگذارد و یا از کودک ۷ ساله خود بخواهید لباس‌ها را پس از خشک شدن تا کند و در قفسه‌های مربوط به خود قرار دهد. سعی کنید این احساس درونی را در آنها به وجود آورید که خودشان باید مشکلاتشان را حل کنند.

****

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر