خروس باهوش

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • خرمالو ضد کم خونی افراد مبتلا به کم‌خونی "خرمالو" بخورند. خبرنگار جام جم البرز: میوه خرمالو سرشار از ویتامین های آ، ب و ث است همچنین حاوی مواد معدنی مانند کلسیم، گوگرد، آهن، فسفر، منیزیم و پتاسیم است.
  • بسیج، خانه من است خبرنگار جام جم البرز: شهيد «سيد مصطفي حسيني» در بيست وششم بهمن ماه 1343 دريك خانواده مذهبي در چهارصد دستگاه كرج متولد شد. با پیروزی انقلاب و با تشکیل سپاه و پس از آن بسيج در سال 58، به سوي اين بازوان انقلاب رفت و اولين دوره آموزشي خود را طي نمود.
  • بررسی مشکلات داروسازان البرزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درحاشیه بازدید از شرکت داروسازی سها : مواد اولیه صنعت داروسازی با ارز 4200 تومانی وارد نمی شود.
  • آبشاری با هفت چشمه دل انگیز و دیدنی آبشار هفت چشمه، در کیلومتر۱۷ جاده کرج - چالوس و در نزدیکی روستای ارنگه واقع شده است.
  • آیا بیمار من پس از سکته مغزی می تواند راه برود؟ وقتی به مجهزترین کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی البرز به نام مجتمع نشاط مراجعه کردیم از تنوع و گستردگی امکانات مفصل این مجتمع حیرت زده شدیم.
  • مسئولان ترافیکی کرج اقدام کنند مسئولان ترافیکی کرج اقدام کنند ترافیک ظهرگاهی و عصرگاهی خیابان های اصلی کرج واقعا عرصه را بر شهروندان تنگ کرده است. لطفا مسئولان ترافیکی کرج با انجام بررسی های میدانی راه حل های بهتری برای خروج از این وضعیت دشوار جستجو نمایند.
  • پیست دیزین درانتظار بازگشایی پیست بین المللی اسکی دیزین درالبرز ،پس از بارش برف مناسب بازگشایی می شود.
  • این پایان راه نیست روایت همت وخودباوری بانوی کارآفرین البرزی را دراین گزارش به تماشا بنشینید.
  • کشف 20 میلیارد ریال کالای احتکاری فرمانده انتظامی البرز گفت : 20 میلیارد ریال انواع ملزومات و نهاده های کشاورزی احتکارشده در استان کشف شد.
  • تا زمانی که کفر هست باید جنگید شهید قنواتی متولد 1339 و از رزمندگان دفاع مقدس بود . از خصوصیات بارز ایشان، صبر بود. واین را همیشه سرلوحه کار خود قرارداده بود. و همین طور به خانواده اش سفارش می کرد.

قاصدک

خروس باهوش

خروس باهوش
1397/6/6
12:43 1395

روزی جوجه خروسی در حال قوقولی کردن بود، یک روباه از پشت سر او به جلو پرید و گفت: تو آوازه خوان خوبی هستی، اما من شنیده‌ام که اگر جوجه خروس‌ها روی یک پا بایستند، بهتر آواز می‌خوانند.

جوجه خروس گفت: این که کاری ندارد!  بعد روی یک پایش ایستاد.

روباه گفت: حالا باید چشم‌هایت را هم ببندی. جوجه خروس این کار را هم انجام داد. ناگهان روباه او را گرفت و کشان کشان به داخل جنگل برد. امّا وقتی خواست او را بخورد، جوجه خروس گفت: کسی به تو یاد نداده قبل از خوردن غذا دعا بخوانی؟

روباه گفت: چرا. بعد پنجه‌هایش را از هم باز کرد. جوجه خروس معطل نکرد و از همان جا روی شاخه درختی پرید. روباه که معلوم بود هنوز از گرفتن جوجه خروس مایوس نشده است، برگ خشکی را از زمین برداشت و گفت: این نامه از طرف پادشاه آمده است. من سواد ندارم، تو می‌توانی آن را برایم بخوانی؟

جوجه خروس با خوشحالی گفت: البته اماّ بهتر است بعداً این کار را انجام دهم، چون از بالای درخت یک دسته شکارچی را می‌بینم که به اینجا می‌آیند .

روباه با شنیدن این خبر فوراً از آن جا فرار کرد و خروس کوچولوی قصه ما دوباره به لانه‌اش برگشت . 

 

منبع : مجموعه 4 جلدی یه شب یک قصه

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر