آغاز سال تحصیلی مدارس علمیه البرز

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

با حضور حجت الاسلام و المسلمین قرائتی

آغاز سال تحصیلی مدارس علمیه البرز

آغاز سال تحصیلی مدارس علمیه البرز
1397/7/4
12:43 1395

آغاز سال تحصیلی مدارس علمیه خواهران استان با حضور حجت الااسلام و المسلمین قرائتی برگزار شد.

 

به گزارش جام جم البرز و به نقل از  خبرگزاری صداوسیما مرکز البرز: آغاز سال تحصیلی مدارس علمیه خواهران البرز با حضور ۲هزار نفر از بانوان طلاب استان و با حضور نماینده ولی فقیه و حجت الاسلام و المسلمین قرائتی در هیئت رزمندگان کرج در حال برگزاری است.
مدیر حوزه های علمیه خواهران استان البرز گفت: در این استان 15 حوزه علمیه خواهران با 2764 نفر مشغول فعالیت هستند که در سطوح 2 و سه نظام آموزشی حوزه تحصیل می کنند.
حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا عباسی افزود: همچنین یک هزار نفر طلبه فارغ التحصیل از این دو سطح را داریم که تعدادی از آن ها به عنوان مبلغه در سطح استان فعال هستند.
وی اظهار داشت: در این استان 600 نفر مبلغه که دوره های آموزش ویژه مهارت ورزی را در 9 رشته گذرانده اند آمادگی دارند تا به عنوان کارشناس در مراکزی که اعلام نیاز کنند، حضور یابند.
عباسی اضافه کرد: همچنین 50 پژوهشگر دوره دیده و متخصص طلبه خانم آمادگی دارند تا در عرصه های پژوهشی گام های بلندی حتی در بیرون از حوزه بردارند.
وی به وضعیت بالای علمی طلاب استان اشاره کرد و گفت: 5 نفر از طلاب ما به مرحله کشوری مسابقات علمی راه یافته اند که 2 نفر از آنان موفق به کسب رتبه های دوم و نهم کشوری شدند.
وی افزود: همچنین از هر چهار طلبه خانم در استان یک نفر نخبه و از هر پنج نفر از این طلاب یک نفر طلبه ممتاز با معدل بالای 18 می باشند.
مدیر حوزه های علمیه خواهران استان البرز اضافه کرد که در استان در کل 4500 نفر طلبه مشغول به تحصیل، فارغ التحصیل و تحصیل به صورت مجازی وجود دارند که به عنوان یک ظرفیت عظیم علمی، تبلیغی، پژوهشی هستند.
وی بیان داشت: این افراد می توانند اثرگذار در صحنه های اجتماعی، بزه اجتماعی، امور فرهنگی، عرصه سیاسی و اقتصادی باشند.
عباسی افزود: همچنین به آموزش و پرورش اعلام کرده ایم که 600 طلبه دوره دیده آمادگی دارند تا برای برگزاری نماز جماعت و پاسخگویی به مسایل شرعی و احکام در مدارس دخترانه حضور یابند.

حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی  نیز در مراسم آغاز سال تحصیلی بانوان طلبه استان گفت : طلاب نباید برای رسیدن به پول و سرمایه درس بخوانند و شما باید از دنیا استفاده کنید ولی برای دنیا کار نکنید.
وی با بیان اینکه طلاب و روحانیون باید در کارنیتی صاف وصادق داشته باشند، گفت: باید برای تمام نعماتی که خداوند در اختیارمان گذاشته شکرگذار باشیم و برای تمام قطرات آبی که می جوشد و جاری می شود باید الحمدالله گفت.
وی گفت: شاید هر ساله تعداد زیادی در مدارس حوزه مشغول به تحصیل شوند ولی باید سعی کنند با نیتی پاک به این حوزه ها وارد شوند و لقب هایی که بعدها به آن ملقب می شوند گولشان نزند.
قرائتی افزود: درس های حوزه را بخوانید ولی خودتان باید طلب علم کنید و در راه طلب علم تعطیلی نداشته باشید.
وی با بیان اینکه تفسیر نور را 20 سال پیش در کرج و در یکی از باغات جاده چالوس نوشتم، اظهار داشت: همچنین اخیرا کتابی با عنوان "روضه های قرآنی" نوشته ام که این 2 ثر بسیار شایسته و ارزشمند هستند.

وی  درادامه افزود: مغز دین چیز دیگری است و باید انسان خود بداند چه چیزی درست و چه چیزی غلط است و دانش آموزان و طلاب ما باید درس هایی بخوانند که برایشان مفید است.
رئیس ستاد اقامه نمازکشور همچنین به پوشش خانم های طلبه اشاره کرد و اظهار داشت: رنگ سیاه چادر ارزش است ولی باید در محیطی که هیچ مردی وجود ندارد آن را کنار بگذارند و حتی الامکان از رنگ سیاه در محیط هایی که نامحرمان وجود ندارند استفاده نکنند زیرا رنگ سیاه کراهت دارد و موجب غم می شود.
وی همچنین به طلاب تاکید کرد که باید حرف درست علما را قبول کرد ولی اگر به آن شک کردید به قرآن مراجعه کنید و نظر اسلام در خصوص آن را بدانید و به فرامین الهی گوش بسپارید.
قرائتی با بیان اینکه باید سخنان علما را قبول کنیم اما اگر به شک افتادید به قرآن مراجعه کنیم و باید در نظر داشته باشیم که اسلام چه گفته است و تحت امر فرامین الهی باید باشیم.
وی یادآور شد که طلاب باید در جامعه تأثیرگذاری مثبتی داشته باشند که در این خصوص نامه ای به مقام معظم رهبری نوشته ام.
در این گردهمایی پیکر پاک یکی از چهار شهید گمنام میهمان در استان البرز حضور یافت و خواهران حاضر در این جلسه به عزاداری پرداختند.
در استان البرز 15 حوزه علمیه خواهران مشغول فعالیت است که بیش از 2 هزار طلبه خانم در این حوزه ها تحصیل می کنند

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر