امینه،بانوی آرپی جی زن دفاع مقدس

اخبار

 آخرین اخبار 

شیرزنی از تبار زینب

امینه،بانوی آرپی جی زن دفاع مقدس

امینه،بانوی آرپی جی زن دفاع مقدس
1397/7/4

امینه ،بانوی مجاهدی که از دوران هشت سال دفاع مقدس درجای جای بدنش ،سوغات به یادگار دارد.

به گزارش جام جم البرز و به نقل ازخبرگزاری صداوسیما مرکز البرز: امینه وهاب زاده بانویی مجاهد واز جمله چریک‌هایی است که در جبهه به شکار تانک می‌رفت و خودش هم راننده تانک بود.

امینه وهاب زاده بانوی آرپی جی زن دفاع مقدس از ۱۶ سالگی آموزش‌های نظامی را فرا گرفت.

وی با شهیدان همت، حسن باقری، جهان‌آرا، عبدالرضا موسوی و صیاد شیرازی همرزم بود.

«امینه وهاب زاده» سال ۱۳۲۱ در شهر کاظمین عراق، به دنیا آمد؛ این بانوی رزمنده دوران دفاع مقدس، قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به خاطر پخش اعلامیه‌های امام خمینی، توسط استخبارات عراق دستگیر و به دستور «صدام حسین، رئیس جمهور معدوم عراق» به ایران تبعید شد.

وهاب زاده وقتی که وارد ایران شد، به خاطر سوابق انقلابی اش در کشور عراق، تحت تعقیب ساواک قرار گرفت و در ایران هم به خاطر فعالیت‌های سیاسی و پخش اعلامیه‌های امام خمینی دستگیر و مورد شکنجه‌های سخت قرار گرفت. اما بعد از پیروزی انقلاب و ورود امام خمینی به ایران، به همراه جمع زیادی از فعالان سیاسی و انقلابی از زندان آزاد شد.

وهاب زاده، هفت بار مجروح شده و جانباز ۷۰ درصد دفاع مقدس است.

او آخرین بار در عملیات والفجر یک بر اثر انفجار گاز خردل شیمیایی شده و حالا، کپسول اکسیژن همرزم و همراه او است. او می‌گوید: در جزیره مجنون وقتی شیمیایی شدم، فریاد می‌زدم و کمک می‌خواستم، تصور می‌کردم همه صدایم را می‌شنوند، اما گویا در اثراستنشاق گاز شیمیایی هیچ صدایی از حنجره ام خارج نمی‌شد.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.