امینه،بانوی آرپی جی زن دفاع مقدس

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • گروه‌های 8 گانه لیگ قهرمانان آسیا تکمیل شد با صعود ذوب آهن و حذف سایپا گروه‌های 8 گانه لیگ قهرمانان آسیا تکمیل شد.
  • تنها یاریگرتان، خدا باشد شهید «محمد محمد پور» در سال،1340 در یکی از روستاهای شهرستان «هشترود» زمانی که قحطی و خشکسالی در آن منطقه عارض شده بود، چشم به جهان گشود. دوران کودکی و نوجوانی خود را که همراه با از کار افتادگی پدرش بود توام با سختی و مشقت فراوان در کنار خانواده ایثارگرش سپری نمود و در همان دوران کلیه امور مربوط به خانه و کشاورزی را بر دوش می کشید و جهت مرتفع شدن مشکلات مادی خانواده با دستمزد اندک به کار در خارج از منزل همت می گماشت.
  • آموزش فرهنگ رانندگی را باید از مدارس شروع کرد شهردار کرج گفت: سازمان های مردم نهاد نقش به سزایی در ارتقاء فرهنگ ترافیکی، کاهش حوادث و افزایش ایمنی در رانندگی دارند.
  • نخود مانع تغییر DNA نخود از تشکیل سلول های سرطانی ناشی از تغییر DNA جلوگیری میکند.
  • پیام های مردمی خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن026-32210009دفتر تحریریه روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.
  • ایجاد بسترهای لازم برای شادی مردم رئیس کمیسیون نظارت و تحول ادرای شورای اسلامی شهر کرج گفت:دو مجتمع تفریحی گردشگری در باغ جهان و حصار کرج با همکاری بخش خصوصی احداث می شود.
  • سرپرست دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری البرز منصوب شد استاندار البرز با صدور حکمی سعید شفیعیان را به عنوان سرپرست دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری البرز منصوب کرد.
  • همایش بزرگ سرمایه گذاری در شهر جدید هشتگرد همایش سرمایه گذاری در شهر جدید هشتگرد با حضور مهندس طاهرخانی معاون وزیر مسکن و شهرسازی در امور شهرهای جدید کشور، مهندس ارتقائی معاون عمرانی استانداری البرز و فرماندار شهر کرج، دکتر جعفری مدیر عامل شهر جدید هشتگرد، شهرداران قدیم و جدید هشتگرد و جمع زیادی از سرمایه گذاران بخش های مختلف کشور در محل پارک گلستان شهر جدید هشتگرد برگزار گردید.
  • رییس پلیس راهور گفت طرح زوج و فرد در استان قابل اجرا نیست رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز خواستار در اختیار گرفتن کنترل دوربینهای شهری شد.
  • پرواز بادبادک‌ها در آسمان کرج جشنواره بادبادک‌ها با حضور بیش از پانصد نفر از خانواده‌های کرجی در پارک باغستان کرج برگزار شد.

شیرزنی از تبار زینب

امینه،بانوی آرپی جی زن دفاع مقدس

امینه،بانوی آرپی جی زن دفاع مقدس
1397/7/4
12:43 1395

امینه ،بانوی مجاهدی که از دوران هشت سال دفاع مقدس درجای جای بدنش ،سوغات به یادگار دارد.

به گزارش جام جم البرز و به نقل ازخبرگزاری صداوسیما مرکز البرز: امینه وهاب زاده بانویی مجاهد واز جمله چریک‌هایی است که در جبهه به شکار تانک می‌رفت و خودش هم راننده تانک بود.

امینه وهاب زاده بانوی آرپی جی زن دفاع مقدس از ۱۶ سالگی آموزش‌های نظامی را فرا گرفت.

وی با شهیدان همت، حسن باقری، جهان‌آرا، عبدالرضا موسوی و صیاد شیرازی همرزم بود.

«امینه وهاب زاده» سال ۱۳۲۱ در شهر کاظمین عراق، به دنیا آمد؛ این بانوی رزمنده دوران دفاع مقدس، قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به خاطر پخش اعلامیه‌های امام خمینی، توسط استخبارات عراق دستگیر و به دستور «صدام حسین، رئیس جمهور معدوم عراق» به ایران تبعید شد.

وهاب زاده وقتی که وارد ایران شد، به خاطر سوابق انقلابی اش در کشور عراق، تحت تعقیب ساواک قرار گرفت و در ایران هم به خاطر فعالیت‌های سیاسی و پخش اعلامیه‌های امام خمینی دستگیر و مورد شکنجه‌های سخت قرار گرفت. اما بعد از پیروزی انقلاب و ورود امام خمینی به ایران، به همراه جمع زیادی از فعالان سیاسی و انقلابی از زندان آزاد شد.

وهاب زاده، هفت بار مجروح شده و جانباز ۷۰ درصد دفاع مقدس است.

او آخرین بار در عملیات والفجر یک بر اثر انفجار گاز خردل شیمیایی شده و حالا، کپسول اکسیژن همرزم و همراه او است. او می‌گوید: در جزیره مجنون وقتی شیمیایی شدم، فریاد می‌زدم و کمک می‌خواستم، تصور می‌کردم همه صدایم را می‌شنوند، اما گویا در اثراستنشاق گاز شیمیایی هیچ صدایی از حنجره ام خارج نمی‌شد.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر