عصای سفید

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • خرمالو ضد کم خونی افراد مبتلا به کم‌خونی "خرمالو" بخورند. خبرنگار جام جم البرز: میوه خرمالو سرشار از ویتامین های آ، ب و ث است همچنین حاوی مواد معدنی مانند کلسیم، گوگرد، آهن، فسفر، منیزیم و پتاسیم است.
  • بسیج، خانه من است خبرنگار جام جم البرز: شهيد «سيد مصطفي حسيني» در بيست وششم بهمن ماه 1343 دريك خانواده مذهبي در چهارصد دستگاه كرج متولد شد. با پیروزی انقلاب و با تشکیل سپاه و پس از آن بسيج در سال 58، به سوي اين بازوان انقلاب رفت و اولين دوره آموزشي خود را طي نمود.
  • بررسی مشکلات داروسازان البرزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درحاشیه بازدید از شرکت داروسازی سها : مواد اولیه صنعت داروسازی با ارز 4200 تومانی وارد نمی شود.
  • آبشاری با هفت چشمه دل انگیز و دیدنی آبشار هفت چشمه، در کیلومتر۱۷ جاده کرج - چالوس و در نزدیکی روستای ارنگه واقع شده است.
  • آیا بیمار من پس از سکته مغزی می تواند راه برود؟ وقتی به مجهزترین کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی البرز به نام مجتمع نشاط مراجعه کردیم از تنوع و گستردگی امکانات مفصل این مجتمع حیرت زده شدیم.
  • مسئولان ترافیکی کرج اقدام کنند مسئولان ترافیکی کرج اقدام کنند ترافیک ظهرگاهی و عصرگاهی خیابان های اصلی کرج واقعا عرصه را بر شهروندان تنگ کرده است. لطفا مسئولان ترافیکی کرج با انجام بررسی های میدانی راه حل های بهتری برای خروج از این وضعیت دشوار جستجو نمایند.
  • پیست دیزین درانتظار بازگشایی پیست بین المللی اسکی دیزین درالبرز ،پس از بارش برف مناسب بازگشایی می شود.
  • این پایان راه نیست روایت همت وخودباوری بانوی کارآفرین البرزی را دراین گزارش به تماشا بنشینید.
  • کشف 20 میلیارد ریال کالای احتکاری فرمانده انتظامی البرز گفت : 20 میلیارد ریال انواع ملزومات و نهاده های کشاورزی احتکارشده در استان کشف شد.
  • تا زمانی که کفر هست باید جنگید شهید قنواتی متولد 1339 و از رزمندگان دفاع مقدس بود . از خصوصیات بارز ایشان، صبر بود. واین را همیشه سرلوحه کار خود قرارداده بود. و همین طور به خانواده اش سفارش می کرد.

به مناسبت روز جهانی نابینایان

عصای سفید

مرتضی حاتمی

عصای سفید
1397/7/14
12:43 1395

سلام بر خوانندگان گرامی. خوب هستید؟ راستی از رنگ های زیبا ی فصل پاییز چه خبر؟ از رنگ های نارنجی، قرمز و قهوه ای ؟ از رنگ کلاغ های سیاه با قارقارهای بلندشان چه خبر؟ از زلالی جوی آبی که از کنار درخت های چنار و بید مجنون و سپیداری که از کنار خیابان به سقف آسمان تنه زده اند، چه خبر؟ از آسمان آبی و ابرهای زیبا و بالشتی چه خبر؟ از بال های زیبا و خوش رنگ پروانه هایی که روی گلبرگ های قرمز و زرد و صورتی می نشینند، چه خبر؟ از قاصدکی بازیگوش که دست در دست باد در آسمان بالا و پایین می روند، چه خبر؟ از باران نرم و با صفای پاییزی که صورت آسمان را می شوید، چه خبر؟ از گنبد فیروزه ای مسجد محله که هر روز صبح و ظهر با صدای موذن پیر مسجد، زیر نور خورشید می درخشد، چه خبر؟

راستی، خوش به حالتان که می توانید همه چیز را ببینید و رنگ ها را تشخیص دهید ......خوش به حالتان که همه جا را به یک رنگ نمی بینید.

من نابینا هستم، اما برای این که ناراحت نشوم به من می گویند: روشندل! اما برای من فرقی نمی کند، نابینا باشم یا روشندل، کور باشم یا .... بگذریم. بیست و سوم مهر ماه روز جهانی نابینایان یا روز جهانی عصای سفید است. این روز به همه نابینایان جهان تعلق دارد که همه مردم بدانند که در تقویم آدم هایی که از نعمت دیدن بهره مند نیستند روزی به نام آن ها آورده شده است. خوب است بدانید با این که من از نعمت دیدن و بینایی محروم هستم اما: خوب می توانم حرف بزنم، لمس کنم و بشنوم. خوب می توانم همه شادی ها و غصه ها را حس کنم. خوب می توانم کارهای شخصی ام را انجام دهم. من می توانم مطالبی را که به خط مخصوص نابینایان نوشته می شود و «بریل» نام دارد را بخوانم. من هم می توانم با پروانه ها، درخت ها، گل ها، باران و خورشید و ابرها حرف بزنم. مورچه ای را کف دستم بگذارم و او را نوازش کنم. با صدای موذن پیر و مهربان از خواب بیدار شوم و نماز بخوانم. و از همه مهم تر زندگی کنم.

درست است که من نابینا هستم، اما هیچ وقت احساس حقارت و کوچکی نمی کنم. من هم بنده خدا هستم و خدا را به خاطر همه نعمت های خوبی مثل: شنیدن، حس کردن، حرف زدن، بو کشیدن و .... که به من داده، تشکر می کنم. من با نابینایی هم موفق هستم . چون می خواهم موفق باشم!

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر