همایش بین المللی روز جهانی تخم مرغ در البرز

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • خرمالو ضد کم خونی افراد مبتلا به کم‌خونی "خرمالو" بخورند. خبرنگار جام جم البرز: میوه خرمالو سرشار از ویتامین های آ، ب و ث است همچنین حاوی مواد معدنی مانند کلسیم، گوگرد، آهن، فسفر، منیزیم و پتاسیم است.
  • بسیج، خانه من است خبرنگار جام جم البرز: شهيد «سيد مصطفي حسيني» در بيست وششم بهمن ماه 1343 دريك خانواده مذهبي در چهارصد دستگاه كرج متولد شد. با پیروزی انقلاب و با تشکیل سپاه و پس از آن بسيج در سال 58، به سوي اين بازوان انقلاب رفت و اولين دوره آموزشي خود را طي نمود.
  • بررسی مشکلات داروسازان البرزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درحاشیه بازدید از شرکت داروسازی سها : مواد اولیه صنعت داروسازی با ارز 4200 تومانی وارد نمی شود.
  • آبشاری با هفت چشمه دل انگیز و دیدنی آبشار هفت چشمه، در کیلومتر۱۷ جاده کرج - چالوس و در نزدیکی روستای ارنگه واقع شده است.
  • آیا بیمار من پس از سکته مغزی می تواند راه برود؟ وقتی به مجهزترین کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی البرز به نام مجتمع نشاط مراجعه کردیم از تنوع و گستردگی امکانات مفصل این مجتمع حیرت زده شدیم.
  • مسئولان ترافیکی کرج اقدام کنند مسئولان ترافیکی کرج اقدام کنند ترافیک ظهرگاهی و عصرگاهی خیابان های اصلی کرج واقعا عرصه را بر شهروندان تنگ کرده است. لطفا مسئولان ترافیکی کرج با انجام بررسی های میدانی راه حل های بهتری برای خروج از این وضعیت دشوار جستجو نمایند.
  • پیست دیزین درانتظار بازگشایی پیست بین المللی اسکی دیزین درالبرز ،پس از بارش برف مناسب بازگشایی می شود.
  • این پایان راه نیست روایت همت وخودباوری بانوی کارآفرین البرزی را دراین گزارش به تماشا بنشینید.
  • کشف 20 میلیارد ریال کالای احتکاری فرمانده انتظامی البرز گفت : 20 میلیارد ریال انواع ملزومات و نهاده های کشاورزی احتکارشده در استان کشف شد.
  • تا زمانی که کفر هست باید جنگید شهید قنواتی متولد 1339 و از رزمندگان دفاع مقدس بود . از خصوصیات بارز ایشان، صبر بود. واین را همیشه سرلوحه کار خود قرارداده بود. و همین طور به خانواده اش سفارش می کرد.

به مناسبت روز جهانی تخم مرغ

همایش بین المللی روز جهانی تخم مرغ در البرز

همایش بین المللی روز جهانی تخم مرغ در البرز
1397/7/16
12:43 1395

همایش بین المللی روز جهانی تخم مرغ با شعار سلامتی برای همه، تخم مرغ برای همه در البرز برگزار می‌شود.

کرج- خبرنگار جام جم و به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز البرز: دبیر همایش بین المللی روز جهانی تخم مرغ گفت: همایش بین المللی روز جهانی تخم مرغ با شعار سلامتی برای همه، تخم مرغ برای همه، روز‌های ۱۶و۱۷ مهرماه جاری در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور مستقر در البرز برگزار می‌شود.

عبادی افزود: به دلیل اهمیت ارزش غذایی تخم مرغ در سبد غذایی خانوار‌های ایرانی و پتانسیل قابل توجه تولید آن در کشور، برگزاری روز جهانی تخم مرغ فرصت مناسبی است که ضمن توجه به توسعه و تولید محصول سالم و تامین امنیت غذایی کشور، برای رونق صنایع تبدیلی، عرضه و ترویج مصرف آن اقدام شایسته صورت گیرد.

وی گفت: فرهنگ والگوی مصرف، زنجیره‌ی تولید و توزیع و بازار، ارزش غذایی و سلامت و بهداشت از محور‌های همایش است.

عبادی گفت: با توجه به اهداف و رسالت سازمانی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در گسترش فعالیت‌های دامپروری و تلاش برای بهبود الگوی مصرف محصولات دامی، این موسسه با همکاری دستگاه‌هایی همچون وزارت جهاد کشاورزی، وزرات بهداشت و درمان آموزش پزشکی(معاونت بهداشت دفتربهبود تغذیه جامعه) و سازمان تحقیقات - آموزش و ترویج کشاورزی همایش روز تخم مرغ را برگزار می‌کند.

وی دیگر مشارکت کنندگان برگزاری این همایش را سازمان دامپزشکی کشور، سازمان غذا ودارو، انجمن علمی بهداشت مواد غذایی، استانداری البرز، سازمان فائو
FAO، سازمان بهداشت جهانی WHO و سازمان جهانی تخم مرغ IEC عنوان کرد.

دبیر همایش روز جهانی تخم مرغ در خصوص برنامه‌های روز نخست همایش (۱۶مهر ماه) در کرج و تهران گفت: با توجه به اینکه آگاه سازی اقشار مردم وفرهنگ سازی و اصلاح الگوی مصرف تخم مرغ، از اهمیت فراوانی برخوردار است به همین منظور برای ترویج مصرف تخم مرغ به عنوان یک ماده غذایی ارزشمند، نصب بنر‌های تبلیغاتی در سطح شهر و توزیع املت نذری در برخی میادین شهر‌های تهران و کرج، از برنامه‌های فرهنگی این همایش است.

عبادی افزود:توزیع یک هزار بسته صبحانه حاوی تخم مرغ در برخی مدارس کرج و اطلاع رسانی ترویجی در مراسم صبحگاهی مدارس، نصب پوستر بر روی اتوبوس‌های داخل شهری در استان‌های البرز و تهران و نمایش اینو گرافی‌های تخم مرغ در مانیتور‌های داخل قطار‌های متروی تهران از دیگر برنامه‌های فرهنگی این همایش است.

هفدهم مهرماه به عنوان روز جهانی تخم مرغ نام گذاری شده است.

سالانه بیش از ۹۵۰هزار تن تخم مرغ در ایران تولید می‌شود

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر