ساخت اردوگاه شهدای البرز در فکه برای راهیان نور

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

در سفر استاندار البرز به کربلای ایران اعلام شد

ساخت اردوگاه شهدای البرز در فکه برای راهیان نور

ساخت اردوگاه شهدای البرز در فکه برای راهیان نور
1397/8/5
12:43 1395

اردوگاه شهدای البرز در جنوب کشور برای پذیرایی از اردو‌های راهیان نور به زودی تکمیل می‌شود.

کرج- خبرنگار جام جم به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز البرز: استاندار البرز در بازدید از اردوگاه شهدای البرز در منطقه عملیاتی فکه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این اردوگاه محلی برای اسکان اردوهای راهیان نور پیش بینی شده است، گفت: مسافران مناطق عملیاتی می توانند در این محل اسکان پیدا کنند.

محمدعلی نجفی افزود: اردوهای راهیان نور یک حرکت بزرگ فرهنگی در راستای تداوم سیره و آرمان های شهدا محسوب می شود که در این مسیر ارزش های اصیل انقلاب اسلامی و فرهنگ ایثار و شهادت حفظ می شود.

وی اضافه کرد: اردوهای راهیان نور یک حرکت بزرگ فرهنگی در راستای تداوم سیره و آرمان های شهدا است که در این مسیر ارزش های اصیل انقلاب اسلامی و فرهنگ ایثار و شهادت حفظ می شود.

دکتر نجفی با اشاره به بیانات و تاکیدات معمار کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری در جهت حفظ و حراست آرمان های شهدا، گفت: این باور معنوی نیازمند یک حضور فرهنگی است که با برپایی اردوهای راهیان نور بخشی از این اقدام برای جوانان و نوجوانان محسوب می شود.

وی افزود: حضور در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس حرکت اصیلی در جهت ایجاد یک نگاه مستند و دائم برای تبیین و تشریح ارزش ها است.

استاندار البرز اضافه کرد: ایجاد اردوگاه شهدای البرز در مناطق عملیاتی جنوب کشور محلی برای اسکان راهیان یک سفر معنوی در نظر گرفته شده که با پیگیری مجموعه استان و اقدام سپاه ناحیه امام حسن مجتبی(ع) و شهرداری کرج در حال تکمیل است.

وی به استقبال دانش آموزان از اردوهای راهیان نور اشاره کرد و گفت: این اردوگاه ظرفیت پذیرایی از حدود 700نفر را دارد و اکنون 3 بخش از آن آماده شده و باقی نیز با حمایت خیرین و سایر مسئولان ذیربط در اسرع وقت تکمیل می شود.

دکترنجفی افزود: تداوم فرهنگ ایثار و شهادت با ایجاد بسترهای لازم، ارائه آموزش و تبیین و تشریح آنچه که با گذشت 4 دهه از انقلاب اسلامی گذشت، محقق می شود.

وی با بیان اینکه روز گذشته با حضور در قرارگاه مرزی چذابه در جمع زوار قرار گرفتیم، گفت: حضور در مراسم اربعین اباعبدالله الحسین (ع) صحنه های بسیار زیبایی خلق کرده که روز گذشته توفیق بهره برداری از این فضای معنوی را با زائران داشتیم.

سهمیه اعزام دانش آموزان البرزی به مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور 5هزار دانش آموز دختر و پسر است که این اردوها پس از پایان مراسم معنوی اربعین آغاز می شود.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.