رهبری به نام محمد حسین

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) بر همه مسلمانان تسلیت باد دیگر آن خنده‌ی زیبا به لب مولا نیست همه هستند ولی هیچ کسی زهرا نیست
  • حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی همه مسلمانان جهان حمایت از ولایت و رهبری مهمترین درس و الگوی حضرت فاطمه زهرا (س) برای مسلمانان است.
  • سپیده کاشانی «نمای نزدیک» دریچه ای خواهد بود برای نمایاندن گوشه ای از ذوق و استعداد شما. منتظرتان هستیم تا عکس و گزیده شرح حال و نمونه ای از آثار ادبی و هنری خود را برای درج در این ستون ارسال فرمایید. شرکت شما را در این اقتراح ارج می نهیم. «نمای نزدیک»
  • تاکید بر فرهنگ سازی،با تولید برنامه های پرمخاطب نماینده ولی فقیه درالبرز: تولید برنامه هایی که با برنامه ریزی و فکر انجام شود باعث جذب مخاطب خواهد شد.
  • استفاده از ظرفیت رسانه برای آگاهی بخشی به مردم کارگروه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا وارز با حضور مدیرکل صداوسیما مرکز البرز برگزار شد.
  • چرا نباید یک عنکبوت را کشت؟ اگر چه عنکبوت ها ممکن است ترسناک باشند و شما آن ها را دوست نداشته باشید، ولی کشتن آن ها بیش از آن که برای خانه شما مفید باشد، مضر است.
  • پروژه ناراضی سازی مردم در چله انقلاب ملت ایران تجربه چهل سال زندگی در لوای نظام مقدس جمهوری اسلامی را پشت سر می گذارد و مسئولین نظام به ویژه مقام معظم رهبری تاکید بر هر چه باشکوه تر برگزار شدن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی دارند. اما ظاهرا در مقام عمل ، شاد و خرسند شدن مردم در چهل سالگی نظام برای عده ای خوشایند نیست و این سخن به دلایل ذیل است:
  • نقش دوچرخه در حمل و نقل امروزه با توجه به روند فزاینده کاربرد اتومبیل های شخصی و مسائل و معضلات اقتصادی ،اجتماعی،زیست محیطی و ... که در پی داشته است،گسترش حمل و نقل عمومی و شیوه های غیر موتوری به عنوان راه حل های اساسی شناسایی شده اند.گرچه گسترش سیستم های حمل و نقل عمومی از قبیل اتوبوس و تاکسی و مترو و ... یک اقدام ارزشمند و مناسب برای کاهش بحران ترافیک در شهرهای بزرگ است، اما در کنار آن می توان با گسترش شیوه های دیگر حمل و نقل مانند دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه غیر موتوری به عنوان راه حل های مکمل برای کاستن از معضلات ترافیکی استفاده کرد.
  • نشست صمیمی استاندار البرز با اهالی هنر استاندار البرز گفت : اهالی فرهنگ و هنر البرز مانع خاصی سر راه فعالیت خود ندارند.
  • پیام های مردمی توجه خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن02632210009دفتر تحریریه سرپرستی روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.

8آبان روز نوجوان

رهبری به نام محمد حسین

مسعود بهار لو

رهبری به نام محمد حسین
1397/8/7
12:43 1395

دشمن، ناجوانمردانه به خاک سرزمین ما ایران حمله کرده بود و می خواست همه را جا را بگیرد. آن ها به هیچ کس رحم نمی کردند. به هر کجا می رسیدند، خراب می کردند. هر کس را می دیدند می کشتند .

 ارتش کشور ما هنوز آماده نبود. هر طور شده باید جلوی آن ها گرفته می شد. عده ای از جوانان شهرهای مرزی مقابل آن ها ایستادند و با آن ها می جنگیدند، اما تعداد آن ها خیلی کم بود. باید نیروهای بیشتری از تمام ایران به آن جا می رفتند تا جلوی آن ها را بگیرند ، وگرنه همه کس و همه چیز را نابود می کردند.

امام خمینی(ره) رهبر انقلاب از جوانان خواست به جبهه بروند . خیلی از جوانان به جبهه رفتند. محمد حسین فهمیده هم تصمیم گرفت به جبهه برود و به حرف رهبرش گوش کند. اما او را به جبهه نمی بردند. محمد حسین فقط 13 سال داشت. اما می خواست خودش را هر طور شده به جبهه و خط مقدم برساند.

 تصمیم مهم

یک روز تانک های زیادی به طرف ایران حرکت می کردند. محمد حسین به نظرش رسید که تانک ها دارند همه را می کشند. او چند نارنجک با خودش برداشت و به طرف تانک ها رفت. در هیچ جای دنیا با نارنجک به جنگ تانک نمی روند، اما محمد حسین مجبور بود، چون اسلحه بهتری نداشت. او باید هر چه می توانست به تانک نزدیک می شد. همین کار را هم کرد. تانک با صدای وحشتناکی به طرف او رسید. او با خودش فکر کرد اگر چند نارنجک را با هم منفجر کند، می تواند تانک را از کار بیندازد. او ضامن نارنجک ها را کشید. گرد و خاک زیادی بلند شد. چند لحظه بعد تانک آتش گرفت. محمد حسین دیگر دیده نمی شد. « محمد حسین فهمیده» به آسمان پر کشید. بقیه تانک ها دیگر جلو نیامدند. کار محمد حسین فهمیده همه جا پیچیده بود. او 13 ساله بود.

رهبر 13 ساله

امام خمینی (ره) بعد از شنیدن حماسه فهمیده او را رهبر معرفی کرد و گفت:« رهبر ما آن طفل 13 ساله ای است.....»

یاد این نوجوان را گرامی می داریم و بر روان پاکش درود می فرستیم.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر