جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس برگزار شد

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) بر همه مسلمانان تسلیت باد دیگر آن خنده‌ی زیبا به لب مولا نیست همه هستند ولی هیچ کسی زهرا نیست
  • حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی همه مسلمانان جهان حمایت از ولایت و رهبری مهمترین درس و الگوی حضرت فاطمه زهرا (س) برای مسلمانان است.
  • سپیده کاشانی «نمای نزدیک» دریچه ای خواهد بود برای نمایاندن گوشه ای از ذوق و استعداد شما. منتظرتان هستیم تا عکس و گزیده شرح حال و نمونه ای از آثار ادبی و هنری خود را برای درج در این ستون ارسال فرمایید. شرکت شما را در این اقتراح ارج می نهیم. «نمای نزدیک»
  • تاکید بر فرهنگ سازی،با تولید برنامه های پرمخاطب نماینده ولی فقیه درالبرز: تولید برنامه هایی که با برنامه ریزی و فکر انجام شود باعث جذب مخاطب خواهد شد.
  • استفاده از ظرفیت رسانه برای آگاهی بخشی به مردم کارگروه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا وارز با حضور مدیرکل صداوسیما مرکز البرز برگزار شد.
  • چرا نباید یک عنکبوت را کشت؟ اگر چه عنکبوت ها ممکن است ترسناک باشند و شما آن ها را دوست نداشته باشید، ولی کشتن آن ها بیش از آن که برای خانه شما مفید باشد، مضر است.
  • پروژه ناراضی سازی مردم در چله انقلاب ملت ایران تجربه چهل سال زندگی در لوای نظام مقدس جمهوری اسلامی را پشت سر می گذارد و مسئولین نظام به ویژه مقام معظم رهبری تاکید بر هر چه باشکوه تر برگزار شدن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی دارند. اما ظاهرا در مقام عمل ، شاد و خرسند شدن مردم در چهل سالگی نظام برای عده ای خوشایند نیست و این سخن به دلایل ذیل است:
  • نقش دوچرخه در حمل و نقل امروزه با توجه به روند فزاینده کاربرد اتومبیل های شخصی و مسائل و معضلات اقتصادی ،اجتماعی،زیست محیطی و ... که در پی داشته است،گسترش حمل و نقل عمومی و شیوه های غیر موتوری به عنوان راه حل های اساسی شناسایی شده اند.گرچه گسترش سیستم های حمل و نقل عمومی از قبیل اتوبوس و تاکسی و مترو و ... یک اقدام ارزشمند و مناسب برای کاهش بحران ترافیک در شهرهای بزرگ است، اما در کنار آن می توان با گسترش شیوه های دیگر حمل و نقل مانند دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه غیر موتوری به عنوان راه حل های مکمل برای کاستن از معضلات ترافیکی استفاده کرد.
  • نشست صمیمی استاندار البرز با اهالی هنر استاندار البرز گفت : اهالی فرهنگ و هنر البرز مانع خاصی سر راه فعالیت خود ندارند.
  • پیام های مردمی توجه خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن02632210009دفتر تحریریه سرپرستی روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.

با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس برگزار شد

 جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس برگزار شد
1397/8/9
12:43 1395

سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس در سال ۹۷ در سالن اجتماعات فرمانداری فردیس برگزار شد.

کرج- خبرنگار جام جم: به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس در سال ۹۷، شنبه 5 آبانماه ۹۷، با حضور احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز؛ تیمور ولی پور معاون اداری، مالی و برنامه ریزی فرمانداری شهرستان فردیس و دیگر اعضا، در سالن اجتماعات فرمانداری فردیس برگزار شد.

در ابتدا گلشن شیرمحمدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس، گزارشی از وضعیت کتابخانه ها، فعالیت های انجام شده در راستای مصوبات جلسه پیشین انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ارائه کرد.

در ادامه، معاون اداری ، مالی و برنامه ریزی فرمانداری شهرستان فردیس با اشاره به تمدن و فرهنگ ایرانی و اسلامی و اهمیت کتاب در دوران معاصر گفت: در حال حاضر سیطره فضای مجازی در تمام عرصه ها مشهود است. به همین سبب باید با توان مضاعف برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تلاش کرد. با اهدای کتاب به فرزندانمان و کشف استعدادها و علاقمندی های بچه ها از طریق کتاب، نسل آینده را به سوی کتابخوانی سوق دهیم.

در ادامه این نشست، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن تسلیت ایام سوگواری اربعین حسینی با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی، خواستار حضور اعضای حقوقی و حقیقی انجمن در جلسات شد و گفت: توسعه و پیشرفت جامعه ما در گرو توسعه فرهنگ مطالعه است. وظیفه مسئولین این حوزه، فراهم کردن امکانات و زیرساخت هاست.

 

وی با اشاره به اهمیت ترویج سنت کتابخوانی در جامعه و وظیفه همه دستگاه هایی است که در این زمینه مسئولند، افزود: حفظ ارزش های انقلاب، تنها از طریق همکاری و همیاری تمام مسئولین و اجتناب از موازی کاری، محقق می شود.

هراتی ضمن تشکر از شهرداری فردیس و مشکین دشت به خاطر پرداخت به موقع سهم نیم درصد درآمد شهرداری به کتابخانه های عمومی، گفت: شهرستان فردیس با جمعیتی بیش از نیم میلیون نفر، از نظر زیرساخت ها و فضاهای کتابخانه ای جز مناطقی محسوب می شود که نیازمند توجه ویژه مسئولین است.

در ادامه این نشست مصوبات جلسه قبل انجمن، توسط حاضرین بحث و بررسی شد و تعین وضعیت کتابخانه فرخ آباد توسط دهیاری ای روستا و جذب و اختصاص بودجه کتابخانه شهرک بعثت و قرارداد با پیمانکار و همچنین بررسی نحوه واگذاری کتابخانه پارک تندرستی به نهاد کتابخانه های عمومی تاکید شد.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر