جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس برگزار شد

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس برگزار شد

 جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس برگزار شد
1397/8/9
12:43 1395

سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس در سال ۹۷ در سالن اجتماعات فرمانداری فردیس برگزار شد.

کرج- خبرنگار جام جم: به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس در سال ۹۷، شنبه 5 آبانماه ۹۷، با حضور احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز؛ تیمور ولی پور معاون اداری، مالی و برنامه ریزی فرمانداری شهرستان فردیس و دیگر اعضا، در سالن اجتماعات فرمانداری فردیس برگزار شد.

در ابتدا گلشن شیرمحمدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس، گزارشی از وضعیت کتابخانه ها، فعالیت های انجام شده در راستای مصوبات جلسه پیشین انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ارائه کرد.

در ادامه، معاون اداری ، مالی و برنامه ریزی فرمانداری شهرستان فردیس با اشاره به تمدن و فرهنگ ایرانی و اسلامی و اهمیت کتاب در دوران معاصر گفت: در حال حاضر سیطره فضای مجازی در تمام عرصه ها مشهود است. به همین سبب باید با توان مضاعف برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تلاش کرد. با اهدای کتاب به فرزندانمان و کشف استعدادها و علاقمندی های بچه ها از طریق کتاب، نسل آینده را به سوی کتابخوانی سوق دهیم.

در ادامه این نشست، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن تسلیت ایام سوگواری اربعین حسینی با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی، خواستار حضور اعضای حقوقی و حقیقی انجمن در جلسات شد و گفت: توسعه و پیشرفت جامعه ما در گرو توسعه فرهنگ مطالعه است. وظیفه مسئولین این حوزه، فراهم کردن امکانات و زیرساخت هاست.

 

وی با اشاره به اهمیت ترویج سنت کتابخوانی در جامعه و وظیفه همه دستگاه هایی است که در این زمینه مسئولند، افزود: حفظ ارزش های انقلاب، تنها از طریق همکاری و همیاری تمام مسئولین و اجتناب از موازی کاری، محقق می شود.

هراتی ضمن تشکر از شهرداری فردیس و مشکین دشت به خاطر پرداخت به موقع سهم نیم درصد درآمد شهرداری به کتابخانه های عمومی، گفت: شهرستان فردیس با جمعیتی بیش از نیم میلیون نفر، از نظر زیرساخت ها و فضاهای کتابخانه ای جز مناطقی محسوب می شود که نیازمند توجه ویژه مسئولین است.

در ادامه این نشست مصوبات جلسه قبل انجمن، توسط حاضرین بحث و بررسی شد و تعین وضعیت کتابخانه فرخ آباد توسط دهیاری ای روستا و جذب و اختصاص بودجه کتابخانه شهرک بعثت و قرارداد با پیمانکار و همچنین بررسی نحوه واگذاری کتابخانه پارک تندرستی به نهاد کتابخانه های عمومی تاکید شد.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.