تا زمانی که کفر هست باید جنگید

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

شهید مدافع حرم علیرضا قنواتی

تا زمانی که کفر هست باید جنگید

تا زمانی که کفر هست باید جنگید
1397/8/30
12:43 1395

شهید قنواتی متولد 1339 و از رزمندگان دفاع مقدس بود .

از خصوصیات بارز ایشان، صبر بود. واین را همیشه سرلوحه کار خود قرارداده بود. و همین طور به خانواده اش سفارش می کرد.

از نصایح همیشگی این بزرگوار به فرزندانشان این بود که آنان را به صداقت توصیه می‌کرد و می‌گفت: صداقت حرف اول زندگیتان باشد. اول با خدا بعد با خود و خانواده. اگر صداقت باشد هر چیزی پشت‌بندش می‌آید. خداوند از آدم های با نیت پاک وصادق بسیار راضی است. خداوند از بنده با صداقت خشنود می شود.

 

همرزم شهید در سوریه علت تصمیم شهید را برای رفتن این گونه بازگو کرد:

از رفتنمان به سوریه باید برایتان بگویم که: وقتی حضرت یوسف(ع) را برای فروش به بازار برده‌فروش‌ها آوردند، عده‌ای برای خرید ایشان به صف ایستادند، در میان آن ها مرد فقیری بود. به او گفتند تو برای چه این جا ایستاده ای؟ تو که پول خرید یوسف را نداری. مرد فقیر گفت: من پولی برای خرید یوسف ندارم، اما این گونه حداقل نامم درلیست خریداران یوسف ثبت می‌شود. حالا حکایت بچه‌های رزمنده مدافع حرم هم همین است، اگر شهید نشوند، لااقل اسم شان در لیست مدافعان حرم حضرت زینب (س) ثبت خواهد شد. ما هم به این نیت راهی شدیم.

 

این بزرگوار در مرحله اولی که به سوریه اعزام شد، 40 روز ماند. بعد به مرخصی رفت. مدتی با خانواده بود. اما دل توی دلش نبود، مرتب دلش هوای سوریه داشت و می خواست از مدافعان حرم باشد. در مرحله دوم که می خواست اعزام شود، مشکلات زیادی سر راهش بود. او به سختی توانست خود را به سوریه برساند.

و سرانجام در حمص سوریه و در مقام مستشار نظامی بر اثر اصابت خمپاره در درگیری با گروهک تروریستی داعش به فیض شهادت نائل آمد. او در معامله با خدا خون خود را تقدیم کرد تا ما بتوانیم با آرامش در این سرزمین زندگی کنیم. راهش پر رهرو باد!

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر