تولید پمپ‌های هرمتیک برای اولین بار در کشور

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) بر همه مسلمانان تسلیت باد دیگر آن خنده‌ی زیبا به لب مولا نیست همه هستند ولی هیچ کسی زهرا نیست
  • حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی همه مسلمانان جهان حمایت از ولایت و رهبری مهمترین درس و الگوی حضرت فاطمه زهرا (س) برای مسلمانان است.
  • سپیده کاشانی «نمای نزدیک» دریچه ای خواهد بود برای نمایاندن گوشه ای از ذوق و استعداد شما. منتظرتان هستیم تا عکس و گزیده شرح حال و نمونه ای از آثار ادبی و هنری خود را برای درج در این ستون ارسال فرمایید. شرکت شما را در این اقتراح ارج می نهیم. «نمای نزدیک»
  • تاکید بر فرهنگ سازی،با تولید برنامه های پرمخاطب نماینده ولی فقیه درالبرز: تولید برنامه هایی که با برنامه ریزی و فکر انجام شود باعث جذب مخاطب خواهد شد.
  • استفاده از ظرفیت رسانه برای آگاهی بخشی به مردم کارگروه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا وارز با حضور مدیرکل صداوسیما مرکز البرز برگزار شد.
  • چرا نباید یک عنکبوت را کشت؟ اگر چه عنکبوت ها ممکن است ترسناک باشند و شما آن ها را دوست نداشته باشید، ولی کشتن آن ها بیش از آن که برای خانه شما مفید باشد، مضر است.
  • پروژه ناراضی سازی مردم در چله انقلاب ملت ایران تجربه چهل سال زندگی در لوای نظام مقدس جمهوری اسلامی را پشت سر می گذارد و مسئولین نظام به ویژه مقام معظم رهبری تاکید بر هر چه باشکوه تر برگزار شدن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی دارند. اما ظاهرا در مقام عمل ، شاد و خرسند شدن مردم در چهل سالگی نظام برای عده ای خوشایند نیست و این سخن به دلایل ذیل است:
  • نقش دوچرخه در حمل و نقل امروزه با توجه به روند فزاینده کاربرد اتومبیل های شخصی و مسائل و معضلات اقتصادی ،اجتماعی،زیست محیطی و ... که در پی داشته است،گسترش حمل و نقل عمومی و شیوه های غیر موتوری به عنوان راه حل های اساسی شناسایی شده اند.گرچه گسترش سیستم های حمل و نقل عمومی از قبیل اتوبوس و تاکسی و مترو و ... یک اقدام ارزشمند و مناسب برای کاهش بحران ترافیک در شهرهای بزرگ است، اما در کنار آن می توان با گسترش شیوه های دیگر حمل و نقل مانند دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه غیر موتوری به عنوان راه حل های مکمل برای کاستن از معضلات ترافیکی استفاده کرد.
  • نشست صمیمی استاندار البرز با اهالی هنر استاندار البرز گفت : اهالی فرهنگ و هنر البرز مانع خاصی سر راه فعالیت خود ندارند.
  • پیام های مردمی توجه خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن02632210009دفتر تحریریه سرپرستی روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.

به همت صنعتگران البرزی

تولید پمپ‌های هرمتیک برای اولین بار در کشور

تولید پمپ‌های هرمتیک برای اولین بار در کشور
1397/9/24
12:43 1395

صنعتگران البرزی در کرج تنها تولیدکننده پمپ‌های بسیار حساس هرمتیک در کشور هستند.

خبرنگار جام جم البرز: مدیرعامل شرکت تولید این نوع پمپ ها گفت: در این پمپ‌ها سیل مکانیکی، پکینگ، بیرینگ، پروانه و غیره حذف شده و موتور الکتریکی درون یک پوسته یکپارچه قرار می‌گیرد.

نصیری با بیان اینکه قبل از تحریم ها این نوع پمپ از خارج وارد می‌شد، افزود: مهمترین کاربرد این پمپ برای جابجایی گازهای مایع، قابل اشتعال و خطرناک است.

وی افزود: در این پمپ‌ها اماکن انحراف محور و ایجاد مسیر نشتی وجود ندارد، در نتیجه از حوادث احتمالی پیشگیری شده و احتمال آتش‌سوزی و انفجار را به حداقل می‌رساند.

وی همچنین جلوگیری صددرصدی از انتشار بوها و بخارات سمی موجود در دستگاه صنایع شیمیایی(نفت، گاز و پتروشیمی) جلوگیری از ورود و خروج هوا به دستگاه و بی‌صدا بودن آن را از دیگر مزیت‌های این پمپ عنوان کرد.

به گفته وی، پمپ‌های هرمتیک یا پمپ بسته جهت استفاده در چیلرهای جذبی، صنایع گاز، نفت و پالایشگاه‌ها به‌کار می‌رود.

نصیری در پایان گفت: پمپ‌های خارجی موجود در بازار یکبار مصرف و غیرقابل تعمیر بوده ولی پمپ‌های تولید داخل قابل تعمیر و تعویض قطعه است و یک سوم قیمت آنهاست.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر