راهکار برای خشکی پوست در زمستان

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

پیام سلامتی

راهکار برای خشکی پوست در زمستان

راهکار برای خشکی پوست در زمستان
1397/10/2
12:43 1395

عارضه خشکی پوست در فصل زمستان افزایش می یابد و این امر به دلیل ناتوانایی پوست در حفظ رطوبت در لایه‌های خارجی خود است.

خبرنگار جام جم البرز:  متخصصان طب سنتی و گیاهان دارویی اعتقاد دارند فرآورده‌هایی که باعث تقویت توانایی پوست در نگهداری رطوبت در لایه‌های خارجی شود، می‌تواند به بهبود عارضه خشکی پوست در فصل‌های سرد سال کمک کند.

از جمله این فرآورده‌ها می‌توان به روغن زیتون، ژل آلوئه‌ورا، روغن هسته زردآلو، روغن نارگیل، عصاره برگ‌های سنفیتون، گل و ریشه گیاه ختمی، روغن گل بنفشه، روغن آووکادو و همچنین جو دوسر اشاره کرد.

البته گیاهانی مانند گل همیشه‌بهار، رزماری، بابونه ، جو‌دوسر و غنچه گل‌سرخ هم می‌توانند پوست را شاداب کرده و به ترمیم و بازسازی آن کمک کنند.

گیاهان دارویی بسیاری در طب سنتی سرزمین‌های مختلف به منظور بهبود عملکرد و تقویت سلول‌های پوست استفاده می‌شوند

گل همیشه‌ بهار

گلبرگ‌های گل همیشه‌ بهار که حاوی مقادیر زیادی ترکیبات فلاونوئیدی بوده و باعث ترمیم و بازسازی پوست شده و خواص محافظت‌کننده دارند.

گیاه رزماری

گیاه رزماری نیز چنین خواصی داشته و برگ‌های این گیاه دارای ترکیبات مختلفی از جمله روغن‌های فرار بوده که باعث محافظت از پوست شده و به بازسازی پوست کمک می‌کند.

گل‌های بابونه

گل‌های بابونه نیز دارای ترکیباتی است که در بسیاری از اختلالات و ناراحتی‌های پوستی اثرات درمانی داشته و در بسیاری از کشورهای دنیا فرآورده‌های موضعی مختلفی از این گیاه جهت مشکلات پوستی موجود می‌باشد.

جو‌دوسر

جو‌دوسر نیز به عنوان یک داروی طبیعی جهت تقویت و بازسازی پوست و همچنین مرطوب کننده معرفی کرد .

غنچه گل‌سرخ

غنچه گل‌سرخ نیز دارای مقادیر زیادی ترکیبات پلی‌فنولی می‌باشد که به شادابی و ترمیم و محافظت از پوست کمک می‌کند.

این گیاهان دارای اثراتی از جمله ضدپیری ، آنتی اکسیدانی، نرم‌کنندگی، محافظت‌کننده در برابر عوامل محیطی، کمک به بازسازی بافت‌های پوست و ترمیم‌کنندگی می‌باشند.

در گیاه ‌درمانی به منظور ساخت فرآورده موضعی جهت درمان اختلالات و خشکی پوست معمولا این گیاهان را در پایه عسل، شیر یا گلاب مخلوط کرده و آماده می‌کنند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.