عطسه ترامپ شنیده می شود، فریاد ملت شنیده نمی شود

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) بر همه مسلمانان تسلیت باد دیگر آن خنده‌ی زیبا به لب مولا نیست همه هستند ولی هیچ کسی زهرا نیست
  • حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی همه مسلمانان جهان حمایت از ولایت و رهبری مهمترین درس و الگوی حضرت فاطمه زهرا (س) برای مسلمانان است.
  • سپیده کاشانی «نمای نزدیک» دریچه ای خواهد بود برای نمایاندن گوشه ای از ذوق و استعداد شما. منتظرتان هستیم تا عکس و گزیده شرح حال و نمونه ای از آثار ادبی و هنری خود را برای درج در این ستون ارسال فرمایید. شرکت شما را در این اقتراح ارج می نهیم. «نمای نزدیک»
  • تاکید بر فرهنگ سازی،با تولید برنامه های پرمخاطب نماینده ولی فقیه درالبرز: تولید برنامه هایی که با برنامه ریزی و فکر انجام شود باعث جذب مخاطب خواهد شد.
  • استفاده از ظرفیت رسانه برای آگاهی بخشی به مردم کارگروه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا وارز با حضور مدیرکل صداوسیما مرکز البرز برگزار شد.
  • چرا نباید یک عنکبوت را کشت؟ اگر چه عنکبوت ها ممکن است ترسناک باشند و شما آن ها را دوست نداشته باشید، ولی کشتن آن ها بیش از آن که برای خانه شما مفید باشد، مضر است.
  • پروژه ناراضی سازی مردم در چله انقلاب ملت ایران تجربه چهل سال زندگی در لوای نظام مقدس جمهوری اسلامی را پشت سر می گذارد و مسئولین نظام به ویژه مقام معظم رهبری تاکید بر هر چه باشکوه تر برگزار شدن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی دارند. اما ظاهرا در مقام عمل ، شاد و خرسند شدن مردم در چهل سالگی نظام برای عده ای خوشایند نیست و این سخن به دلایل ذیل است:
  • نقش دوچرخه در حمل و نقل امروزه با توجه به روند فزاینده کاربرد اتومبیل های شخصی و مسائل و معضلات اقتصادی ،اجتماعی،زیست محیطی و ... که در پی داشته است،گسترش حمل و نقل عمومی و شیوه های غیر موتوری به عنوان راه حل های اساسی شناسایی شده اند.گرچه گسترش سیستم های حمل و نقل عمومی از قبیل اتوبوس و تاکسی و مترو و ... یک اقدام ارزشمند و مناسب برای کاهش بحران ترافیک در شهرهای بزرگ است، اما در کنار آن می توان با گسترش شیوه های دیگر حمل و نقل مانند دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه غیر موتوری به عنوان راه حل های مکمل برای کاستن از معضلات ترافیکی استفاده کرد.
  • نشست صمیمی استاندار البرز با اهالی هنر استاندار البرز گفت : اهالی فرهنگ و هنر البرز مانع خاصی سر راه فعالیت خود ندارند.
  • پیام های مردمی توجه خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن02632210009دفتر تحریریه سرپرستی روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.

نگاهی به اعتراضات در یکساله گذشته

عطسه ترامپ شنیده می شود، فریاد ملت شنیده نمی شود

عطسه ترامپ شنیده می شود، فریاد ملت شنیده نمی شود
1397/10/8
12:43 1395

توجه بیش از حد مقامات جمهوری اسلامی به رجز خوانی و رفتار نمادین رئیس جمهوری آمریکا، نه تنها نشانه قدرت، جرات، شجاعت و قهرمانی آنان نیست، بلکه ناشی از ضعف و عجز و وابستگی است.

اگر نیم نگاهی به اعتراضات و اعتصابات مردمی در یک سال گذشته بیاندازیم به سادگی خواهیم دید که کارگران، معلمان، کامیون داران، پرستاران، سرمایه گذاران بانکی، دستفروشان، دانشجویان و ... نه با انگیزه های سیاسی و نه با هدایت و مدیریت سرویس های اطلاعاتی کشورهای بیگانه و نه با سازمان های اپوزیسیون به کف خیابان آمدند. آنان مطالبات صنفی کاملا به حقی داشته اند که متاسفانه با مدیریت ناکارآمد در مقابل اعتراضات به حق آنان، شاهد تغییر شعارهای آنان به شعارهای سیاسی شده ایم. با نشنیدن صدای مظلومانه کارگرانی که شش ماه حقوق دریافت نکرده اند چه انتظاری جز تغییر شعارهای صنفی به شعارهای سیاسی خواهیم داشت! در مقابل شعارهای سیاسی و حضور نیروهای امنیتی مجبور به بازداشت کارگر، پرستار، و کامیونداران خواهیم شد که همسران و فرزندان آنان چیزی برای از دست دادن ندارند و سراسیمه در مقابل نظام گارد خواهند گرفت!

اگر نظام سیاسی 40 ساله دوام آورد چون همواره در مقابلش معترضینی می دید که از جنس خودش نبود، اشراف و اشراف زاده ها و مرفهان بی درد و نهایتا گروه ها و احزاب سیاسی وابسته به غرب در مقابل نظام خود نمایی می نمودند، اما جنس کارگر، معلم، پرستار، و اقشاری که خود انقلاب کرده و پشت سر امام راحل بودند را باید ببینیم و صدایشان را بشنویم و باید این تفاوت را درک کنیم.

دولتمردان باید بدانند که تهدید اصلی برای نظام سیاسی جنگ نیست، نباید تهدید را در حوزه های نظامی گری شناسایی کنند. از امام راحل آموخته ایم که تهدید واقعی ناوهای آمریکایی در خلیج فارس نیستند، بلکه تهدید واقعی در سرزمین خودی مستتر است. تهدید برای نظام سیاسی را باید در حوزه مردمی بیابیم، مردمی که از جنس خود نظام هستند ، مرمی که دست خالی در مقابل صدام و 43 کشور حامی او ایستادگی کردند . این مردم می توانند برای نظام بهترین فرصت ها را ایجاد نمایند. اگر صدایشان شنیده نشود به مثابه اصلی ترین تهدید در مقابل نظام خودنمایی خواهند نمود، اگر نظام سیاسی ، کارآمدی خود را از دست بدهد و به جای اولویت قرار دادن رفاه اجتماعی مردم، به خارج از مرزها نگاه بیاندازد و مردم را فراموش نماید و حتی صدای آنان را نشنود و به ندای آنان لبیک نگوید و بر خواسته های به حق ملت سر تعظیم فرود نیاورد در گردبادی از خشم همین مردم نابود خواهد شد.

نباید منتظر ماند تا صدای ملت به ناله تبدیل شود و ناله شان به فریاد بیانجامد و اگر فریادشان در میان عطسه های رئیس حکومت ظلم، گم بشود نهایتا طوفان به پا خواهد شد و در فضای طوفانی تمنای دولتمردان شنیده نخواهد شد. این امر نه ادعای من، که سنت الهی و تجربه تاریخ است.

گوش دولتمردان به صدای آهسته و نجیب ملت ایران باید حساس شود و به تمنای مردم ایران پاسخ بدهد . در این صورت می تواند به ملتش تکیه کند و دیگر نه تنها نیازی ندارد به عطسه ترامپ توجه کند، بلکه فریاد ظلم جهانی تنها با اخم همین ملت درهم خواهد شکست.

 

محمد صفری- استاد دانشگاه و مدیر کل سابق امنیتی استانداری البرز

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر