عطسه ترامپ شنیده می شود، فریاد ملت شنیده نمی شود

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

نگاهی به اعتراضات در یکساله گذشته

عطسه ترامپ شنیده می شود، فریاد ملت شنیده نمی شود

عطسه ترامپ شنیده می شود، فریاد ملت شنیده نمی شود
1397/10/8
12:43 1395

توجه بیش از حد مقامات جمهوری اسلامی به رجز خوانی و رفتار نمادین رئیس جمهوری آمریکا، نه تنها نشانه قدرت، جرات، شجاعت و قهرمانی آنان نیست، بلکه ناشی از ضعف و عجز و وابستگی است.

اگر نیم نگاهی به اعتراضات و اعتصابات مردمی در یک سال گذشته بیاندازیم به سادگی خواهیم دید که کارگران، معلمان، کامیون داران، پرستاران، سرمایه گذاران بانکی، دستفروشان، دانشجویان و ... نه با انگیزه های سیاسی و نه با هدایت و مدیریت سرویس های اطلاعاتی کشورهای بیگانه و نه با سازمان های اپوزیسیون به کف خیابان آمدند. آنان مطالبات صنفی کاملا به حقی داشته اند که متاسفانه با مدیریت ناکارآمد در مقابل اعتراضات به حق آنان، شاهد تغییر شعارهای آنان به شعارهای سیاسی شده ایم. با نشنیدن صدای مظلومانه کارگرانی که شش ماه حقوق دریافت نکرده اند چه انتظاری جز تغییر شعارهای صنفی به شعارهای سیاسی خواهیم داشت! در مقابل شعارهای سیاسی و حضور نیروهای امنیتی مجبور به بازداشت کارگر، پرستار، و کامیونداران خواهیم شد که همسران و فرزندان آنان چیزی برای از دست دادن ندارند و سراسیمه در مقابل نظام گارد خواهند گرفت!

اگر نظام سیاسی 40 ساله دوام آورد چون همواره در مقابلش معترضینی می دید که از جنس خودش نبود، اشراف و اشراف زاده ها و مرفهان بی درد و نهایتا گروه ها و احزاب سیاسی وابسته به غرب در مقابل نظام خود نمایی می نمودند، اما جنس کارگر، معلم، پرستار، و اقشاری که خود انقلاب کرده و پشت سر امام راحل بودند را باید ببینیم و صدایشان را بشنویم و باید این تفاوت را درک کنیم.

دولتمردان باید بدانند که تهدید اصلی برای نظام سیاسی جنگ نیست، نباید تهدید را در حوزه های نظامی گری شناسایی کنند. از امام راحل آموخته ایم که تهدید واقعی ناوهای آمریکایی در خلیج فارس نیستند، بلکه تهدید واقعی در سرزمین خودی مستتر است. تهدید برای نظام سیاسی را باید در حوزه مردمی بیابیم، مردمی که از جنس خود نظام هستند ، مرمی که دست خالی در مقابل صدام و 43 کشور حامی او ایستادگی کردند . این مردم می توانند برای نظام بهترین فرصت ها را ایجاد نمایند. اگر صدایشان شنیده نشود به مثابه اصلی ترین تهدید در مقابل نظام خودنمایی خواهند نمود، اگر نظام سیاسی ، کارآمدی خود را از دست بدهد و به جای اولویت قرار دادن رفاه اجتماعی مردم، به خارج از مرزها نگاه بیاندازد و مردم را فراموش نماید و حتی صدای آنان را نشنود و به ندای آنان لبیک نگوید و بر خواسته های به حق ملت سر تعظیم فرود نیاورد در گردبادی از خشم همین مردم نابود خواهد شد.

نباید منتظر ماند تا صدای ملت به ناله تبدیل شود و ناله شان به فریاد بیانجامد و اگر فریادشان در میان عطسه های رئیس حکومت ظلم، گم بشود نهایتا طوفان به پا خواهد شد و در فضای طوفانی تمنای دولتمردان شنیده نخواهد شد. این امر نه ادعای من، که سنت الهی و تجربه تاریخ است.

گوش دولتمردان به صدای آهسته و نجیب ملت ایران باید حساس شود و به تمنای مردم ایران پاسخ بدهد . در این صورت می تواند به ملتش تکیه کند و دیگر نه تنها نیازی ندارد به عطسه ترامپ توجه کند، بلکه فریاد ظلم جهانی تنها با اخم همین ملت درهم خواهد شکست.

 

محمد صفری- استاد دانشگاه و مدیر کل سابق امنیتی استانداری البرز

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.